Haber Sony Başkanı'ndan Oyuncuları Kızdıracak Açıklama: "Xbox Game Pass'ten Nefret Ediliyor"

Bu konuyu okuyanlar

Nixc0r

Dekan
Emektar
Katılım
24 Şubat 2020
Mesajlar
5,964
Çözümler
12
Reaksiyon puanı
15,498
Puanları
113
Yaş
17
Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan, Microsoft - FTC davasının beşinci gününde önemli açıklamalarda bulundu.

Onaylandığında tarihin en büyük satın alımı olacak Microsoft - Activision Blizzard anlaşması, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) engeliyle karşılaşmıştı. Komisyon, mahkeme kararına kadar satın alımı engellemişti.

Beklenen mahkeme günü en sonunda geldi ve FTC ve Microsoft karşı karşıya geldi. Mahkemenin beşinci günü ve son gününde Microsoft ve Sony yetkilileri söz aldı. Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan, oyun sektörüne dair çarpıcı iddialarda bulundu.

“Tüm yayıncılar Xbox Game Pass’ten nefret ediyor”

Jim Ryan’ın öne sürdüğü en büyük iddialardan birisi, Sony bünyesinde de PlayStation Plus’ın yenilenmesine yol açan Xbox Game Pass sistemi oldu. Ryan, Xbox Game Pass’i “değer yıkıcı” olarak niteledi.

Ryan, Game Pass abone sayısının düşük olduğunu da belirtti. Ocak 2022’de paylaşılan 25 milyon abone sayısını, Sony’nin 55 milyon PlayStation Plus abonesiyle karşılaştırarak “harcadıkları parayı göz önüne alırsak daha fazla bekliyordum” ifadelerini kullandı.

“Xbox oyunlarının ABD’de popüler olmasının nedeni ateş etme içermesi”

Ryan’ın ağzından çıkan bir diğer çarpıcı açıklama ise Xbox’ın neden ABD’de dünyanın geri kalanından daha popüler olduğu hakkındaydı. Ryan’a göre bunun nedeni şuydu:

“Xbox oyunlarının çoğu bir atış unsuru içerir ve oyunlarının birçoğu çevrimiçi çok oyunculu. Her ikisi de tipik olarak ABD'de, ABD dışında olduğundan daha popüler.”

Minecraft’ın neden PS5 sürümünün olmadığı da belli oldu:

bf4d9f75fda486e0e556a6b7b3c44d9002d3f425.jpeg


Geçtiğimiz hafta Xbox Başkanı Phil Spencer, Sony’nin kendilerine PlayStation geliştirici kiti vermediklerini, bu nedenle Minecraft’ın PS5 sürümünün geliştirilmesinin önüne geçildiğini paylaşmıştı. Bugün, Sony’den daha da büyük açıklamalar geldi.

Jim Ryan, Sony’nin doğrudan rakibi olan bir şirkete PlayStation 6 gibi gelecek konsolların geliştirici kitlerini vermekten çekindiklerini paylaştı:

“Doğrudan bir rakibin sahibi olduğu bir şirketin bu bilgilere erişme riskini göze alamayız.”

PS5 kitinin Microsoft’a verilmemesi de aynı şüphelerdendi:

“Geliştirme kitleri, geliştiricilerin görünürlüğe sahip olmasına ve yeni konsolumuzun konuşlandıracağı özellik seti üzerinde çalışmasına olanak tanıyor. Geliştirme kitlerini geciktirmek, genellikle bir geliştiricinin içeriğini yeni platforma normalde olduğundan daha geç getirebileceği anlamına geliyor. Bu özellik setlerinin bilgilerinin ana rakibimize sızdırılmasıyla ilgili ticari riskler, herhangi bir sözleşmenin uygulanmasına güvenebileceğimiz bir şey değil.”

WebTekno
 

Martin Archimbaud

SU630 faşisti
Kategori Mod.
Katılım
13 Ağustos 2019
Mesajlar
3,250
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
3,458
Puanları
113
Diğer oyuncuları bilemem ama ben Gamepass'i bayağı seviyorum. Son zamlarda kafamda bir şey değiştirmedi, 80 lira da olsa hakediyor.
 

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Katılım
5 Haziran 2023
Mesajlar
257
Reaksiyon puanı
100
Puanları
43
Yaş
22
Microsoft'un yaptığı ayıp bir şey zaten.
Sony o kadar exclusive oyun çıkardı PC'ye.

Ayrıca Gamepass için bilgisayarı kastırmaya gerek yok. Önermem.
 
Üst