Noel'de yalnız kalmamak için ilan verdi

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Norveç'te Noel Günü'nü yalnız geçirmek istemeyen 88 yaşındaki emekli kadın çareyi gazeteye seri ilan vermekte buldu. Yaşlı kadın ücret karşılığında Noel'i birlikte geçirecek insanlar aradığını belirtti.

121224reidun.hlarge.jpg

Sanayileşmiş toplumlarda insanların yalnızlık çektiği tezini doğrulayan örnek Norveç'in başkenti Oslo'da yaşandı.

88 yaşındaki emekli kadın Noel Bayramı öncesi "Aftenpost" gazetesine, "Ailesiz yalnız dul kadın Noel Bayramı'nı birlikte geçirecek insanlar arıyor. Ücret dolgundur" ilanı verdi.

Yaşlı kadının gazeteye verdiği ilan ülkede "yabancılaşma" konusunda önemli bir tartışma başlattı. İlanı basan gazete, 88 yaşındaki emekli kadını evinde ziyaret ederek haber yaptı.

"Aftenpost" muhabirleri, toplumla bağlarını kesmiş bir kadın bulacaklarını düşünürken, tam tersine "hayat dolu" yaşlı bir kadınla karşılaştı.

İlanı verme serüvenini muhabirlere anlatan Reidun Orest, "Noel Günü yalnız kalmak istemediğim için böyle bir yol buldum. Kendimi kimseye borçlu hissetmemek için de para önerdim" dedi.

Eşini 1983 yılında kaybettiğini belirten 88 yaşındaki Reidun Orest, geçtiğimiz yıl da oğlu ve kardeşini yitirdiğini söyledi.

ABD ve İsveç'te akrabaları olduğunu belirten Orest, Oslo'da ise kimsenin kalmadığını dile getirdi.

Ntvmsnbc

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Onlar düşünsün, bizde Bayramları yalnız geçiren pek yok, Türk milleti düşkündür ailesine :)

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=140027]Nemre[/MENTION] bu nasıl bir yorumdur dostum :)

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
her ne olursa olsun insan insandır ister türk ister başka milletten.. "Yalnızlık Allah'a mahsustur."[h=3][/h]

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazık ya ben orda olsam sevabına otururdum onunla,vakit geçirirdim.insanlık ölmedi daha... :(

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Sanırım bende yanlız geçircem ev arkadaşlarım yılbaşında evlerine gidiyo ben finallere çalışıyorum :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Genç olsaydı talep çok olurdu .:)

Son mesajlar