Pc'im açılılmıyor açılnca siyah ekranda kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

cemilsisik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçen hafta aynı olay benimde başıma geldi.belirtiler tamamen aynı.ekranın florasanı bozulmuş.110 tl ye sorun giderildi:)

mehmedfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar ilk açıldığında açılış ekranındaki yazılar hızlı bir biçimde birazda mat bir renk tonunda hızla ilerliyor bilgisayarın açıldığı açılış ses tonundan anlaşılıyor fakat ekran siyah ve hiç bir şey yapılamıyor. açılış anında F8 yapıyorum fakat durmadan geçiyor. DEL de işlemiyor BİOS görünmesi ile kaybolması bir oluyor. 4-5 defa Reset atıyorum ondan sonra düzeliyor. ilk olarak Ram'ler den kaynaklandığını düşündüm çıkarıp temizledim taktım hatta yerlerini dahi değiştim olmadı ikinci olarak bunun fanlardan kaynaklanabileceğini düşündüm.. kasayı açtım fanları tek tek kontrol ettim temizleyip yağladıktan sonra yerlerine taktım. düzeldi.. bir kaç defa kapatıp açtım sorun yoktu sonradan elektrikten kaynaklanan iki voltaj düşmesi sonucu ekranda donma meydana geldi bu olaydan sonra aynı hata devam etmeye başladı. bir iki defa format atıldı en son yüklenen xp fakat sorun devam etti.
Bilgisayarın özellikleri şöyle.
Bilgisayar:
Bilgisayar Türü ACPI Çok işlemcili Bilgisayar
İşletim Sistemi Microsoft Windows XP Professional
OS Servis Paketi [ TRIAL VERSION ]
Internet Explorer 8.0.6001.18702 (IE 8.0)
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Bilgisayar Adı ........
Kullanıcı Adı Administrator
Oturum Etki Alanı [ TRIAL VERSION ]
Tarih / Saat 2013-05-05 / 10:45

Anakart:
CPU Türü DualCore Intel Pentium E2220, 1200 MHz (6 x 200)
Anakart Adı Gigabyte GA-945GCM-S2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Anakart Çipseti Intel Lakeport-G i945GC
Sistem Belleği [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Power Quotient 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: Power Quotient [ TRIAL VERSION ]
BIOS Türü Award Modular (12/27/07)
İletişim (COM ve LPT) İletişim Bağlantı Noktası (COM1)
İletişim (COM ve LPT) Yazıcı Bağlantı Noktası (LPT1)

Görüntü Birimi:
Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 6600 (512 MB)
3D-Hızlandırıcı nVIDIA GeForce 6600 PCI-E
Monitör Philips 190CW (190CW8) [19" LCD] (BZ30812135473)

sorun ekran kartın olabilirmi konu hakkında bilgi sunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim bilgisayarımda böyle yani her pc yi açtığımda ekran simsiyah oluyor ve ben şöyle açıyorum : ctrl+alt+delete ye bas sonra yeni görev e bas ordan göz at a bas ordan masaüstü bilgisayarım felan herşeye girebilir herşeyi açabilirsin ordan açcağın şeyi mesela interneti açcaksan internete 2 kez tıkla ve o internet yeni görev e kaydedilecek sonrada tamam a bas ve açılır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım benim bilgisayarda seninkiyle aynı seni en iyi ben anlarım ve ben çözümünü biliyorum her açtığında bu dediğimi yap. pc açılınca hoşgeldiniz yazısından sonra ekran siyah olucak sonra ctrl alt delete tuşlarına bas ve ordan görev yöneticisine bas sonra yeni görev e bas ve ordan bütün dosyalara girebilirsin mesela interneti açcaksan internete 2 kez tıkla ve o yeni görev olan yere kaydedilir sonra tamam a basıcaksın ve açılıcak istediğin dosya.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba.. sana bir kıyak olsun çözüm:Ctrl alt del tuşundan görev yöneticisini aç yeni görev başlat ordanda explorer yaz başlat de sorun giderilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Win7 64 bit bilgisayar şifre isteme yerinde siyah ekran geliyor ondan önceki herşey geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bana yardim edin kullaniciya giriyorum girdikten sonra siyah ekran çikio son bilgisayardi bu internet cafelerde sürtmek istemiyorum yardimmmmmm :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle selamun aleyküm senin ekran kartın yanmış dedi bana bilgisayarcı bilgisayarın içinden bir ekran kartı birde bir parça çıkarttı kablolarında bazıları takılı değil ekran kartının üzerinde yanık göremedim ama diğerinin üzerinde yanık var acaba bu yanık olan parçanın adı nedir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun ekran kartının yerinden çıkması tak çıkar sabitle ekran kartını %100 çözüm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamun Aleyküm geçenlerde pc me yeni ram aldım ram ı taktım pc normal bi şekilde çalışmaya başladı bios girebildiğimiz a o siyah ekran geldi fakat ondan sonra ilerlemedi 15-20 sn sonra kendiliğinden kapandı neden olabilir lütfen yardım edermsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak kardeş
bilgisayarı açtıktan sonra başlangıç onarma geliyorsa ona tıkla sonra o işini bitirdikten sonra (ki zaten bişi yapamaz) sen gelişmiş seçenekler (mavi yazı şeklinde) ona tıkla 5-6 seçenek gelecek onlardan sistem geri yüklemeye bas sonra ileri dedikten sonra seçenekler gelecek onlardan en sondakine bas işlemi devam ettir(yani ileri ileri falan) sonra zaten ileri dedikten sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak o zaman da gelmesse söle ben başka bir yol söyleyeyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bilgisayarda siyah ekran var yukarda sol tarafta beyaz çubuk gibi birşey var orda duruyo lütfen yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bilgisayarım notebook bilgisayarın power düğmesine basıyorum power düğmesinin ışığı yanıyor ama ekrana hiç bişi gelmiyor lütfen yardım edin (bios ayarından çıkış yapmadan bilgisayarı power düğmesinden kapattım ondan sonra böyle kaldı bilgisayarla hiç uğraşamaıyorum)lütfen yardım edin :(((

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede geçen kardeşim bilgisayarın fişini aniden çekmiş(en az 10 seferdir böyle yapıyo).Bilgisayarı açıyorum normal windows logosu falan geliyo mavi ekran falan geliyo windows 7 Ultimate herşey bu ana kadar normal sonra siyah ekran geliyo nerdeyse 30 dakika bekledikden sonra normale dönüyo.

neden olabilir acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pcmde sıfre var acarkene hanı f8 tusua basın dıoo yaa onun bı etkısı falan olurmuu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konuyu hortlatacam ama tek çıkar yolu sizde :D şimdi gelelim soruna :D

Casper marka bilgisayarım var
4 gb ram (ELİXİR)
2 gb Ekran Kartı (Ati Radeon HD 4650)
Ana Kart (Pegatron)
Hard Disk 500 gb+500 gb (TOPLAM 1 TB KULLANIYORUM PC DE) (SAMSUNG)
İşlemci 3.33 (İntel Celeron)

Pc açılırken casper logosunda takılı kalıyor. Her yerden baktım ettim naptıysam bişey yapamadım. Ekran kartının fanını söküp ona bile macun sürdüm yok hiç bişey olmadı. Tüm her yerini temizledim parçalarını tozlarını falan. Diş fırçasıyla bile temizledim. Ana kartın üzerindeki her şeyi söktüm. Açarken bile metal bişeyle değdiriyorum power 'ı onunla açıyorum ama yine aynı ekran kartsız çalıştırıyorum yine aynı (CASPER LOGOSUNDAN İLERİ GİTMİYOR) hiç bir şey çalışmıyor tek ram deniyorum yine yok. Tek hdd deniyorum yine olmuyor. Sizce sorun nedir ? Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yazdıklarınızı denedim fakat pc hiç açmıyo ekranda ışık var ama siyah işim gereğide lazım yardım edin lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimki değişik bişey açılıyor pc hoş geliniz diyor ondan sonra kapkaranlık bişe geliyo neyseki virüs programı açık kalmış ordan internete giriyorum sizce neden olabilir????

Son mesajlar