Qos hakkında yardım

alperbeta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar herkese. Benim 16mbpslik turktelekom ev internetim var. Evde biri lol oynarken diğeri youtube veya indirme yaparken ping olmasın diye baya bi zamandır uğraşıyorum. qos ile baya bi uğraştım. Ama ufak da olsa ping olabiliyor. Öneriniz varmı. Max upload 799 ve max download 14500 yazıyor. Bilgisayarlar 192.168.1.93 ve 96 arasında. Telefonlar da 99 ile 199 arasında

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Hocam Türk Telekom öyle. Ben köye gittiğimden faturayı ödemedim. Eve geldim. 68 TL borç. Hocam Vodafone de kazıkçı gibi geliyor. Turkcell'i bir deneyin. Adamlar sadece fişe takıp kullanmalık kablosuz modem yapmış.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam Türk Telekom öyle. Ben köye gittiğimden faturayı ödemedim. Eve geldim. 68 TL borç. Hocam Vodafone de kazıkçı gibi geliyor. Turkcell'i bir deneyin. Adamlar sadece fişe takıp kullanmalık kablosuz modem yapmış.
Turkcell in bahsettiğiniz modemi superbox olarak geçiyor ve çalışma sistemi olarak içerisinde bir simkart var. Dolayısıyla Ping dalgalanmaları sabit internete göre oldukça fazla olacaktır. Bu birincisiydi.

İkinciye gelirsek arkadaşımızın bahsettiği konu sizin cevabınızdan farklı iss önerisi istemiyor Ping’i düşürmek için yardım istiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar herkese. Benim 16mbpslik turktelekom ev internetim var. Evde biri lol oynarken diğeri youtube veya indirme yaparken ping olmasın diye baya bi zamandır uğraşıyorum. qos ile baya bi uğraştım. Ama ufak da olsa ping olabiliyor. Öneriniz varmı. Max upload 799 ve max download 14500 yazıyor. Bilgisayarlar 192.168.1.93 ve 96 arasında. Telefonlar da 99 ile 199 arasında
Speedtest.com üzerinden server kısmından Avrupa ülkelerinden birisinde Ping testi yapıp paylaşırmısın. Download, upload ve Ping hepsi birbirinden farklı kavramlar.