Monitörüm kendi kendine kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Rivelia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.
Eskiden bir sorun yoktu oyunlarda aştıktan sonra yaklaşık 10 dakika sonra monitör ışığı sönmeye başladı. Daha sonra bilgisayarımı açar açmaz kullanıcı adımı ve şifremi girdikten sonra kapanmaya başladı. Birkaç gün bilgisayarı kullanmadığım zaman oyun açmaz isem Monitör kapanmıyor oyuna girince 10-15dk sonra tekrar kapanıyor. Çevremden aldığım bilgiye göre ekran kartı sıkıntılı dendi ancak neden iki gün bekledikten sonra Bir sorun olmuyor. Şimdiden ilginiz ve cevaplarınız için teşekkürler

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Banada öyle gibi geldi yani ekran kartından, şansın var ise başkasından alıp dene. Monitör ışığı kapanınca kasa çalışmaya devam ediyor mu? Eğer ediyorsa temazsızlıkta olabilir. Ekran kartın ana karta tam oturmamış olabilir, şimdilik aklıma bunlar geldi. İşlemci ekran kartını bazı durumlarda kaldıramıyor da olabilir. @Rivelia

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Monitör pc ye nasıl bağlı?. Bağlantı nedir?.

Y.Kemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hangi oyun sırasında kapanıyor monitör?
--- Gönderi Güncellendi ---
*monitör

Rivelia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Banada öyle gibi geldi yani ekran kartından, şansın var ise başkasından alıp dene. Monitör ışığı kapanınca kasa çalışmaya devam ediyor mu? Eğer ediyorsa temazsızlıkta olabilir. Ekran kartın ana karta tam oturmamış olabilir, şimdilik aklıma bunlar geldi. İşlemci ekran kartını bazı durumlarda kaldıramıyor da olabilir. @Rivelia
kasa çalışıyor, anakarta bağlayınca kapanma olmuyor
İşlemcim core 2 duo e8400
Ekran kartım zotac geforce gt 630
Monitör pc ye nasıl bağlı?. Bağlantı nedir?.
Monitörden VGA çıkışlı dvi dönüştürücü ile ekran kartına bağlı
hangi oyun sırasında kapanıyor monitör?
*monitör
oyun farketmiyor bazen tarayıcıdayken bile

Y.Kemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bazı oyunlarda güç seçeneklerinde uykuya geçme suresı kısa ise klavye ve mouse ile bişey yapmazsan pc aktivite yok diye uykuya gecırıyor kendını ben daha yenı fifa 17 oynarken joypad le tabi maca gırıyorum 10 dk sonra ses var goruntu gıdıyor anlık kapanıyor alt tab yapınca kendıne gelıyordu anlam veremedım ısınma dedım sonra guc kaynagı yetersız vs. dedım cogu forumda hep aynı seyler reddit vb yabancı forumlara da baktım sadece bi yerde bi eleman soylemıs fifa da basına gelmıs sonra bı baktım bende de uyku modu 10 dak ayarlı hemen degıstırdım uykuya gecmesın dıye sorun da cozuldu.senın sorun bundan degıl anlasılan tarayıcıda bıle oluyorsa ekran kartınla ılgılıdır aktarım kablsuyla da olabılır nadiren de olsa guc kaynagı yetersız veya kalıtesız ıse bu tarz kararmalar olabılıyor.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
@Rivelia Anakarta bağlayınca kapanma olmuyor demişsin ekran kartı sıkıntılı gibi görünüyor. Denetim masasından güç seçeneklerini de denetimle bence.

Rivelia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Rivelia Anakarta bağlayınca kapanma olmuyor demişsin ekran kartı sıkıntılı gibi görünüyor. Denetim masasından güç seçeneklerini de denetimle bence.
Artık bilgisayar açılırken anakart yazısının orda kapanmaya başladı gitgide süre azalıyor

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Artık bilgisayar açılırken anakart yazısının orda kapanmaya başladı gitgide süre azalıyor

Anakarta bağla güç seçeneklerinde uykuya izin verme de. Güçle alakası yok ise de ana kartını çıakrt başak bir kart tak yani imkanın var ise.