Meireles'in cezası 4 maça indirildi

Bu konuyu okuyanlar

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
http://www.youtube.com/watch?v=yS5EzsmzS8Q

Şu videoyu kimse izlemiyor galiba. Ya da izliyorlar da galatasaraylıların işine gelmiyor sanırsam. Çünkü önceki konularda da bu konularda da şu videoyu koyana yorum yapılmıyor :). Ama olsun siz hala arkadan yandan çekilen işinize gelen görüntüleri koyun. Onları izleyin.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
50 milyon fb+ 50 milyon gs+ bjk olsun 30 milyon(beşiktaşlıyım bide :D ) + ts nin nesi eksik 15milyonda o+ anadolu takımlarını boşver onlar zaten yoklar 0(sıfır) = 145milyon TC nufusu.

Matematik şaşmaz hacı :)

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
söylediklerin arasında şuna takıldım
"fenerbahçe'nin taraftar sayısı 25 milyon değil 50 milyon civarlarında"
bunun en büyük kanıtı gelirleridir feneriumlardır..başka bir ekleme yapmıyorum.
25 milyon taraftar gerçeği 3 aşağı 5 yukarı doğrudur..

Ah be zoki kardeşim... Gerçekten umrumuzda mı zannediyorsun 25 ya da 30 milyon olması...
Sence bu ortamda herkes fenerli olsa ne yazar olmasa ne yazar...
Benim de asıl takıldığım; o kadar sözümün arasından "25 milyon taraftar" olayına takılman... fenerli kardeşlerimin olaylara tipik bakış açısı maalesef bu..
Benim demek istediğim biraz olsun doğruları konuşabilmek, ve biraz olsun tarafların KENDİ BAKIŞ AÇIŞLARI yerine başkalarının gözüyle de olaylara bakabilip EMPATİ yapabilme gereğiydi..
Ama illa ki 25 milyon taraftarımız var diyorsan, gelirlere bakıp taraftar sayını çıkarabiliyorsan, o zaman varsın 25 milyon taraftarınız olsun.. Hepinize mutlu demirörenli, azizli günler dilerim... Bende başka bir ekleme yapmıyorum..

Jason Brody

Asistan
Reaksiyon puanı
1
söylediklerin arasında şuna takıldım
"fenerbahçe'nin taraftar sayısı 25 milyon değil 50 milyon civarlarında"
bunun en büyük kanıtı gelirleridir feneriumlardır..başka bir ekleme yapmıyorum.
25 milyon taraftar gerçeği 3 aşağı 5 yukarı doğrudur..
Şuan iyi takım ben Aziz Yıldırım gidince mali durumu düşünüyorum açıkcası Meireles 25m Krasice 17m az paralar değil .

magex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Demirören enginin cezası için az bile demişti. Meireles belkide engini örnek alarak bu hareketleri yaptı ona 11 maç veriyolarsa bende bir kaç maçla kurtulurum diye düşünmüş olabilir. O da haklı zamanında 15-20 maç verecektin engine cezayı kimse bişey yapamayacaktı.Hakemlere yazık oluyor milyonların önünde adama yapmadığın kalmasın ondan sonra 3 maç cezayla kurtul. Bu hakemlerin şikayet edebileceği bi yer yok mu? Tabi şikayet edebilse fenerbahçenin meireles e sahip çıktığı gibi tff de hakeme sahip çıkar mı çıkmaz. Bu zamana kadar yaptıklarıyla ortada olan tff de nerde o yürek. Kupa bile vermek için başkalarının onayını bekleyen Kupa bile veremeyen tff den beklentin ne olabilir. Sonuçta sen git FİFA kokartlı hakemine yalancı de elin gavuruna sahip çık halkıda s*l*k yerine koy.Tükürmüş veya tükürmemiş sokağı çık 10 kişiye o el hareketini yap onun cezasını neymiş anlarsınız.

ByEGT

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Yazıklar olsun futbolu bu hale getirenlere!

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İşinize gelince Pfdk kararlarını önemseyin,toz kondurmayın.. işinize gelmeyince yok yanlı pfdk,yok fenerasyon vs. vs...oh ne güzel hayat,taktığınız o pembe gözlüklerden bir çift de biz alalım.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Hakemin yakasına yakışmak 12 maç, hakemin yüzene tükürüp el hareketi çekmek 4 maç.
Helal olsun.
Olursa tabi...

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
271220121903482343678_2.jpg

PFDK tarafından 11 maç ile cezalandırılan Raul Meireles’in cezası Tahkim Kurulu tarafından 4 maça düşürüldü.

Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklama şöyle:

"Fenerbahçe A.Ş' nin, futbolcusu Raul Jose Trindade Meireles ile ilgili PFDK'nın 20.12.2012 tarihli ve E. 2012-2013/534, K.2012-2013/637 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkinKurulumuzun E.2012/263 sayılı dosyasında, resmi yayıncı kuruluştan istenen 16.12.2012 tarihli Galatasaray A.Ş.-Fenerbahçe A.Ş.takımları arasında oynanan müsabakanın tüm açılardan çekilmiş (yayınlanmış veya yayınlanmamış) 5 ayrı CD'ye kayıtlı kamera görüntüleriningönderildiği görüldü. Yapılan müzakere neticesinde;
-Fenerbahçe A.Ş.'nin, futbolcusu Raul Jose Trindade Meireles'in ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakaret eyleminin ağırlığı, eylemdeki ısrar ve tekrar sayısı yanında toplumsal değerler de dikkate alındığında cezanın alt sınırdan uzaklaşılarak tayin edilmesi gerektiği anlaşılmakla birlikte, aleyhe itiraz olmaması ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle PFDK'ca verilen 3 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TLpara cezasının onanmasına oybirliği ile;

- Yayıncı kuruluştan gelen ve toplam süresi 6 saat38 dakika 35saniye olan 5 CD halindeki görüntülerin tamamıizlendiğinde;özellikle "Araçtan Geçilen Farklı Açılar"adlı CD'nin 15.- 93.saniyesi arasındaki görüntülerde; "Aktüel 1" adlı CD'nin 57.dakikasının 43.saniyesinde başlayan görüntülerde; "Aktüel 3" adlı CD'nin 1.saat 17.dakikasının 23.saniyesinde başlayan görüntülerde; futbolcusu Raul Jose Trindade Meireles'in müsabaka hakemine oldukça yakınmesafeden, ısrarla ve sert ifadelerle itiraz ettiği, yüzünün tamamen görünmesine olanak sağlayan "Araçtan Geçilen Farklı Açılar" adlı CD'nin 15.-93.saniyesi arasındaki görüntülerde konuşmanın sertliği nedeniyle, ne söylediği tam olarak anlaşılamamasına rağmen başını sert şekilde öne doğru hareket ettirdiği sırada kullandığı sözün etkisiyle hakemin yüzüne bir sıvının gelmiş olabileceği düşünülse de futbolcunun tüm bu eylem sırasında konuşmaya devam ettiği ve konuşma esnasında tükürme eyleminin fiziksel olarak mümkün olmadığı; yine tükürmenin kasden gerçekleştirilebilecek eylemlerden olduğu ve taksirle gerçekleştirilmesinin de mümkün olmadığı; bu haliyle eylemin FDT'nin 42/3.maddesinde belirtilen tükürme eylemi niteliğinde olmadığı; buna karşılık futbolcunun hakeme neredeyse burun buruna gelecek şekilde yaklaşıp sert ifadelerle itiraz etmesi şeklindeki hal ve tavrının sportmenliğe ve sporahlakına açıkça aykırı olduğu anlaşıldığından; her ne kadar PFDK'ca eylem ihraç sonrasında müsabaka hakemine tükürme olarak kabul edilmişse de, yukarıda açıklanan nedenler ışığında Kurulumuz tarafından eylem FDT'nin 36/1-a maddesinde düzenlenen sportmenliğe aykırı hakaret olarak kabul edilmiş, kabule göre de PFDK'ca futbolcu Raul Jose Trindade Meireles'e ihraç sonrası müsabaka hakemine tükürme eylemi nedeniyle FDT'nin 42/3 maddesi ve 35/4. maddesi uyarınca verilen 8 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TLpara cezasının; FDT'nin 36/1-a maddesinde düzenlenen sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 1 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına oyçokluğu ile;

-Kurulumuzun daha sonraki kararlarına dayanakoluşturan ve FDT'nin 103.maddesinde düzenlenen "yaptırımın ertelenmesi" ne dair ilk kararı olan 2012/127 E.,2012/133 K. sayılı ve 10.05.2012 tarihli kararında yaptırımın ertelenmesi için "cezanın ertelemeye uygunluğu",failin geçmişteki hali","failin pişmanlık duyması","failin yargılama sürecindekidavranışları","cezanın alt sınırdan uzaklaşılmadan verilmiş olması" unsurlarının tamamının birlikte gerçekleşmesi gerektiği ayrıntılı şekilde belirtilmiş olup olayda tüm unsurlar gerçekleşmediğinden yaptırımın ertelenmesi talebinin reddine oybirliği ile;
-Neticeten PFDK'ca cezaların birleştirilmesi suretiyle futbolcu Raul Jose Trindade Meireles'e verilen toplam 11 resmi müsabakadan men cezası ve 20.000.-TL para cezasının, toplam 4 resmi müsabakadan men cezası ve 20.000.-TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına oyçokluğu ile karar verilmiştir."

kaynak

niye bu kadar uzatmışlar ki,
"tükürük yüze yansımamış" diyecekler diye tahmin etmiştik zaten,

Tilkinin kırk hikayesi varmış kırkıda tavuk üzerine,
PFDK nında kırk hikayesi var kırkıda fenere indirim ve af üzerine...

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ortalık karışmış düzen bozulmuş yetiş aziz yıldırım yetiş federasyon kurtaar şu Meireles' i

aziz yıldırıı tebrik etmek lazım bu anlaşma işlerini iyi beceriyor inşallah kameralara yansımamıştır.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
tükürmek ile sert bir şekilde P harfi ile başlayan kelime söylemek arasında fark çoktur. tükürmenin anlamını öğrenmek isteyen Gs li arşadaşlar googleda eski teknik direktörlerinin çok güzel örnekleri mevcut.

"SAYIN Modlarımız LÜTFEN DOĞRULARI yazmayınız" ...demek istemiş bazı fenerli kardeşlerimiz...
Peki o zaman arkadaşlar... Hep beraber susalım, fenerli kardeşlerimiz kendi doğrularını söylesinler...
Ben fenerli kardeşlerimizin DUYMAK İSTEDİKLERİ birkaç doğru ile başlayayım...Gerisini de diğer kardeşlerim getirsin...

Meireles hakeme tükürmedi
Anelka el ile gol atmadı
Lugano bir Galatasaray derbisinde 90. dakikada topa elle vurmadı
Galatasasaray UEFA kupasını hiçbir zaman kazanamadı
fenerbahçe'nin taraftar sayısı 25 milyon değil 50 milyon civarlarında
aziz Yıldırım ve fenerbahçe hiçbir zaman $ikeye bulaşmamıştır, aziz hiçbir zaman ihalelere fesat karıştırmamıştır, fenerbahçeyi zengin yöneticileriyle paravan gibi kullanıp servetine servet katmamıştır, ayrıca asker kaçağı da değildir
Hakemler hep fenere karşı hatalar yapmaktadır
fenerbahçe her zaman masumdur ve haklıdır..

Evet..Benim aklıma şimdilik bunlar geliyor... inşAllah duymak İSTEMEDİĞİNİZ şeyler söyleyip sizi üzmemişizdir..
Son olarak MOD kardeşlerime DOĞRULARI söylerken daha dikkatli OLMALARINI rica ediyorum... fenerli kardeşlerimiz alınabiliyor çünkü...

HAKEM çıkıp o sözleri söyledikten sonra daha neyin tartışması yapılıyor anlamış değilim ya...Yazık gerçekten...Fanatiklik insanları işte böyle kör ediyor..
inşAllah gün gelecek ve bir fenerli de çıkıp ALLAH RIZASI için doğruları konuşacaktır.. inşAllah..ama ne zaman bilmiyorum tabi...

---------------------------
Halis Özkahya'nın açıklamaları:

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası Meireles bana tükürdü raporuyla gündemi belirleyen hakem Halis Özkahya, Bazı görüntülere göre Meireles tükürmüyor şeklindeki iddialara sert tepki gösterdi. Yazdığı raporun arkasında olduğunu vurgulayan Özkahya, Tükürüğü yiyen benim. Bunu benden iyi kimse bilemez. Ekrana gelen görüntülerde bir tuhaflık olduğunu ben de düşünüyorum. Görüntüler arasında farklılıklar var. Benim vicdanım çok rahat. Gerçek elbet ortaya çıkacak şeklinde mesaj yolladı.

insanların kişisel haklarına saldırı var diye, kışkırtıcı mesaj içeriyor diye mesajları silen mod arkadaşlar bu mesajı okumayımı unutmuşlar?

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben bu adamın o kadar masum olduğunu düşünmüyorum liverpool da oynarken de yaptığı el hareketi var kızıma örnek olma videosundaki konuşması, duygu sömürüsü yapması insanda biraz utanma olur kelimeyi sert bir şekilde vurgularken orada istem dışı tükürmüş olabilirsin buda kasten yapılan tükürme olarak değerlendirilmez ama yaptığın el hareketleri geçmişin ve kızına örnek olma bakımından ...

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Futbolcu haklı demiştim taraf tutmadan videoyu izleyerek ve zaten açıklama da geldi ''görüntülerde konuşmanın sertliği nedeniyle, ne söylediği tam olarak anlaşılamamasına rağmen başını sert şekilde öne doğru hareket ettirdiği sırada kullandığı sözün etkisiyle hakemin yüzüne bir sıvının gelmiş olabileceği düşünülse de futbolcunun tüm bu eylem sırasında konuşmaya devam ettiği ve konuşma esnasında tükürme eyleminin fiziksel olarak mümkün olmadığı; yine tükürmenin kasden gerçekleştirilebilecek eylemlerden olduğu ve taksirle gerçekleştirilmesinin de mümkün olmadığı; bu haliyle eylemin FDT'nin 42/3.maddesinde belirtilen tükürme eylemi niteliğinde olmadığı; buna karşılık futbolcunun hakeme neredeyse burun buruna gelecek şekilde yaklaşıp sert ifadelerle itiraz etmesi şeklindeki hal ve tavrının sportmenliğe ve spor ahlakına açıkça aykırı olduğu anlaşıldığından;''

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1

hocam bu haber değil raporun kendisi.bu tarz resmi ve kamuoyuna duyurulan haberler en ince ayrıntısına kadar yazılır bu hep böyledir meirelese özel bir yazı değil yani www.tff.org a gir bak aynısı oradada yazıyor

hocam bu haber değil raporun kendisi.bu tarz resmi ve kamuoyuna duyurulan haberler en ince ayrıntısına kadar yazılır bu hep böyledir meirelese özel bir yazı değil yani www.tff.org a gir bak aynısı oradada yazıyor

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
eee demiröreni TFF başkanı yapan kim aziz yıldırım kapalı kapılar artında tabi görüşmeler olur cezalar 4 maca tabi düşer siz sanıyorsunuz TFF yi demirörenmi yönetir hayır yanılıyorsunuz tabiki aziz yıldırım yönetiyor uyan türkiyem uyan

"SAYIN Modlarımız LÜTFEN DOĞRULARI yazmayınız" ...demek istemiş bazı fenerli kardeşlerimiz...
Peki o zaman arkadaşlar... Hep beraber susalım, fenerli kardeşlerimiz kendi doğrularını söylesinler...
Ben fenerli kardeşlerimizin DUYMAK İSTEDİKLERİ birkaç doğru ile başlayayım...Gerisini de diğer kardeşlerim getirsin...

Meireles hakeme tükürmedi
Anelka el ile gol atmadı
Lugano bir Galatasaray derbisinde 90. dakikada topa elle vurmadı
Galatasasaray UEFA kupasını hiçbir zaman kazanamadı
fenerbahçe'nin taraftar sayısı 25 milyon değil 50 milyon civarlarında
aziz Yıldırım ve fenerbahçe hiçbir zaman $ikeye bulaşmamıştır, aziz hiçbir zaman ihalelere fesat karıştırmamıştır, fenerbahçeyi zengin yöneticileriyle paravan gibi kullanıp servetine servet katmamıştır, ayrıca asker kaçağı da değildir
Hakemler hep fenere karşı hatalar yapmaktadır
fenerbahçe her zaman masumdur ve haklıdır..

Evet..Benim aklıma şimdilik bunlar geliyor... inşAllah duymak İSTEMEDİĞİNİZ şeyler söyleyip sizi üzmemişizdir..
Son olarak MOD kardeşlerime DOĞRULARI söylerken daha dikkatli OLMALARINI rica ediyorum... fenerli kardeşlerimiz alınabiliyor çünkü...

HAKEM çıkıp o sözleri söyledikten sonra daha neyin tartışması yapılıyor anlamış değilim ya...Yazık gerçekten...Fanatiklik insanları işte böyle kör ediyor..
inşAllah gün gelecek ve bir fenerli de çıkıp ALLAH RIZASI için doğruları konuşacaktır.. inşAllah..ama ne zaman bilmiyorum tabi...

Halis Özkahya'nın açıklamaları:

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası Meireles bana tükürdü raporuyla gündemi belirleyen hakem Halis Özkahya, Bazı görüntülere göre Meireles tükürmüyor şeklindeki iddialara sert tepki gösterdi. Yazdığı raporun arkasında olduğunu vurgulayan Özkahya, Tükürüğü yiyen benim. Bunu benden iyi kimse bilemez. Ekrana gelen görüntülerde bir tuhaflık olduğunu ben de düşünüyorum. Görüntüler arasında farklılıklar var. Benim vicdanım çok rahat. Gerçek elbet ortaya çıkacak şeklinde mesaj yolladı.

ımmmmmmmmmmmmmmmmmm mükembel yazzmışsın renkdaşım

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
ee karaktersiz medya bugün böyle yarın şöyle nasıl satacaksa nasıl para kazanacaksa o yüzden hiçbir medya FB yandaşı değildir.yanlış anlaşılmasın gs yandaşıda değildir işlerine nasıl gelirse ikigün önce şampiyonlar ligi bitti diyenler çıktıktan sonra aslanlar kaplanlar atmaya başladı hatırlartırım =)

Sözlerine kısmen katılıyorum.Ama FB yandaşı değildir lafını kabul etmiyorum.özellikle LİG TV ve Hürriyet.

şunuda belirtiyim. bu FB nin zaferidir. ama Aziz yıldırımın Taraftar üzerindeki zaferinin yanında pek bişey değildir.Çünkü herkes derbiyi unuttu.Aykut kocamanın istifasını unuttu.Yada unutturuldu.Maçta Aykut kocaman istifa diye bağıranlar,birden onu savunur oldular.burda tükürdüğünü yalayan bir tek aykut kocaman değil,12 numarada yalamıştır.Aziz yıldırım meireles zaferiyle taraftarı birkez daha uyuttu.Ligdeki kötü gidişatı GS zaferiyle unutturan bir başkandan söz ediyorum.

Bence bu ceza 7 maçtan fazla olmamalıydı diye düşünüyorum.çünkü nedense kimse el hareketini konuşmuyor.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Karar verilmiş. Bizlere saygı durmak düşer. Meireleis için hayırlısı olsun.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tükürük görmek isteyenler Hagi'nin Erol Ersoy'la olan pozisyonunu izlesinler bence ve hala burada tükürük var diyolar..

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Aynı durum için ,
Kesin kanıt
olmadan haraket edemeyen Mahkeme ŞİKE yapılmış diyor...
Şüpheyle bile karar verebilecek TFF ŞİKE yok diyor...

adam "f...g nigger" diyor.. maç sonu dedim diyor...
sonra yok niga dedi yok miga dedi.. yok şu yok bu..
olay hakarete dönüyor ve ırkçılık geçiştiriliyor...

siz şimdi bu adama verilen 12 maçlık cezanın (normalde kurallara göre 12 de az.)
4' indirilmesini mi tartışıyorsunuz ?

sormak lazım ,

Tahkim kaç kaç ?

ama esas üzücü olan , sıradan bir kırmızı kart sonrası adamın afeersiniz ama yapmadığı "pislik" kalmadı.
çıkıp bu adam savunuluyor....
adamın hakame yaptıklarını bu adam sokakta size/bize yapsa çoğumuz gözümüzü ya hastanede ya karakolda açarız...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Hadi hakeme tükürmedi diyelim. Yaptığı el hareketi neydi ve hala bu futbolcu savunuluyor. Taraftarlık bu mu şimdi.. Pes diyorum.

Yenilgiyi hazmedemiyorsanız oynamayın olun bitsin.

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
onlar baskı yapar arkalarında mafya babası mafya medyası var arkadaş işte bunların hikayeside şurda Edirneyi geçemez anca hudut sınırları içerisinde borusunu öttürebiliyorlar.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
eğer halis özkahya yerine cüneyt çakır olsaydı o ceza 12 de kalırdı!

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Ağır bir karar olduğu belliydi zaten. Meireles ve hakem için hayırlısı olsun.

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Tükürük görmek isteyenler Hagi'nin Erol Ersoy'la olan pozisyonunu izlesinler bence ve hala burada tükürük var diyolar..

Arkadasım sizin ki nasıl bir körlüktür ya da görememektir bunu anlamış değilim. Bir de kalkıp bu adamın yaptıklarından sonra bile o şunu yapmıştı bunu yapmıştı deyip adamı haklı çıkarmaya çıkartıyosunuz. Pes doğrusu...!!!

Ağır bir karar olduğu belliydi zaten. Meireles ve hakem için hayırlısı olsun.

Ağır bir karar mıydı? İlginç bir yorum olmuş gerçekten...

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadasım sizin ki nasıl bir körlüktür ya da görememektir bunu anlamış değilim. Bir de kalkıp bu adamın yaptıklarından sonra bile o şunu yapmıştı bunu yapmıştı deyip adamı haklı çıkarmaya çıkartıyosunuz. Pes doğrusu...!!!

Ağır bir karar mıydı? İlginç bir yorum olmuş gerçekten...

Adamın ağzından çıkan bir sıvı görüyormusun sen kafasını hareketinden başka...Ortada bir küfür yokken verilen cezayı niye konuşmadınız..

Son mesajlar