Notebook Tamiri İçin Önerebileceğiniz Site veya Firma

Bu konuyu okuyanlar

thegate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar küçük bir şehirde yaşıyorum ve notebook tamircisi yok. O yüzden internet üzerinden bir servise yaptırmam lazım.Garanti süresi de bitti zaten.
İnternet üzerinde çok fazla tamir sitesi var ama sizin denediğiniz ya da bildiğiniz firmaları öğrenebilirsemdaha iyi olacak. Güvenilir olması lazım keza bilgisayarı onlara yollayacağım sonuçta.
Güvenilir ve bu işi iyi yapan notebook tamircisi önerilerinizi alabilir miyim ? Teşekkürler şimdiden.

Notebook un sorunu da şu şekilde oldu:

ASUS F3JC marka geniş bataryalı laptop kullanıyordum 5 senedir,garanti süresi çoktan doldu. Sol menteşesi çatlamıştı, bir arkadaşım bilmeden kapatmaya çalışmış ve sol taraftaki lehimli olan soket gibi bir şey çıkmış,dolayısı ile görüntü gelmiyor. Dün ben o soketi oraya tekrardan lehimlemek için üst kapağı söktüm, fakat bataryayı sökmeyi unutmuşum. Dolayısı ile bir yerlerden yanık plastik kokusu geldi ve şu anda bilgisayar hiç çalışmıyor. Plastik kokusu klavyenin alt kısmından geliyor. Şarja taktığım halde şarj lambası bile yanmıyor..

Sizden tahmini bir fikir danışmak için bu mesajı gönderiyorum ve cevabınıza göre o firmaya kargo ile ulaştıracağım..
Yani arızalar;
* Kasa kırık(menteşenin oradan)
* O koku muhtemelen anakarttan geldi gibi (kısa devre oldu gibi geldi bana)
* DVD yazıcıda değişecek , çalışmıyor

Cevaplarınızı bekliyorum...
İyi çalışmalar..

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum dünyanın parasını isterler ona ya. Birde öyle bilindik, marka bir tamirciye götürürsen yandın. Bence nerede yaşadığını söyle, belki yaşadığın yerde uygun fiyata bu işi yapabilecek birileri bulunur. Ama bir şu(www.notebooktamirmerkezi.com.tr) siteye sor bakalım ne diyecekler. İletişim bölümü var zaten. Aynen anlat olanı biteni. Ortalama fiyat iste. Bir arkadaşım göndermişti veri kurtarmak için adamlar işlerini epey iyi yapıp bilgisayarı göndermişlerdi. Temizlemişler falan birde. Termal macunda sürmüşler...

thegate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum dünyanın parasını isterler ona ya. Birde öyle bilindik, marka bir tamirciye götürürsen yandın. Bence nerede yaşadığını söyle, belki yaşadığın yerde uygun fiyata bu işi yapabilecek birileri bulunur. Ama bir şu(www.notebooktamirmerkezi.com.tr) siteye sor bakalım ne diyecekler. İletişim bölümü var zaten. Aynen anlat olanı biteni. Ortalama fiyat iste. Bir arkadaşım göndermişti veri kurtarmak için adamlar işlerini epey iyi yapıp bilgisayarı göndermişlerdi. Temizlemişler falan birde. Termal macunda sürmüşler...

Uşakta ikamet ediyorum..
Söylediğiniz site ile irtibata geçtim.
Demir takviyeli kasa değişimi içim 150 TL,
DVD RW içinde 65 TL dediler..
Diğer arızayı görmeden fiyat vermemiz doğru olmaz dedi..(300 TL civarına olabilir belki gibi bir ima verdiler)

Ben de hiç piyasayı bilmiyorum,bu duruma göre ne yapsam bilemedim. Bir de güvenilir olma konusunda tereddüt yaşıyorum zaten..Arkadaşınız anladığım kadarı ile memnun kalmış değil mi ?
Herhangi bir sorun yaşamış mı ?
Teşekkür ederim ilginiz için..

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
koca şehirde tamirci olmaz olurmu vardır mutlaka bence biraz daha bak illa dışarıda biryerlere yaptıracaksan kendi servisine yaptırman daha doğru olur

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cevabım geç oldu, kusura bakmayın. Bu site bildiğim kadarıyla(arkadaşımın bilgisayarını gönderdik ve sonuçtan memnun kaldık) profesyonel çalışıyor ve az çok marka olmuşlar. O yüzden fiyatları yüksek biraz. Ama çok değil. Mesela DVD RW yaklaşık o fiyat. Kasa değişimide markaya göre değişiyor. Site güvenilir ancak bilgisayarınız bu kadar masrafa değermi o sizin bileceğiniz iş. Ayrıca ben Uşakta 3 yıl ikamet ettim. bildiğim hiç kaliteli bilgisayar tamircisi yok orada. Yeni açıldıysa bilemem ama...

mubeya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dataservis diye bir firma var.Siteleride mevcut.Arızayı 6 ay garantili yapıyorlar ayrıca arıza kontrol içinde ayrı bir ücret almıyorlar

laptopservisi34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
www.notebookservismerkezi.com ve www.macbookservisim.com

notebook servisi ,notebook yedek parça ,laptop servisi ,laptop tamiri ,notebook tamiri ,notebook ekran değişimi ,notebook ekran kartı değişimi ,notebook anakart tamiri ,macbook servisi ,macbook ekran değişimi ,macbook anakart tamiri ,macbook ekran kartı değişimi ,

burakguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam bende daha önce benzer durumla karşılaştım, böyle ufak tefek işleri bulamadığım zaman internetten teklif toplama sitelerinden talep oluşturuyorum ordaki firmalar genelde uygun fiyat veriyor. Ben Adana'da oturuyorum benim yazıcım bozulunca çarşıya gitmeye üşendim yakında da bulamadım. isimdustu.com dan talep oluşturdum 1 kişi teklif verdi o da şansıma 200 metre ilerdeymiş hallettim öyle. sende isimdustu.com dan veya başka benzer sitelerden halledebilirsin ihtiyacını bence. kolay gelsin