Remuco Kablosuz Müzik ve Video Oynatıcı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


hayranim

Profesör
Katılım
7 Nis 2010
Mesajlar
1,405
Puanları
48


Remuco bilgisayarınızdaki Müzik veya Video oynatıcıyı cep telefonu ile kumanda etmenizi sağlar. Ubuntu yazılım Merkezinden ”Remuco” diye aratarak kumanda etmek istediğiniz Müzik veya Video oynatıcı için gerekli ”Remuco” eklentisini kurun.http://linux.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=25182&t=0&i=1 (Tıkladığınız an inmeye başlayacaktır) Yukarıda verilen adresten remuco-0.9.4.tar.gz adlı sıkıştırılmış dosyayı indirin ve açın. /remuco-0.9.4/client/midp/app dizinine girip remuco.jar dosyasını cep telefonunuza yükleyin. Kurulum bitince cep telefonunuzun ve bilgisayarınızın bluetooth cihazını açın ve her ikisini de ”görünür” yapın. Cep Telefonunuzun Uygulamalar kısmında Remuco görünecektir.
Bilgisayarınızda Örneğin: Rhythmbox müzik oynatıcı için kurduysanız; oynatıcıyı çalıştırın. ”Düzen Eklentiler” yolunu izleyerek ”Remuco” kutucuğunu çek edin. Müzik oynatıcıyı çalıştırın.


Cep Telefonunuzda Remuco çalıştırın. Bilgisayarınızla eşleşmesini sağlayın. Artık Cep Telefonu ile Müzik oynatıcıyı kumanda edebilirsiniz. Aynı yöntemi kullanarak video oynatıcıyı da kumanda edebilirsiniz.
Remuco ilk çalıştığında (eğer cep telefonu dokunmatik ekranlı ise) kontrol panelindeki düğmeler küçük görünecektir. Menu/Options/Theme yolunu izleyerek değişik temalar kullanabilir ve düğmelerin büyümesini sağlayabilirsiniz.


İşte Ubuntu Linux’un gücü ve kullanım kolaylığı!
Desteklediği programlar:
Amarok
VLC Player
Mplayer
Banshee
Rhythmbox
XMMS2
Totem Player
Audacious
tvtime
MPD


Desteklediği cihaz listesi: http://code.google.com/p/remuco/wiki/ClientDevices

Alıntı
 
Üst
stat counter