Oyunculara Özel Haberler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Yavuz Şahin-1

Profesör
Katılım
2 Şub 2009
Mesajlar
1,721
Puanları
0
Piyasada en çok satılan Playsatation 3, Xbox 360 ve Nintendo Wii oyun konsollarının yeni sürümlerini ne zaman çıkacak? Cevaplar bu yazıda.

XBox 360 bu yıl dördüncü yaşını kutluyor. Playstation 3 ve Nintendo Wii ise üç yıldır piyasda. Aslına bakarsanız yeni nesil konsollar için zaman gelmiş gibi gözüküyor. Ama analistlerin raporlarına göre yeni nesil konsolların 2013 yılından önce gelmeyeceğini söyleniyor.

Bunu Sony yetkililerinin açıklamalarından da çıkartabiliriz aslında. Geçtiğimiz gün içersinde Sony Avrupa başkanı önümüzdeki 5 yıl Playstation 3 için altın çağ olacak demişti. Bu açıklamada analistlerin raporlarını doğrular nitelikte. Aslında firmalar yeni oyun motorlarının geliştirilmesiyle uğraşıyorlar.
Bu motorların ise en az 2012 yılında hazır olması bekleniyor. Birde hali hazırda satışta olan ürünlerin yatırımları var tabii ki. Firmaların yatırımlarını kazanması için uzun bir süre beklemesi gerekli. Pek çok şeyin ertelendiği gibi küresel mali kriz yeni nesil oyun konsollarının çıkış tarihini de ertelemiş durumda.  

Ama şunu söyleyebiliriz ki Sony’nin gelecek nesil konsolunun adı PS4 olacak. Microsoft ve Nintendo’nun isimleri ise daha belli değil.

::
Konu hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst
stat counter