PTTCELL'e Geçmeyiniz !

Bu konuyu okuyanlar

llBerkayll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar.
Geçtiğimiz günde bu haberi reklamlarda duydum.Avea hattımı kullanıyordum.Pttcell'de zaten Avea'nın altyapısını kullanıyormuş.Bana Avea'dan geçersen 2 günde açılır dediler. Verdim 14 Tl'yi.Verdik vermesine baz istasyonu evimizin 25 m uzaklığında.4 gün sonra 3G niz tanımlanmıştır dedi. Sevindim tamam dedim hızlandı galiba. İnternet test hızına baktım 6 kb :blink:.Sırf Sınırsız internetine kandığım içindi.Whatsapp veya facebook mesaj bölümlerine girmiyor.2 şarkı indirdim 30 dakika oldu abartmıyorum. Daha Pttcell'in baz istasyonu[kendine ait] kurulmamıştır. Şuanlık geçmenizi tavsiye etmem arkadaşlar. Adamlarda boşu boşuna 14 Tl yapmazlar elbet. :biggrin: Hattınızda kalmanızı tavsiye ederim.

İyi Forumlar.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Pttcell, fenercell, gscell,bjkcell ve bimcell avea alt yapılarını kullanıyor. Sınırsız olarak sunulan hız paketleri belli bir kota sonrası düşük hıza geçerler. Ttnet 50 gb akk sonrası 1mb gibi düşün :)

llBerkayll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bende daha 250 mb bittikten sonra 128 e geçeceğini biliyordum. Ama hız 6 kb oldu 3G tanımlandıktan sonra :D

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Pttcell' in kendi baz istasyonu olmaz hepsi avea istasyonlarını kullanır. Telefonu kapat sim kartı çıkartıp tak, APN ayarlarını kontrol et, hiçbir sonuç alamazsan PTTCell' i arayıp durumu bildir, bir cevapları olur elbet.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de gormustum o tarifeyi 250 mb a.k.k var ve bundan sonra 96kbps ye dusuyor
Hizinin dusuk olmasinin nedeni bulundugun noktada 3g cekmiyor olabilir veya telefona ağ ayarı yapmamissindir

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Okadar düşmez ya sende sorun vardır, Başka kullanandada öyleyse bilemem ama saçma geldi bana :)

xtrem06

Top-notch Сasual Dating - Actual Girls
Reaksiyon puanı
4
bende sıkıntı yok 2 aydır kullanıyorum ;)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Bende de sıkıntı yok normal şekilde kullanıyorum. Avea kullanıyordum demişsin, alt yapı aynı. Aveada ne yaşadıysa aynı pttcellde yaşarsın. Yoksa tarifeleri iyi ve taahhütsüz olması çok iyi.

Yani bak memnun değilim diyorsun ya yarın istersen çıkabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
10 tl ye ek 1 gb satın alınabiliyor

aylardır 24 lük trifeyi kullanıyorum
sorun yaşamadım
memnunum

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Ben pttcell kullanıyorum hız saniyede 3 megabayta çıkıyor (megabit değil saniyede 3) hem de 250mb ta düşürmüyorlar hızı 700 800 MB olunca düşüyor

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Diğer hattım avea bu kadar düşme olmaz ayarlarında bir sorun vardır.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bu yorumlardan sonra haftaya PTTCELLDEYİM :D

llBerkayll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pttcell' in kendi baz istasyonu olmaz hepsi avea istasyonlarını kullanır. Telefonu kapat sim kartı çıkartıp tak, APN ayarlarını kontrol et, hiçbir sonuç alamazsan PTTCell' i arayıp durumu bildir, bir cevapları olur elbet.
Dediğinizi deniyeceğim hocam. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben de gormustum o tarifeyi 250 mb a.k.k var ve bundan sonra 96kbps ye dusuyor
Hizinin dusuk olmasinin nedeni bulundugun noktada 3g cekmiyor olabilir veya telefona ağ ayarı yapmamissindir
Tamam hocam teşekkürler. :) Ağ ayarları derken biraz yardımcı olabilir miyiz ?

bende sıkıntı yok 2 aydır kullanıyorum ;)
Hocam Whatsapp ve messenger' e benzer programlara giriyor mu ?

Bende de sıkıntı yok normal şekilde kullanıyorum. Avea kullanıyordum demişsin, alt yapı aynı. Aveada ne yaşadıysa aynı pttcellde yaşarsın. Yoksa tarifeleri iyi ve taahhütsüz olması çok iyi.

Yani bak memnun değilim diyorsun ya yarın istersen çıkabilirsin.
Uyarınız için teşekkürler hocam.Belkide sorun hatta olabilir. :)

Diğer hattım avea bu kadar düşme olmaz ayarlarında bir sorun vardır.
Ayarları biraz açabilir miyiz hocam ? Ne gibi ?

Bu yorumlardan sonra haftaya PTTCELLDEYİM :D
Hayırlı olsun hocam. :)

yerdavader

Asistan
Reaksiyon puanı
2
14 lük tarife kullananlar acaba faturanız kaç tl gelir 14ü geçtiğini biliyorum bana tam bir sayı soylermisiniz

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Hattı başka telefona takıp denedinizmi

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
14 lük tarife kullananlar acaba faturanız kaç tl gelir 14ü geçtiğini biliyorum bana tam bir sayı soylermisiniz

Benim babaya bazen 15'in altında diye fatura bile gelmiyor. Bazen iki aylık ödüyor. Ama 15 gibi gelir.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Benim ilk fatura 2 liraydı ama geldi fatura

lodosdnzcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam işte ben giremiyorum sorun nedir ? Telefonum samsung galaxy s3 14 lük tarifedeyim.

Usta onun çözümü şu şekilde ;
telefonda yeni apn deyip Avea Internet yazıyosun. Erişim noktasına da Internet yazıyosun . normale dönüyor.

ben de 14 lük tarife kullanıyorum. normalde internet hızı 1mbit(100kb/s) bende 250mb dolana kadar. 3-6 saat arasında yenileme yaptığı için avea 250 mb tan fazla indirme yapabiliyosun 1 mbit ile . sonra hız 128kbit(15kb/s) e düşüyor. ben de bu şekilde .

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben pttcell kullanıyorum hız saniyede 3 megabayta çıkıyor (megabit değil saniyede 3) hem de 250mb ta düşürmüyorlar hızı 700 800 MB olunca düşüyor

saniyede 3 megabayt için en az 25 mbit download hızı gerekir.aveanın bunu her yerde sağlamasına inanmak güç gerçekten.
bir screenshot alabilir miyiz?

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Pttcell kullananlar bu 250 mb bittikten sonra mesela facede rahatlıkla gezebiliyozmu resimleri hemen yüklüyormu yani ? Videoyu geçtim hadi :D

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Pttcell kullananlar bu 250 mb bittikten sonra mesela facede rahatlıkla gezebiliyozmu resimleri hemen yüklüyormu yani ? Videoyu geçtim hadi :D

Hız elbet düşüyor. Ama şöyle diyim. Haber sitelerinde filan dolaşabiliyorum. Resimler fiilan açılıyor. Ayrıca 10 TL ye 1 GB internet eklenebiliyor

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Arkadaş haklıdır çünkü, bende Bimcell'in 25Tl'ye 500DK ve 2GB internetlik paketini yaptım.

Ben telefonu modem olarak kullanarak bilgisayardan kullandım, örnek olarak 100mb'lık bir dosyayı İnternet download manager ile indirmeye kaltığımda, hız bir türlü sabit değil. Saniyede bir değişiyor indirme hızı, mesela bir bakıyorsun 6mgbt bi bakıyorsun 2mgbt sonra bakıyorsun indirme duruyor tekrar başlat durdur yapıyorsun devam ediyor yine aynı şekilde.

Sayfaları açma olsun video izlemede yine aynı sıkıntı var. Şu anda AVEA'nın 23TL'lik woops paketini kullanıyorum aynı şekilde 2GB internet var. Yine aynı telefon ve aynı bilgisar ile internetten indirme yapıyorum samimi söylüyorum 6mgbt'den aşağıya düşmüyor. Sayfalara açma ve videoda da çok iyi.

Bence Avea'nın alt yapısını kullanan şirketlerin ucu olmasının sebebi de bu olsa gerek. Neden derseniz örneğin Avea'da 30tl olan paket ,Bimcell'de 20tl. Eeee Avea'da bu duruma bir el atıp ses kalitesini düşürme ve internet hızını yavaşlatma gibi taktiklerini uygulaması kaçınılmaz bir gerçek.

lodosdnzcs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben baz istasyonuna baya bi uzaktayım . 250 mb dolmadan hızım 150kb/s yi geçmedi. dolduktan sonrada ortalama 15kb/s hız var. interneti genelde pc de kullanıyorum. 250 mb tan sonra pc de video izlemek eziyet diyebilirim. sayfalarda fena değil. google ortalama 5-10 saniye arası açılıyor. diğerlerini siz oranlayın artık. ayrıca saniyede 3 megabayt alan arkadaş sallamış bence ben şuana kadar 150kb/s yi geçemedim :D

telefondan kullanımda gayet iyi bence her sayfayı açıyor. sınırsız olması cazip olan yanı. yavaş ta olsa internet olması benim bu tarifeyi alma sebebim.

Bence Avea'nın alt yapısını kullanan şirketlerin ucu olmasının sebebi de bu olsa gerek. Neden derseniz örneğin Avea'da 30tl olan paket ,Bimcell'de 20tl. Eeee Avea'da bu duruma bir el atıp ses kalitesini düşürme ve internet hızını yavaşlatma gibi taktiklerini uygulaması kaçınılmaz bir gerçek.

olası bişey ama ben olsam yapmazdım sonuçta bu hattı alan adam avea nın bu hizmeti sağladığını biliyor. bu kötü hizmet karşısında eğer bir gün direkt avea ya geçme gibi bir düşüncesi olsa avea ya geçme olasılığı nedir sizce ? yani bunu avea da hesaplar diye düşünüyorum.