Mouse Titreme Sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

hazreti davut

Asistan
Herkese merhabalar..

Arkadaşlar son 1 haftadır başıma geliyor ara sıra ekranda mouse'un sembolü olduğu yerde yukarı aşağıya aşırı seri bir şekilde titriyor.

Sizce bu sorun neyden kaynaklanıyor ??

VECTORRR

Doçent
mouse yi elinde tutarken ya elin fark etmeden titriyor ya da ekranın yenilenme sıklığı ekranı gösterirkenki fps den çok az

Usain

Güzel günler göreceğiz...
Yönetici
Mod. Adayı
Marka model nedir?

VECTORRR

Doçent
ekran çözünürlüğü en büyük mü ? çünkü ben en büyük çözünürlüğü kullanmıyorum ve bende de bazen öyle şeyler oluyor

Usain

Güzel günler göreceğiz...
Yönetici
Mod. Adayı
Ben böyle şeylere düşük seviye mouselarda rastlardım genelde. Logitech olması şaşırttı. Lazerin orayı temizlemeye çalışın bakalım toz var mı?

_Zaur_

Profesör
Mouse Altlığı kullanıyot musun? Mouse lazeri Mat (Yani işık yansıtmayan yüzeylerde) daha sabit ve tepkimeli çalışıyor. Işık yansıtan bir yüzeyde kullanıyorsan mouse kaymasını normal karşılamalısın. Ne kadar parlak işık yansıtan, ve tek renk yüzeyinde kullanırsan mouse kayması yaşayacaksın.
Yani parlak kitap üzü oluyor ya beyaz yere denk gelince biraz sonra bakmışsın mouse ilmeci monitörde kaymış ama mousta kıpırdama yok.

hazreti davut

Asistan
Mouse Altlığı kullanıyot musun? Mouse lazeri Mat (Yani işık yansıtmayan yüzeylerde) daha sabit ve tepkimeli çalışıyor. Işık yansıtan bir yüzeyde kullanıyorsan mouse kaymasını normal karşılamalısın. Ne kadar parlak işık yansıtan, ve tek renk yüzeyinde kullanırsan mouse kayması yaşayacaksın.
Yani parlak kitap üzü oluyor ya beyaz yere denk gelince biraz sonra bakmışsın mouse ilmeci monitörde kaymış ama mousta kıpırdama yok.
Evet mouse pad kullanıyorum.
Kullandığım mouse'un altındaki lazer kırmızı lazer ama eski mouse'larda ki gibi lazer masaya veya elime vurmuyor optik lazer yani görünmüyor

stat counter