PC'Yi Formatlarsam 8.1 ile mi gelir , 10 ile mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Bilal Darcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bende hp pavilion 15 var. İlk aldığım zaman Win 8.1 ile geliyodu sonradan ben Win 10'a yükselttim. Format atmama ihtiyaç var bir sürü gereksiz dosya var şuan.Ama format atarsam 8.1 ile gelirse daha kötü olur bu yüzden bende buraya soruyorum. Format atarsam hangisiyle gelir ?

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Formatı yanlış biliyorsun.
Format herhangi bir DVD veya USB'ye yüklenmiş iso, img veya dd dosyasıyla atılır.
Bu iso dosyasını sen satın aldığın veya temin ettiğin için bu dosyadan bilirsin hangi işletim sistemi olduğunu.
Sizin bahsettiğiniz şey teorik olarak fabrika geri yüklemesi tarzında bir process.
Temel farkı içerisinde oem'e ait bazı gereksiz programların da varsayılan gelmesi ve diski tam olarak biçimlendirmenin mümkün olmaması.
Windows 8.1 ile gelmişse buna geri kurtarma yapılır.

Bilal Darcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Formatı yanlış biliyorsun.
Format herhangi bir DVD veya USB'ye yüklenmiş iso, img veya dd dosyasıyla atılır.
Bu iso dosyasını sen satın aldığın veya temin ettiğin için bu dosyadan bilirsin hangi işletim sistemi olduğunu.
Sizin bahsettiğiniz şey teorik olarak fabrika geri yüklemesi tarzında bir process.
Temel farkı içerisinde oem'e ait bazı gereksiz programların da varsayılan gelmesi ve diski tam olarak biçimlendirmenin mümkün olmaması.
Windows 8.1 ile gelmişse buna geri kurtarma yapılır.

hm tamam anladım sanırım Saol ben yanlış biliyormusum