Note 4 6.0.1 polanya sürümünden Türkiye sürümüne nasıl geçerim arkadaşlar?

Bu konuyu okuyanlar

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar.ben yaklaşık 1 ay önce note 4 6.0.1 polanya romunu yükledim. Şimdi ise Türkiye sürümüne geçmek istiyorum nasıl yapabilirim acaba? Servise gittim polanya romunu yüklediğiniz için teliniz garantiden çıktı dediler

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ota olayını tam olarak bilmiyorum ama telefonun orjinal sürümünü yüklemek istiyorum.buradan orjinal polyana sürümünü yükledim.garantiden çıkmayacak teliniz dendi sitede ama şuan telim garanti dışı

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Öncelikle cihazınız garanti dışına cıkmadı sadece Kies yada Smart Switch kullanarak Model ve Seri numarası ile orjinal Tr romuna dönmeniz gerekiyor.Orjinal yazılıma dönüş yaptıktan sonra servislik bi durum olursa yine garanti kapsamında tamir ettire bilirsiniz.

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle cihazınız garanti dışına cıkmadı sadece Kies yada Smart Switch kullanarak Model ve Seri numarası ile orjinal Tr romuna dönmeniz gerekiyor.Orjinal yazılıma dönüş yaptıktan sonra servislik bi durum olursa yine garanti kapsamında tamir ettire bilirsiniz.
Bu işlemi nasıl yapacağım peki üstadım?

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Ve de samsung müşteri hizmetleri teliniz garantiden çıktı dedi

Orjinal Rusya romu kuruluydu bende gecen hafta orjinal Tr yayınlanınca Kies üzerinden güncelledim orjinal haline bir sıkıntı olmadan geri dönüş sağladım sonradan cihazı servise götürdüm bendeki cihaz kaynaklı bir sıkıntı oldu onu çözdürmek için sıkıntıyı çözüp kendileri de yazılımı yeniden güncelleyip verdiler bana cihazı bir sıkıntı yaşamadım

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Orjinal Rusya romu kuruluydu bende gecen hafta orjinal Tr yayınlanınca Kies üzerinden güncelledim orjinal haline bir sıkıntı olmadan geri dönüş sağladım sonradan cihazı servise götürdüm bendeki cihaz kaynaklı bir sıkıntı oldu onu çözdürmek için sıkıntıyı çözüp kendileri de yazılımı yeniden güncelleyip verdiler bana cihazı bir sıkıntı yaşamadım
Kies üzerinden yapmam gereken işlem nedir peki kardeşim?

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Bu işlemi nasıl yapacağım peki üstadım?
Cihazınızın marka modelini ve seri numarsını not alın ve şarjı min %50 olsun(seri numarası için bataryayı çıkartın kasada yazıyor) nasıl yapacağınızı anlatayım hocam, internetiniz hızlı oldugu bir zamanda yapın işlemi çünki indirme süreci cok zaman alıyor,ben de ilkinde hata verdi ikincisinde başarılı oldum

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Kies üzerinden yapmam gereken işlem nedir peki kardeşim?

aşağıdaki linkten kies 3 ü indirin bilgisayara kurun Kies | Samsung TR
Cihazınız TR cihazı dogrumu N910CQ olması gerekli,ayarlar model numarasından kontrol edin çunki bu aşamada yalnıs yapacağınız işlem cihazınıza zarar vere bilir dikkatli olmanızı öneririm sorumluluk kendinize aittir, ben gereken bütün işlemleri sırayla anlatacağım

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
aşağıdaki linkten kies 3 ü indirin bilgisayara kurun Kies | Samsung TR
Cihazınız TR cihazı dogrumu N910CQ olması gerekli,ayarlar model numarasından kontrol edin çunki bu aşamada yalnıs yapacağınız işlem cihazınıza zarar vere bilir dikkatli olmanızı öneririm sorumluluk kendinize aittir, ben gereken bütün işlemleri sırayla anlatacağım
Dediğiniz gibi Tr sürümü hocam.seri numarasını da aldım

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Dediğiniz gibi Tr sürümü hocam.seri numarasını da aldım
Kiesi indirip kurun sarjınız %50 üstünde olmasına dikkat edin işlemi başlattıktan sonra hem bilgisayarınızı hemde internetinizi kapatmayın çunki dosyalar internetten indirilecek eğer kies hata verirse sakin olun aynı işlemleri tekrarlarsanız cihazınıza orjinal yazılım yüklenecektir,sadece yukarıda belirttiğim gibi işlem cok zaman alıyor,kies üzerinden aşağıda verdiğim ekran görüntüsündeki Üretici Yazılım Yükseltmesi durumuna tıklayın sizden yapmanız gerekenleri ve model seri numarasını isteyecektir,model numarınızı SM-N910CQ şeklinde yazacaksınız ,kiesteki işlemler sırasında cihazınızı Download moduna almanızı ve kablosunu bilgisayara bağlamanızı isteyecek, bunun için cihazı kapatın Ses kısma tuşu ana ekran tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda tuşlarsanız açılan ekranda ses arttırma tuşuna tıkladığınızda download modu açılacaktır
Ekran Görüntüsü (5).png
S

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kiesi indirip kurun sarjınız %50 üstünde olmasına dikkat edin işlemi başlattıktan sonra hem bilgisayarınızı hemde internetinizi kapatmayın çunki dosyalar internetten indirilecek eğer kies hata verirse sakin olun aynı işlemleri tekrarlarsanız cihazınıza orjinal yazılım yüklenecektir,sadece yukarıda belirttiğim gibi işlem cok zaman alıyor,kies üzerinden aşağıda verdiğim ekran görüntüsündeki Üretici Yazılım Yükseltmesi durumuna tıklayın sizden yapmanız gerekenleri ve model seri numarasını isteyecektir,model numarınızı SM-N910CQ şeklinde yazacaksınız ,kiesteki işlemler sırasında cihazınızı Download moduna almanızı ve kablosunu bilgisayara bağlamanızı isteyecek, bunun için cihazı kapatın Ses kısma tuşu ana ekran tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda tuşlarsanız açılan ekranda ses arttırma tuşuna tıkladığınızda download modu açılacaktır Ekli dosyayı görüntüle 4275 S
Deneyip size haber vereceğim çok teşekkürediyorum

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Cihazı download moduna almayı önceden deneme yapın cihazınızın yedeklerini almayı unutmayın çunki bütün verileriniz silinecektir hocam
işlemler bittikten sonra da cihaza yeniden sifirlama yapacaksınız cihazda yazılımsal bir sıkıntının olmaması için buradan durumu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız kolay gelsin

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Sayaç sıfırlama olayı yapılacak mı peki bu işlemleri yaparken
Önceki yazılım ve suandaki yazılım orjinal samsung yazılımı olduğu için size sıkıntı yaşatmaz sayaç konusunda orjinal yazılım olduğundan dolayi sifirlamanızı gerektirecek bir durum yok Kies sadece cihazınızın orjinal yazılımını yüklüyor sayaç sıfırlama konusunda detaylı bilgim malesef yok

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Önceki yazılım ve suandaki yazılım orjinal samsung yazılımı olduğu için size sıkıntı yaşatmaz sayaç konusunda orjinal yazılım olduğundan dolayi sifirlamanızı gerektirecek bir durum yok Kies sadece cihazınızın orjinal yazılımını yüklüyor sayaç sıfırlama konusunda detaylı bilgim malesef yok
Çok teşekkür ediyorum bana katlandığınız için yapınca size haber vereceğim

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eksik olma kardeşim:)
Çok ama çok teşekkür ediyorum.dediğiniz işlemleri aynen uyguladım ve Tr sürümüne döndüm sıkıntısız bir şekilde.yalnız anlamadığım Samsung gibi büyük bir servis,müşteri hizmetleri nasıl böyle yanlış bir bilgi verir garantiden çıktı diyerek kafam almış değil

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Çok ama çok teşekkür ediyorum.dediğiniz işlemleri aynen uyguladım ve Tr sürümüne döndüm sıkıntısız bir şekilde.yalnız anlamadığım Samsung gibi büyük bir servis,müşteri hizmetleri nasıl böyle yanlış bir bilgi verir garantiden çıktı diyerek kafam almış değil
İşlemler bittikten sonra cihazı wipe factory yapmanız lazım yazılımsal sikinti yaşanmamasi için, servis genelde uğraşmamak ve kullanıcınin cihaza müdahelesini engellemek için söylüyor

Sahin0740

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşlemler bittikten sonra cihazı wipe factory yapmanız lazım yazılımsal sikinti yaşanmamasi için, servis genelde uğraşmamak ve kullanıcınin cihaza müdahelesini engellemek için söylüyor
Yaptım hocam.şuan bir sıkıntı gözükmüyor