Open Office

Bu konuyu okuyanlar

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
OpenOffice.org 2.2, yeni önemli bir sürümdür ve herkesin indirmesini öneriyoruz. Bu sürüm birçok yeniliği ve ona bağlı birçok hata düzeltmesini içermektedir. Yapılan düzeltme ve yeniliklerin tam bir listesini sürüm notlarından edinebilirsiniz. Yapılan başlıca yenilikler;

* Baştan sona geliştirilmiş metin gösterimi

* Calc (Hesap Tablosu) uygulamasında Pivot tablolar için en iyi destek

* Base'de (Veritabanı) uygulamasında birçok anahtar geliştirme

* MacOS X11 için daha sağlam bir versiyon

* ... ve birçok iyileştirme

indirmek için
http://www.openoffice.org.tr/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,46/Itemid,77/

www.openoffice.org.tr

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14

Güzel bir program ama Office 2007 yanında çok yol gitmesi gerekiyor. Paylaşım için teşekkürler. ;)

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
tonce dedi ki:
Güzel bir program ama Office 2007 yanında çok yol gitmesi gerekiyor. Paylaşım için teşekkürler. ;)

evet ya çok doğru söyledin hadi office 2007 değilde office karşısında çok yol gitmesi gerekiyor diyeyim ben ;)

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
bence abartıyorsunuz gayet guzel arkadaşlar hem tek kuruş odemıyorsunuz adamlar normalde office 2007 için açıyorlar kesenınagzını hem korsan olayı hemde open offıceyı begenmeme olayı olmuyor kardeşim bunaltınız beni nihilist olacam sizin yuzunuzden yau... :-X

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ilerde microsoft office in tahtını sallar bence

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
robokep dedi ki:

Sallar da ohooo Linux bile kaç sene oldu çıkalı Windows'u daha yeni yeni zorlamaya başladı. ;)

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
tonce dedi ki:
Nesi kötü mesela?
Bana MS office'i şu ana kadar hiç aratmadı 8)

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Kardeşim zayıf kalıyor işte açılması yavaş, PowerPoint benzeri programında fazla özellik yok (şablon, geçiş vb.). Exel benzeri programında formüller geniş değil özellikle benim kullandığım. Makrolarında hatalar var özellikle MS Exel makrolarını çoğunlukla problemli açmakta. Kendine özgü dosya uzantısı var ve heryerde açamıyorsun. Farklı kaydet deyip MS Office Exel 2003 olarak kaydetsen bile MS Office 2003'de aynı dosyayı eksiksiz bir şekilde göremiyorsun. Benim openoffice.org ile bir sorunum yok ilk çıktığında yüklemiş kullanmıştım ben taa ne zaman ondan sonra son sürümünüde yükledim ve yaklaşık 2 ay kullandım ve gördüğüm hatalar bunlardı sonrada Office 2007 çıktı zaten. Böyle program için hiçte yabana atılamıyacak hatalar. Daha var ama aklıma bukadarı geldi. O yüzden şimdilik MS Office 2007 takılmaya devam. 8) ;)    

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben özelliklerini fazla sömürmeden kullandığım için :D o eksiklikleri pek hissetmedim o zaman.Hız benim için sorundu onu çözdüm ;)
Şu sitede ilk mesajda yapılan ayarı uygulayınca önemli derecede hızlanıyor.

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
aydogan dedi ki:
tonce dedi ki:
robokep dedi ki:

Sallar da ohooo Linux bile kaç sene oldu çıkalı Windows'u daha yeni yeni zorlamaya başladı. ;)

geç sallamasının nedeni kullanıcıların bilinçsizliği olsa gerek :)

Programı yazanların biliçsizliği bence çünkü bu kadar düzeltilmesi gereken şey varken(Benim daha önce yazdıklarım dışında daha vardır.) anında bir yama çıkartıp düzelti vermiyor işte. Kullanıcı ne yapsın bu sefer işini görmeyen programı. ;)

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
tonce dedi ki:
Kardeşim zayıf kalıyor işte açılması yavaş, PowerPoint benzeri programında fazla özellik yok (şablon, geçiş vb.). Exel benzeri programında formüller geniş değil özellikle benim kullandığım. Makrolarında hatalar var özellikle MS Exel makrolarını çoğunlukla problemli açmakta. Kendine özgü dosya uzantısı var ve heryerde açamıyorsun. Farklı kaydet deyip MS Office Exel 2003 olarak kaydetsen bile MS Office 2003'de aynı dosyayı eksiksiz bir şekilde göremiyorsun. Benim openoffice.org ile bir sorunum yok ilk çıktığında yüklemiş kullanmıştım ben taa ne zaman ondan sonra son sürümünüde yükledim ve yaklaşık 2 ay kullandım ve gördüğüm hatalar bunlardı sonrada Office 2007 çıktı zaten. Böyle program için hiçte yabana atılamıyacak hatalar. Daha var ama aklıma bukadarı geldi. O yüzden şimdilik MS Office 2007 takılmaya devam. 8) ;)

2,2 de denese kardeşim nıye ınatcılık yapıyorsun open kullan bak basın belaya gırer ıstersen cıkısta gorusuruz...

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
arkadaslar desteklıyoruz tabıkı open office acık kaynak kodlu ve ucretsız guzelde ama bence yınede ms office gıbı olamaz. zaten sadce belge duzelnlyeenler notepad gıbı kullanan ozellıkle e v kullanıcılarının ms office para vermelerı gereksız ama daha ust sevıyede bence ms office ın yerını tutamaz. bugune kadar yazılmıs en ıyı program exceldır bence.

gokhans19

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Aslında officei sık kullanmayan ayda yılda 1 kere açanlar için iş görür bi program ama orta seviye ve üst seviye kullanıcılara hiç hitap etmiyor.profesyonel bir kullanıcının bunu kullanırken işinin yarıda kalması veya bikaç kod hatası yüzünden işini tamamlayamaması muhtemel bir olay.İş alt seviye kullanıcılar için iş görür ama hiçbir zaman microsoft officein yerini tutamaz.Ben open office 2,2 ile microsoft office 2007yi karşılaştırdım.Yani kim ne derse desin microsoft officein yanında dağın yanındaki fare gibi kalıyor..

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben şahsen ofis programlarından pek anlamam daha dogrusu pek işim düşmez düşsede öle işte. Bu nedenle open office kullanıyorum şu an. Daha önceden ms office yüklüydü bilgisayarımda ama malum korsan. Orjinalini almaya kalksam zaten cok nadir kullanıyorum neden o kadar para vereyimki. Daha sonra open office nin varlıgını ögrendim, ms officeyi kaldırdım yerine open officeyi kurdum. Open office benim işimi fazlasıyla görüyor. İşte benim gibi nadiren ofis programlarına ihtiyacı olan kişiler open office kullansa kullanıcı sayısı artar. Sonuç olarakta daha hatasız bir open officeyle belkide ms officeden daha iyi olarak karşımıza cıkar. yeterki benim gibi kullanıcıların korsan yerine open officeyi tercih etsinler.

enesce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir konu açmadan buraya yazayım dedim..
Arkadaşlar ben emektar laptop'uma format çekmiştim ve ofis.i kurmadım..
Soru şu: openofis i kurabilir miyim... Nasıl.. Ya da şöyle diyeyim. nasıl dememe gerek olacak bir farklılığı var mı kurulumda?..

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
enesce dedi ki:
Yeni bir konu açmadan buraya yazayım dedim..
Arkadaşlar ben emektar laptop'uma format çekmiştim ve ofis.i kurmadım..
Soru şu: openofis i kurabilir miyim... Nasıl.. Ya da şöyle diyeyim. nasıl dememe gerek olacak bir farklılığı var mı kurulumda?..
Hiçbir farklılığı yok 2-3 next ile iş bitiyor :)

Son mesajlar