Yardım MSI Secure Boot Violation nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

xPhoenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSI Bravo 15 adlı ürün dün geldi açınca Secure Boot Violation diye mesaj geliyor ne yapmam lazım?

Sitede : Freedos yazıyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
MSI Bravo 15 adlı ürün dün geldi açınca Secure Boot Violation diye mesaj geliyor ne yapmam lazım?

Sitede : Freedos yazıyor.
USB'nize UEFI olarak Windows 11 yazdırıp kurmalısınız. Windows 11'i indirip, Rufus programından GPT FAT32 olarak USB'ye yazdırın. Daha sonra ise BIOS'tan Secure Boot'u devre dışı bırakın ve USB'den boot edin(önyükleyin).

xPhoenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
USB'nize UEFI olarak Windows 11 yazdırıp kurmalısınız. Windows 11'i indirip, Rufus programından GPT FAT32 olarak USB'ye yazdırın. Daha sonra ise BIOS'tan Secure Boot'u devre dışı bırakın ve USB'den boot edin(önyükleyin).
Windows yüklemeden devre dışı bıraksam bi sıkıntı olurmu ?

xPhoenix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki aklıma bi soru daha geldi bu dediklerinizi yapmayıp direk windows 10 veya 11 kursak sıkıntı çıkarırmı ?

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bende MSİ kullanıyorum fakat hiç öyle bir hata almadım.İnternette 2-3 aramayla çözüm bulabilirsiniz
mesela;