Modifiye Edilmiş İşletim Sistemleri

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
arkadaşlar nette karşıma çıkan bir çok sitede bööyle bir sistem gördüm cp tabanlı vista görünümlü işletim sistemleri SDN Yöneticilere bir sorum var siz bi uzman olarak bunların kurulmasına ne diyorsunuz sizce zararı var mı?

Not: Tema olarak yüklemek mi daha iyi yoksa modifiye edilmiş olarak mı Bu soruya ayrı cevap verirseniz sevinirim.

Yasal olarak tabiki vardır ama Kullanış açısından varmı? ilerde windows dosyalarını bozuyoruş ne akdar doğru Teşekkürler.

örnek aşağıdaki gibi.....Bu sadece Tema

4mwdkt2au5.jpg

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Tema yükleme bazen bilgisayarı yavaşlatır.Modifiye etmekde windows dan bazı dosyaları çıkarabiliyolar onun için ben pek sağlıklı bulmuyorum.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
bencede yavaşlatıyor mesela bende kullanıyorum ama performansı farkedilir şekilde etkiliyo

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
hocam ben siyah bir tema yükledim xp hızlandı....

şimdi vista teması var hoşuma gidiyor ancak ie yi sanki yavaşlatıyor....

opelt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modifiye edilmiş işletim sistemlerine ard niyetli kötü insancıklar kendi yazdıkları veya buldukları zararlı dosyaları (virüs, trojan vb.) entegre edebiliyorlar ve tabide bu da bilgisyara yada kişisel bilgilerine zarar verebiliyor...

Güvendiğiin yerden almak veya indirmek önemli ;)

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
opelt dedi ki:
Modifiye edilmiş işletim sistemlerine ard niyetli kötü insancıklar kendi yazdıkları veya buldukları zararlı dosyaları (virüs, trojan vb.) entegre edebiliyorlar ve tabide bu da bilgisyara yada kişisel bilgilerine zarar verebiliyor...

Güvendiğiin yerden almak veya indirmek önemli ;)
en son dün tarama yaptım bişey çıkmadı (kaspersky)

Pardus007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ekran görüntüsü verilen temadaki masaüstü resmine sahip olan varmı. Varsa paylaşabilir mi?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255

buyrun buda masaüstü resmi

ghost1555

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar olmuyo denedim ama yapamadım :(

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Windows için en güzeli bence hakiki Aero :) Brnim arka planla şeffaflık efekti birleşince güzel oluyor :)

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu tür temaların en büyük sıkıntısı (ram yeme haricinde yükleyen bunu zaten kabulleniyor) bazen tanıyamadığı bir dosya simgesi yüzünden acaip sapıtabilmesi. ikincisi ise kaldırmada sorun çıkaran sürümleri var. son olarak ise türkçe karakterli bazı yazıları gösterirken çok fena halde saçmalayabiliyorlar, örnek vermek gerekirse başlat bæÞlat olabiliyor.

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows XP SP2
Vista Transformation Pack 8.01
Window Blinds 6.02

Kurulu sistemimden bir ekran görüntüsü
http://img187.imageshack.us/img187/9058/deskxx5.jpg

Normal temalar bilgisayarınızı yavaşlatır. Ancak sistemi modifiye eden paketler yavaşlatmaz. Aksine bazen hızlandırabilir bile. Doğru paketleri doğru şekilde yüklerseniz sorun yaşamazsınız. VTP 8.01 tavsiyemdir.

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Vista Transformation Pack 8.01 kullanıyorum ve mutluyum.

Ama vistaya geçtim ;D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
shanexp hakkında düşünceleriniz nedir arkadaşlar indirmeyi düşünüyorum
bir çok program yüklü olarak kulanabileceğim hani yasal olarak iyi değil ama aktivasyon derdi olmadan bu kadar programın bir tıkla yüklenmesi görsel olarak değişik bir sistem olması cazip geliyor fikirlerinizi almak istiyorum

webdelisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elbruz46 dedi ki:
shanexp hakkında düşünceleriniz nedir arkadaşlar indirmeyi düşünüyorum
bir çok program yüklü olarak kulanabileceğim hani yasal olarak iyi değil ama aktivasyon derdi olmadan bu kadar programın bir tıkla yüklenmesi görsel olarak değişik bir sistem olması cazip geliyor fikirlerinizi almak istiyorum

Çok şey söyleyebilirim ama ShaneXP nin yeri bu forum değil yöneticiler kızabilir.www.shanex.com a üye ol orada herşey var ShaneXP hakkında...

Reklam oldu ama napalım adamlar iyi yapmışlar ShaneXP yi.

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sisteme göre değişiyo bence yani pc leri kastırmaya gerek yok.
İyi bir sistem varsa sorun cıkmıyo zaten kastırma konusunda
Ama dosya zararlarını falan bilmiyorum tabi...

MiqRoP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xasiork dedi ki:
Windows XP SP2
Vista Transformation Pack 8.01
Window Blinds 6.02

Kurulu sistemimden bir ekran görüntüsü
http://img187.imageshack.us/img187/9058/deskxx5.jpg

Normal temalar bilgisayarınızı yavaşlatır. Ancak sistemi modifiye eden paketler yavaşlatmaz. Aksine bazen hızlandırabilir bile. Doğru paketleri doğru şekilde yüklerseniz sorun yaşamazsınız. VTP 8.01 tavsiyemdir.

yaw çok güzelde türkçe değil galiba :S

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
konuyu açan mila ve diğerleri çok sağolun !!! ilk temayı indirdim(mila nın verdiği link)ama değiştiremedim niye? ve birkaç tema daha indiriyorum sizin verdiğiniz ;)

korkusuzturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla nette dolaşırken bu konuyu gördüm lütfen temayı tekrar upload edin sizden bunu çok istiyorum hep buna benzer bir Türk teması aramıştım eğer upload ederseniz çok harika olur koskoca işletim sistemini indirmiş format atmış zorunda kalmam hemde zaten böylesini bulamam uploadınız bekliyorum.....:helpsmilie: