Muhasebe Yazılımı Kiralama Modeli Nedir

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Merve Demir21

Üyecik
Katılım
29 Ocak 2019
Mesajlar
18
Puanları
3
Günümüz de yeni bir çok şirket açılmak da kapanmakta. Ekonominin düzensiz gidişinin eseri olan bu durumlar, bizleri istemediğimiz yerlere sürükleyebiliyor. Ülkemiz de bir şirket açmanın süreci uzun ve meşakkatli olabiliyor. Öncelikli olarak işletmelerin maliyetlerini düşürmeye çalıştığı bu günlerde ilk yatırım maliyetini azaltabilmek için Kiralama modeli en iyi çözümlerden birisi. Tam da burada hayatımıza giren muhasebe programları bizleri bu dertlerden kurtarmakla kalmıyor, hesaplarımızı düzeltmemize, gelir ve giderlerimizin kalem kalem ele almamıza yardımcı oluyor. Bu doğrultuda işletmeler, yüksek bedelli yazılım lisans giderlerini yıllara bölerek maliyet avantajı yaratabilirler.
*
Bir şirkette olmazsa olmaz bir hal alan muhasebe programları, zamandan ve birçok evrak işinden tasarruf yapmamızda bizlere yardımcı oluyor. Günümüz de e-faturanın da hayata geçmesiyle birçok iş yükünü bu muhasebe programları üstlenerek bizlere birçok konuda yardımcı oluyor, tasarruf etmemizin de önünü açmış oluyor. Diğer taraftan günümüz koşullarında maalesef yazılım ürünlerine bir kere yatırım yapıp, sonra yıllarca hiç dokunmadan kalmasını beklemek gerçekçi değil. Bir kere yatırım yaptıktan sonra düzenli olarak bakım giderleri, değişen mevzuatlar, hızlı değişen sektörel dinamikler doğrultusunda da değişen iş yapış modellerini düşününce yazılım ürünlerine sürekli ve düzenli yatırım yapılması gerekliliği ortaya çıkıyor.
*
İşin bu penceresinden bakınca kiralama modellerinin şirketlere olan en önemli avantajı sonraki yıllarda doğan güncelleme ihtiyaçlarını ek bir bedel ödemeden yapabiliyor olmak. Böylece sürekli güncel, mevzuata uygun ve en güncel iş yapış modelleri doğrultusunda yenilenen sürüm ve versiyonları kullanabiliyor olmak şirketler için kiralamanın en önemli avantajları arasında gösterilebilir.
*
Kiralama süresi boyunca işletmemiz lisans satın almış gibi bir çok özellik ve hizmet den daha düşük fiyatlara yararlanabiliyor. E fatura döneminin de hayatımıza girmesi, yazılım kiralamayla beraber büyük bir tasarruf sürecinin kapılarını açıyor. Tüm bu başlıklara ilave olarak kiralama modeli tercih eden şirketler, fayda ve maliyet hesaplarını daha etkin olarak yapabilmektedirler. Örnek olarak, şirketteki toplam kullanıcı için, yıllık olarak ödenen bedele, kişi başı ve aylık olarak bakıldığı zaman kullanılan yazılım çözümü için fayda ve maliyet analizini daha etkin ve daha kolay yapabilirler.

Tek sefer yerine yıllara bölünmüş ödeme kolaylığı
Üst versiyonlara ücretsiz geçiş olanağı
Her sürüm de yenilik ve düzenlemelere ücretsiz sahip olma
Vergisel avantajlar
Daha düşük maliyet
İstenildiği takdir de değiştirme olanağı
 
Üst
stat counter