Minimum Sistem Gereksinimi Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Enes Şensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar oyun indirirken hep karşımıza minimum sistem gereksinimi çıkıyor,
Mesela benim sistemim oyunun minimum sistem gereksinimi ile uygun ama normal gereksinimler için uygun değil,
Oyunun indirdiğim zaman sadece en kötü performansta mı oynayabilirim(oynamam daha iyi :D) yoksa oyunu keyif alabileceğim bir performansta oynayabilir miyim?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Şimdi, bir minimum sistem gereksinimi olur bir de önerilen. Minimum, oyunun oynatılması için ne istendiği. Önerilen de bu oyunu tam anlamıyla kasmadan, donmadan keyifli bir biçimde oynamak için gereken özellikler oluyor. Yani sonuç bu olduğunda tabi tercihte ikinci seçenekten yana olur. Biraz deneme yanılma meseleleri diyebiliriz. Yani sistem o kadar da vasat durumda değilse minimum ya da önerilenin altında birkaç tıkta yer alıyorsa, feragat gerektirerek ya çözünürlüğü kısılır, ya grafikleri düşürülür bir şekilde oynanır hale getirilebilir. Kişi derse ki ben böyle oynayacağıma hiç oynamam daha kaliteli bir şekilde oynamak istiyorum... O zaman ya bahsedilen oyunu hiç yüklemez ya da sistemini yükseltir. Tamamen renklere, zevklere ve tercihlere bağlı durumlar diyebiliriz.