Okullarda yeni yabancı diller öğretilecek

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda öğretilebilecek yabancı dillere yenileri eklendi.

upload_2017-2-22_8-33-46.png

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarında bazı dillerde eğitim ve öğretim yapılması hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 2923 sayılı Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretimi ile Türk Vatandaşlarının Farklı Dil ve Lehçelerinin Öğrenilmesi Hakkındaki Kanun'un 2'nci maddesi doğrultusunda okullarda Farsça, Korece ve Urduca dillerinin eğitim ve öğretiminin yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Python öğretsinler, en yabancı dillerden sonuçta :D

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
İngilizceyi çok iyi öğrettiler de diğerleri kalmıştı o_O:mad:

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Haftada 4 saat ingilizce görerek öğrenmek pek mümkün değil zaten. Sadece zemin hazırlıyor ingilizce öğrenmeye. İngilizce dersini 3. Sınıfa falan çekip saatini de biraz arttırmaları lazım.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Bizim ülkemizde okul ya da öğretmen öğretmez, onlar bilen adam ister. Öğrenmek senin sorumluluğun malesef.
Her önüne gelen öğretmen olunca olacağı bu. Neyseki KPSS şartından sonra mülakat getirdiler. Torpil filan olmazsa tabi :D

Şahsen ilk okulda aldığım ingilizce dersiyle daha sonra kendimi geliştirdim sadece ders görmekle olmuyor, geliştirmek lazım.
Altyapı oluştursalar geliştirme işi kolay olur. Bize her yıl aynı şeyleri papağan gibi tekrar ettirip durdular.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Neden Çince, Japonca dururken KORECE, bilir misin yeğen?
Ben pek anlayamadım da! :)
Çünkü yazı düzenimize kadar neredeyse herşey aynı. Mesela bu yazdıklarımızın sırası-yani cümle sıralanışı-, soru ekleri,dil bilgisi ve bazı kelimeler. Çok yakın. Ve diğer uzakdoğu dillerinden farkı yazıldığı gibi okunması. O yüzden seçmiş olabilirler.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Çünkü yazı düzenimize kadar neredeyse herşey aynı. Mesela bu yazdıklarımızın sırası-yani cümle sıralanışı-, soru ekleri,dil bilgisi ve bazı kelimeler. Çok yakın. Ve diğer uzakdoğu dillerinden farkı yazıldığı gibi okunması. O yüzden seçmiş olabilirler.
Türkçe-Azerbaycan Türkçesi gibi mi ? Şive farkı ?

Reaksiyon puanı
16,118
san ki ingilizce,fransızca ve almanca'yı çok güzel öğretiyorlarda...