Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur? - Rehber

• Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

yucesezar

Yasaklı
Yasaklı
Telefon için sanmıştım ama değilmiş:/ bilgisayar da android işletim sistemi pek iyi bir fikir değil bence.

Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Düşük sistemli pcler için ideal, denemek gerekir.

enercikdeli

Üyecik
Windows 7 olan PC'ye Remix OS (release_Remix_OS_for_PC_64_B2016020201_Alpha_Legacy) işletim sistemini kurmaya çalıştım. İşlemlerim şöyle;

1) 16 GB boyutunda yeni sürücü açtım.
2) İçine indirdiğim ve zip'tan çıkardığım Remix OS (release_Remix_OS_for_PC_64_B2016020201_Alpha_Legacy) işletim sistemini kopyaladım.
3) iso dosyasınıda aynı sürücünün içine kopyaladım.
4) EasyBCD Programı ile iso dosyasını gösterip Boot ayarını yaptım. (resimde görüldüğü gibi)
5) Bilgisayarı baştan başlattım boot menüden remixOS'i seçtim..

SORUN: Yüklenme başladıktan ve noktalar 4ncü satıra geçtikten sonra ekran simsiyah oluyor ve orada sabit kalıyor... 15 dakika beklettim özellikle sabit disk bile çalışmadığı için vazgeçtim... Bir kaç defa denemeden sonra hep aynı sonuç oldu.

Yorumlarınızı bekliyorum... Şimdiden teşekkürler...
Ekli dosyayı görüntüle 15663Ekli dosyayı görüntüle 15664

gokser

SDN Okuru
Windows 7 olan PC'ye Remix OS (release_Remix_OS_for_PC_64_B2016020201_Alpha_Legacy) işletim sistemini kurmaya çalıştım. İşlemlerim şöyle;

1) 16 GB boyutunda yeni sürücü açtım.
2) İçine indirdiğim ve zip'tan çıkardığım Remix OS (release_Remix_OS_for_PC_64_B2016020201_Alpha_Legacy) işletim sistemini kopyaladım.
3) iso dosyasınıda aynı sürücünün içine kopyaladım.
4) EasyBCD Programı ile iso dosyasını gösterip Boot ayarını yaptım. (resimde görüldüğü gibi)
5) Bilgisayarı baştan başlattım boot menüden remixOS'i seçtim..

SORUN: Yüklenme başladıktan ve noktalar 4ncü satıra geçtikten sonra ekran simsiyah oluyor ve orada sabit kalıyor... 15 dakika beklettim özellikle sabit disk bile çalışmadığı için vazgeçtim... Bir kaç defa denemeden sonra hep aynı sonuç oldu.

Yorumlarınızı bekliyorum... Şimdiden teşekkürler...
Ekli dosyayı görüntüle 15663Ekli dosyayı görüntüle 15664
UEFI versiyonu denediniz mi ?

Dell Destek

Üyecik
Merhabalar,
Dell Inspiron 1520 BIOS menüsüne girmek için adımlar:

• Bilgisayarınızı kapatın ve tekrardan çalıştırın

• Açılış ekranında birkaç defa "F2" tuşuna tıklayın

• BIOS'un açılmasını bekleyin. İstediğiniz değişiklikleri uyguladıktan sonra "F10" tuşu ile kaydedebilirsiniz ve BİOS menüsünden çıkabilirsiniz
Umarız yardımcı olur
@DellDestekPro

Alperen7138

Üyecik
Arkadaşlar ben remix OS u kipurmak istiyorum ama USB belleğini yerel bellek olarak goruyo o yüzden yukleyemiyorum ne yapabilirim

Erdal Tefikov

Üyecik
Merhabalar,
Dell Inspiron 1520 BIOS menüsüne girmek için adımlar:

• Bilgisayarınızı kapatın ve tekrardan çalıştırın

• Açılış ekranında birkaç defa "F2" tuşuna tıklayın

• BIOS'un açılmasını bekleyin. İstediğiniz değişiklikleri uyguladıktan sonra "F10" tuşu ile kaydedebilirsiniz ve BİOS menüsünden çıkabilirsiniz
Umarız yardımcı olur
@DellDestekPro
Ben BIOS ayarlarına nasıl gireceğimi biliyorum, ancak benim sorum RemixOS kurabilmem için videoda gösterilen BIOS ayarını ben benim bilgisayarda bulamıyorum. O ince ayarı nasıl yapabilirim ki USB belleğinden RemixOS kurabileyim.

Teşekkürler.

stat counter