MSİ B450M GAMİNG PLUS ANA KART WİN 8

Bu konuyu okuyanlar

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhaba ben yeni bilgisayar toplamıstım ama ne yazıkki win 7 kuramıyorum mous ve klavye işlevselliğini yitiriyor bunun için farklı yollar aradım msi bi programı varmış sanırım ayrı usb driver da kurmanı saglayan denedim ama olmadı knight online düşük fps yaşarken diğer oyunlardan 300 fps alıyorum min 250 ultrada
cok forum gezince bazı arkadaşlar win 10dan 8 e geçince sorunun düzeldiğini yazmış çogu kişi ana kartımın win 8 destekleyip desteklemedigini bir türlü bulamadım
bilgiis olan varsa yardımcı olabilir mi sorunsuz bir win 8 linki ilede

msi sitesine baktıgımda operating sistem de

Support for Windows® 10 64-bit
Support for Windows® 7 64-bit
* To support Windows® 7 64-bit, you must install an AMD Pinnacle Ridge & Summit Ridge CPU.

diyor burda win 7 kurulabilir diyor sanırım ama kurdurmuyor mous klavye çalısmıyor win 8 hiç bir şey yazmıyor kurula bilir mi ?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Merhaba ben yeni bilgisayar toplamıstım ama ne yazıkki win 7 kuramıyorum mous ve klavye işlevselliğini yitiriyor bunun için farklı yollar aradım msi bi programı varmış sanırım ayrı usb driver da kurmanı saglayan denedim ama olmadı knight online düşük fps yaşarken diğer oyunlardan 300 fps alıyorum min 250 ultrada
cok forum gezince bazı arkadaşlar win 10dan 8 e geçince sorunun düzeldiğini yazmış çogu kişi ana kartımın win 8 destekleyip desteklemedigini bir türlü bulamadım
bilgiis olan varsa yardımcı olabilir mi sorunsuz bir win 8 linki ilede

msi sitesine baktıgımda operating sistem de

Support for Windows® 10 64-bit
Support for Windows® 7 64-bit
* To support Windows® 7 64-bit, you must install an AMD Pinnacle Ridge & Summit Ridge CPU.

diyor burda win 7 kurulabilir diyor sanırım ama kurdurmuyor mous klavye çalısmıyor win 8 hiç bir şey yazmıyor kurula bilir mi ?
1-Çalışmama sebepi Windows 7 nin içinde xHCI sürücüleri olmadığındandır.
2-UEFI olarak Windows 7 kurmak için UEFI+Legacy şeklinde boot modunu ayarlayın. Çünkü Skylake ve üstünde "Starting Windows" yazısında kilitleniyor. CSM açınca düzeliyor. Legacy'de gerek yoktur.
3- 14 Ocak 2020'de desteği bitiyor.
4- Windows 10 yerine GNU/Linux dağıtımlarını denemenizi öneririm. UEFI olarak kuracaksınız.

birkantrdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Windows 10 a geçmemenizin sebebi ne hocam ? Uğraştığınıza değmez.

windows 7 usb vardı dedigim gibi izin vermedi kurmama mecburiyetten kurdum
Mesaj otomatik birleştirildi:

1-Çalışmama sebepi Windows 7 nin içinde xHCI sürücüleri olmadığındandır.
2-UEFI olarak Windows 7 kurmak için UEFI+Legacy şeklinde boot modunu ayarlayın. Çünkü Skylake ve üstünde "Starting Windows" yazısında kilitleniyor. CSM açınca düzeliyor. Legacy'de gerek yoktur.
3- 14 Ocak 2020'de desteği bitiyor.
4- Windows 10 yerine GNU/Linux dağıtımlarını denemenizi öneririm. UEFI olarak kuracaksınız.
bende bir kitlenme söz konusu degil kurma yerine kadar geliyor mous klavye çalısmıyor şimdi böyle anatıtgınız için biraz uzak oldugumdan nasıl yapmalıyım anlamadım bunu anlatan bir video varsa paylasırmısınız

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969

bende bir kitlenme söz konusu degil kurma yerine kadar geliyor mous klavye çalısmıyor şimdi böyle anatıtgınız için biraz uzak oldugumdan nasıl yapmalıyım anlamadım bunu anlatan bir video varsa paylasırmısınız
Yukardaki yazdığımı okuyun.

İnternete nlite ile usb 3.0 sürücüsü ekleme yazın çıkar. Kilitlenme olayı şöyle;
Kurulum ekranından sonra yeniden başlayınca olan bir sorun. UEFI kurarsanız oluyor. UEFI+Legacy şekilde ayarlarsanız düzeliyor. xHCI (Extensible Host Controller Interface) USB 3.X vs. kapsar.

USB belleği UEFI olarak tekrar hazırlayın. Tabi ki hazırlamadan önce xHCI sürücüsünü nlite ile ekleyin. Sonra Rufus yazılımını kullanarak UEFI GPT olarak yazdırın. Şu video işinizi görür:

Son mesajlar