Pc donuyor tepki vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

MKBAYRAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar sorunları başladığı kısımdan itibaren anlatacağım bir şeyleri atlamamak için son zamanlarda rainbow oyununu oynadıktan sonra çıkış yaptığımda pc ekranı donuyor,mavi ekran veriyor yada yeniden başlıyordu. Forumda yaptığım araştırmalarda hdd tune programını indirip tarattım kırmızı noktalar vardı çok değil.Bunları gidermek adına hdd regenerator indirdim temizleme yaptım . Hdd tune ile yeniden tarattığım da kırmızı noktalar duruyordu.Oyunu silip yükledim yine çözüm olmadı.Ben de temiz bir çözüm umarak format attım.Başlarda bir sıkıntı gözükmüyordu oyunu tekrardan yüklemeye başladım 22 gb indi sonra pc ekranı dondu suan pc yi açtığımda belli bir süre durduktan sonra aniden donuyor tepki vermiyor sorunun ne olduğunu çözemedim biraz uzun bir anlatım oldu ama çıldırmak üzereyim yardımlarınızı bekliyorum.

celik12256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam aynı hata ile karşılaşmıştım ekran kartını cıkarınca donma vs. olmuyordu, ekran kartımı başka bi pc ye taktım yine aynı şekilde taktıgım pc de donma olmaya başladı. deneyerek çözüm bulabilirsin diğer turlu net bir cavap bulamayız :)

MKBAYRAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam aynı hata ile karşılaşmıştım ekran kartını cıkarınca donma vs. olmuyordu, ekran kartımı başka bi pc ye taktım yine aynı şekilde taktıgım pc de donma olmaya başladı. deneyerek çözüm bulabilirsin diğer turlu net bir cavap bulamayız :)
laptopun hdd sini taktım donma olmadı çıkarıp diğer hddyi taktığımda Reboot and Select proper Boot device hatası verdi sanırım sorunum hdd