Minübüsçülerden Nefret Ediyorum !

Busss

Doçent
Taksicileri de kattıysak oldu olacak motorlu pizza servislerini de ekleyelim; motorcuların yüz karaları,kamikazeler yaptıkları hiç de masum şeyler değil ne yol tanıyorlar ne kaldırım ne de ışık her an biryerden çıkıyorlar.

Ya arkadaşlar ekleyeceksek ekleriz ama asıl sorun minübüsçüler. Ya bunların hepsi kaldırılsın kurtulalım. Yada hepsine eğitim verilsin. Bunlar can taşıdığının farkında değil.

bu işi Kayseri Belediyesi çözmüş tüm minibüsleri kaldırmış. Darısı Ankara ve İstanbula

İzmirde halkapınar-aliağa metrosu 29 Ekimde açılsın bizim taraflardaki dolmuşlarda azalır :)

anlaşılan büyükşehirlerde yaşayanların sorunları çok,bir minibüsçü mevzuu bitmedi.tamamda bu illerin valileri,belediye başkanları ne iş yaparlar,vatandaşın dertleriyle ilgilenmezler mi?

Ben de minibüslerden nefret ediyorum. Minibüsle gideceğim yere çok geç gidiyorum. Her adım başı yolcu almak istiyorlar. Otobüs gibisi yok.

Garip olan hepsi aynı, 1 tane bile düzgün taksici görmedim, ya biri atarlı ergen gibi oluyor, diyeri düzgün sürmüyor, diyeri küfürbaz çıkıyor, bitanesi taksimmetreyi açmamaya çalışıyor (en sevmediğim, özellikle bunlara dikkat edin). Hepsinde birşey var. Otobüsü kamikaze gibi sürenler en kötüsü.

Web sitesi
paylasaninsan.blogspot.com.tr
Bazı konular da size katılıyorum, ben de kendilerinen pek haz almam, dediğiniz gibi "Bazıların" dan gamsız olanlarından, sinyalsiz sağ giriyorlar, sola giriyorlar, yolun ortasın da yolcu indirmeler vs, sanki o iş onlara zorla yaptırılıyor gibi bir tripler vs

Kalkmamalı. Vita'yı neyapıcam ben? :D eğer istedikleri gibi minibüs kullanıyorlarsa ülkenize gelmeye hazırım :D

errno

Doçent
Merhaba,

dolmuş içerisinde küfür etmek, kabadayılık yapmak, sigara içmek ve daha sayısız kuralları çiğniyorlar.

Minibüsten inerken adam durmadı ve hala bana "inin kapıyı açtım" dedi. Sert çıkınca durur gibi yaptı ve tam inerken gaza bastı. Anında hemen polis'i aradım. Yanımda arkadaşım/şahitim de vardı. Çok basit arkadaşlar. Gidin şikayet edin ve polislerimiz de kimin şikayet ettiğini söylemiyorlar. Ve bu magandaların çoğu zaten puan ve ceza yüzünden sınırdalar. Gelin bu ve bunun gibileri trafikten men edelim. Korkmayın, hiçbiri polisten ve yasalardan önde değiller sadece adım atmamız gerekiyor.

Zaman zaman aklı başında ve gerçekten saygılı daha genç insanlar görmüştüm. Temennim bu yönde.

Saygılarımla

uyarı gereksiz olmuş bence de, ama minübüs konusunda haklısınız. minübüs şoförlerinin kendine ait bir kültürü oluşmuş, oda ben ne istersen onu yaparım kültürü. Adamlarda saygı yok, eğitim yok, terbiye yok, kural tanıma yok... zaten çoğu sabıkalı kişiler, başka yerlerde iş bulamayan kişiler. toplu taşıma araçlarında şoför olabilmek için belirli standartlar getirilmeli (sabıka olmaması, en az lise mezunu olunması, vs.).

Bu konuyu görüntüleyen üyeler (Toplam:0)

stat counter