Meireles'in cezası 4 maça indirildi

Bu konuyu okuyanlar

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
271220121903482343678_2.jpg

PFDK tarafından 11 maç ile cezalandırılan Raul Meireles’in cezası Tahkim Kurulu tarafından 4 maça düşürüldü.

Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklama şöyle:

"Fenerbahçe A.Ş' nin, futbolcusu Raul Jose Trindade Meireles ile ilgili PFDK'nın 20.12.2012 tarihli ve E. 2012-2013/534, K.2012-2013/637 sayılı kararına karşı yapmış olduğu itiraza ilişkinKurulumuzun E.2012/263 sayılı dosyasında, resmi yayıncı kuruluştan istenen 16.12.2012 tarihli Galatasaray A.Ş.-Fenerbahçe A.Ş.takımları arasında oynanan müsabakanın tüm açılardan çekilmiş (yayınlanmış veya yayınlanmamış) 5 ayrı CD'ye kayıtlı kamera görüntüleriningönderildiği görüldü. Yapılan müzakere neticesinde;
-Fenerbahçe A.Ş.'nin, futbolcusu Raul Jose Trindade Meireles'in ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakaret eyleminin ağırlığı, eylemdeki ısrar ve tekrar sayısı yanında toplumsal değerler de dikkate alındığında cezanın alt sınırdan uzaklaşılarak tayin edilmesi gerektiği anlaşılmakla birlikte, aleyhe itiraz olmaması ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle PFDK'ca verilen 3 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TLpara cezasının onanmasına oybirliği ile;

- Yayıncı kuruluştan gelen ve toplam süresi 6 saat38 dakika 35saniye olan 5 CD halindeki görüntülerin tamamıizlendiğinde;özellikle "Araçtan Geçilen Farklı Açılar"adlı CD'nin 15.- 93.saniyesi arasındaki görüntülerde; "Aktüel 1" adlı CD'nin 57.dakikasının 43.saniyesinde başlayan görüntülerde; "Aktüel 3" adlı CD'nin 1.saat 17.dakikasının 23.saniyesinde başlayan görüntülerde; futbolcusu Raul Jose Trindade Meireles'in müsabaka hakemine oldukça yakınmesafeden, ısrarla ve sert ifadelerle itiraz ettiği, yüzünün tamamen görünmesine olanak sağlayan "Araçtan Geçilen Farklı Açılar" adlı CD'nin 15.-93.saniyesi arasındaki görüntülerde konuşmanın sertliği nedeniyle, ne söylediği tam olarak anlaşılamamasına rağmen başını sert şekilde öne doğru hareket ettirdiği sırada kullandığı sözün etkisiyle hakemin yüzüne bir sıvının gelmiş olabileceği düşünülse de futbolcunun tüm bu eylem sırasında konuşmaya devam ettiği ve konuşma esnasında tükürme eyleminin fiziksel olarak mümkün olmadığı; yine tükürmenin kasden gerçekleştirilebilecek eylemlerden olduğu ve taksirle gerçekleştirilmesinin de mümkün olmadığı; bu haliyle eylemin FDT'nin 42/3.maddesinde belirtilen tükürme eylemi niteliğinde olmadığı; buna karşılık futbolcunun hakeme neredeyse burun buruna gelecek şekilde yaklaşıp sert ifadelerle itiraz etmesi şeklindeki hal ve tavrının sportmenliğe ve sporahlakına açıkça aykırı olduğu anlaşıldığından; her ne kadar PFDK'ca eylem ihraç sonrasında müsabaka hakemine tükürme olarak kabul edilmişse de, yukarıda açıklanan nedenler ışığında Kurulumuz tarafından eylem FDT'nin 36/1-a maddesinde düzenlenen sportmenliğe aykırı hakaret olarak kabul edilmiş, kabule göre de PFDK'ca futbolcu Raul Jose Trindade Meireles'e ihraç sonrası müsabaka hakemine tükürme eylemi nedeniyle FDT'nin 42/3 maddesi ve 35/4. maddesi uyarınca verilen 8 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TLpara cezasının; FDT'nin 36/1-a maddesinde düzenlenen sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 1 resmi müsabakadan men cezası ve 10.000.-TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına oyçokluğu ile;

-Kurulumuzun daha sonraki kararlarına dayanakoluşturan ve FDT'nin 103.maddesinde düzenlenen "yaptırımın ertelenmesi" ne dair ilk kararı olan 2012/127 E.,2012/133 K. sayılı ve 10.05.2012 tarihli kararında yaptırımın ertelenmesi için "cezanın ertelemeye uygunluğu",failin geçmişteki hali","failin pişmanlık duyması","failin yargılama sürecindekidavranışları","cezanın alt sınırdan uzaklaşılmadan verilmiş olması" unsurlarının tamamının birlikte gerçekleşmesi gerektiği ayrıntılı şekilde belirtilmiş olup olayda tüm unsurlar gerçekleşmediğinden yaptırımın ertelenmesi talebinin reddine oybirliği ile;
-Neticeten PFDK'ca cezaların birleştirilmesi suretiyle futbolcu Raul Jose Trindade Meireles'e verilen toplam 11 resmi müsabakadan men cezası ve 20.000.-TL para cezasının, toplam 4 resmi müsabakadan men cezası ve 20.000.-TL para cezası şeklinde düzeltilerek onanmasına oyçokluğu ile karar verilmiştir."

kaynak

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
O kadar boş konuşan ve tükürdüğünü iddaa edenler ne diyecek şimdi!!!
Demek ki neymiş çamur at izi kalsın....

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Sanırım tahkim kurulu 2 gün önce çıkan videoyu izlememiş :)

http://www.samanyoluhaber.com/spor/Sok-Sok-Meireles-hakeme-tukurmus/911607/

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/meireles-tukuruyor_310

Bu da Halis Özkahya'nın açıklamaları:

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası Meireles bana tükürdü raporuyla gündemi belirleyen hakem Halis Özkahya, Bazı görüntülere göre Meireles tükürmüyor şeklindeki iddialara sert tepki gösterdi. Yazdığı raporun arkasında olduğunu vurgulayan Özkahya, Tükürüğü yiyen benim. Bunu benden iyi kimse bilemez. Ekrana gelen görüntülerde bir tuhaflık olduğunu ben de düşünüyorum. Görüntüler arasında farklılıklar var. Benim vicdanım çok rahat. Gerçek elbet ortaya çıkacak şeklinde mesaj yolladı.

pandomim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
azizin.. konuşması işey yaramış.. bırakın be enginin niye indirilmedi.. ?
siz maçtamıydınız gözünüz gördümü ?
niye ona inanayım ?
tutturmuşsunuz hakemler taraflı yok gsliydi yok bjkliydi..
sen adamı engelliyorsun kırmızı kartı yiyorsun niye tartışıyorsun ?
hakemle... cezanı aldınmı defolur gidersin soyunma odasına.. diklenmisi bile bu cezayı fazlasıyla hak ediyordu..
hala kanıt peşindeler.. yenilgiyi unuttular da kendini bilmez birinin.. anlamsız itirazı ve olayı yüzünden... bunu gündeme aldılar

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Hakem raporlarının hiçbir değeri yokmuş.

faruk_ozk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya zaten şike maca yansımamış tükürükde kameraya :D daha başka polemige girmeye gerekyok :p

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ben ev elektroniği ve dizüstü bilgisayar bölümü moderatörüyüm, hakim veya savcı değilim! Spor bölümünde tarafsız olmamı gerektirecek bir konumda değilim yani. Siz de bunu anlayın artık.

İlk mesajda boş konuşan ve tükürdüğünü iddia edenler ne diyecek şimdi yazıyor, kimse bunu ortam gerecek mesaj olarak düşünmüyor. Ben gelip cevap yazıyorum, ortam gerildi. Baskıyla PFDK'yı kandırırsınız, beni değil :)

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hemen muhalif takımlar doluştu bakıyorumda :D O ceza olmaması gerekti ama sonuçta hepsi fenerbahçe düşmanı

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ben ev elektroniği ve dizüstü bilgisayar bölümü moderatörüyüm, hakim veya savcı değilim! Spor bölümünde tarafsız olmamı gerektirecek bir konumda değilim yani. Siz de bunu anlayın artık.

İlk mesajda boş konuşan ve tükürdüğünü iddia edenler ne diyecek şimdi yazıyor, kimse bunu ortam gerecek mesaj olarak düşünmüyor. Ben gelip cevap yazıyorum, ortam gerildi. Baskıyla PFDK'yı kandırırsınız, beni değil :)

başkanı yollar sanada baskı yaptırırız :D inandırırız senide ..

tamam başka konuda moderatörsün ama bence tarafsızlık değil olay sözler cümleler imalar sonuçta bir atasözümüz var imam... cemaat diye =) değil mi

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
modlar ne demiş ki dikkat diyorsunuz ? Adamlar site içindeki olaylar karşısında tarafsız olmalı. Onlarda insan olaylar karşısında kendi görüşlerini söylemeleri çok normal :)

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Yok hakemler kötü yok federasyon Galatasaraylı diyenlere güzel cevap olmuştur herhalde federasyon gerçekten fenerbahçeli işte böyle bir karar olacağını düşündüm de ben Yediğimiz 11 maçlık cezamıza yanıyorum yazık valla yazık.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
son çıkan görüntülerde tükürdüğü bariz şekilde belliydi. bu karar, medya ve fb yönetiminin zaferidir. 3 temmuz sürecinde nasıl ceza almadan yırtmayı başardılarsa aynı taktiği burda da kullandılar ve işe yaradı. tebrikler YD ve tayfası... bir kez daha fenerbahçeyi kurtardınız. aziz yıldırım sizinle gurur duyuyor.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sonrası Meireles bana tükürdü raporuyla gündemi belirleyen hakem Halis Özkahya, Bazı görüntülere göre Meireles tükürmüyor şeklindeki iddialara sert tepki gösterdi. Yazdığı raporun arkasında olduğunu vurgulayan Özkahya, Tükürüğü yiyen benim. Bunu benden iyi kimse bilemez. Ekrana gelen görüntülerde bir tuhaflık olduğunu ben de düşünüyorum. Görüntüler arasında farklılıklar var. Benim vicdanım çok rahat. Gerçek elbet ortaya çıkacak şeklinde mesaj yolladı.

Çıkmadı Halis Özkahya, senden büyük Fenerbahçe var.. Mahkemeler yakaladı ama tutamadı, sen mi tutacaksın!

Evet bu görüntülerde tükürdüğü açıkça görülüyor. Yalnız benim dikkatimi şöyle bir şey çekti. Meireles'in arkasından çekilmiş bir görüntü bardı. Meireles hakemden uzaklaştıktan sonra hakem koluyla suratını siliyordu. O görüntüyü bir kez izledim bir daha göremedim.

Jason Brody

Asistan
Reaksiyon puanı
1
son çıkan görüntülerde tükürdüğü bariz şekilde belliydi. bu karar, medya ve fb yönetiminin zaferidir. 3 temmuz sürecinde nasıl ceza almadan yırtmayı başardılarsa aynı taktiği burda da kullandılar ve işe yaradı. tebrikler YD ve tayfası... bir kez daha fenerbahçeyi kurtardınız. aziz yıldırım sizinle gurur duyuyor.

Armayı öpene ceza yok bulursan yerini tabi :)

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Tükürdü tükürmedi çok umrunda değilde geçen haber sitesinin birinde maçın hakemi "olayı yaşayan benim, türkürdü" babında açıklama yapmıştı. Bu nasıl iş o zaman

Jason Brody

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben bir tek Engine üzüldüm gerçekten keşke adamın suratına tükürseymiş 4 maç ceza alırdı nerdeyse yarım sezonu kaçırdı şimdi adam uyduruk kupa maçlarında cezayı bitircek oh valla.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

medya ney ya ? trt spor yarım saat önce cezası onandı diye haberi vardı
A_IowfHCQAE_4d3.jpg:large

shahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meireles'e neden ceza verdiler ben anlayamadım;çünkü hakeminin arkasında duramayan MHK ve TFF aynen Meireles'in tarif ettiği gibiler.Tükürük olayına gelince tükürük değil TFF'ye nisan yağmuru yazıklar olsun sizlere ve sizin gibilere bundan sonra hakemleriniz nasıl tarafsız maç yönetecekler,hepinizi kınıyorum eline ağzına sağlık Meireles az bile etmişsin bir teşekkürde benden sana tebrikler birdahaki sefer tecavüzde edebilirsin belkide sana prim bile verirler.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Yukarıda yazdığım mesajda belirttiğim, hakem ile ilgili haberi buldum. Buraya koyurum ki söylediklerimiz mesnetsiz kalmasın.

Halis Özkaya:

TÜKÜRÜĞÜ YİYEN BENİM

"Habertürk'teki haberde, yazdığı raporun arkasında olduğunu vurgulayan Özkahya, "Tükürüğü yiyen benim. Bunu benden iyi kimse bilemez. Ekrana gelen görüntülerde bir tuhaflık olduğunu ben de düşünüyorum. Görüntüler arasında farklılıklar var. Benim vicdanım çok rahat. Gerçek elbet ortaya çıkacak" şeklinde mesaj yolladı."

Ben bir paragrafı aldım haberin tamamı için kaynak

Daha öncede belirttiğim gibi tükürdü tükürmedi umrumda değil ama eğer senin hakemin tükürdü diyorsa ve sen önce ceza veriyorsan bunun arkasında duracaksın. Olabilir herkes hata yapabilir. Eğer bu kararı hatalı buluyorsan ve cezayı indiriyorsan, o zaman hakemine yalan beyan vermekten ceza vereceksin. Öyle ne şiş yansın ne kebab dersen Türk Futbolu'nu bitirirsin federasyon.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
medya ney ya ? trt spor yarım saat önce cezası onandı diye haberi vardı
bu karşıt yayın mı oluyor? meireles'in ceza alacağı belli olduktan sonra onu aklama kampanyasına girişenlerin yaptığı ne peki? yok meireles bunu yapacak adam değilmiş, yok aile babasıymış, yok çoluğu çocuğu varmış, yok ronaldo bile tükürdüğüne inanmıyormuş. vs vs...

işine geldi mi hakem raporuna bakıp cezayı basanlar işlerine gelmeyince görüntülere sığınıyor. biz bu senaryoyu 3 temmuzdan sonra da gördük. etik kurulun raporunu görmezden gelip "şike sahaya yansımamıştır" diyenler bugün de hakem raporunu görmezden gelip "tükürük görüntüye yansımamış" diyor. yersen tabi... :)

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bu karşıt yayın mı oluyor? meireles'in ceza alacağı belli olduktan sonra onu aklama kampanyasına girişenlerin yaptığı ne peki? yok meireles bunu yapacak adam değilmiş, yok aile babasıymış, yok çoluğu çocuğu varmış, yok ronaldo bile tükürdüğüne inanmıyormuş. vs vs...

işine geldi mi hakem raporuna bakıp cezayı basanlar işlerine gelmeyince görüntülere sığınıyor. biz bu senaryoyu 3 temmuzdan sonra da gördük. etik kurulun raporunu görmezden gelip "şike sahaya yansımamıştır" diyenler bugün de hakem raporunu görmezden gelip "tükürük görüntüye yansımamış" diyor. yersen tabi... :)

ee karaktersiz medya bugün böyle yarın şöyle nasıl satacaksa nasıl para kazanacaksa o yüzden hiçbir medya FB yandaşı değildir.yanlış anlaşılmasın gs yandaşıda değildir işlerine nasıl gelirse ikigün önce şampiyonlar ligi bitti diyenler çıktıktan sonra aslanlar kaplanlar atmaya başladı hatırlartırım =)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
oldukça saçma yorumlar görüyorum yok enginle kıyaslamalar yok pfdk fenerbahçe yanlısı.
ah be 14 maç ceza verdiğinde fenerbahçe yanlısı değil miydi ?
engin gibi hakemin yakasına mı yapıştı meireless?
neyse uzatmaya gerilmeye gerek yok görülen köy kılavuz istemez...

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138

Çıkmadı Halis Özkahya, senden büyük Fenerbahçe var.. Mahkemeler yakaladı ama tutamadı, sen mi tutacaksın!

hocam meirelesin tükürmediğini gösteren videoyu bizzat yayıncı kuruluş lig tv yayınladı.

peki yayın hakları tek bir kuruluşun elindeyken tükürdüğünü gösteren bu videoyu yayınlayan nereden buldu? görüntünün montaj olmadığı nereden belli? resmi olarak doğrulanmamış görüntüyle bir kişi nasıl suçlanabilir?

aslında basında suç. sosyal paylaşım sitelerinden videoları alıp haber yaparlarsa böyle olur...

kralxs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fenerbahçeli arkadaşlar tükürmüyorda tükürmüyor diye bas bas bağırıyordular bende tükürdüğünü daha maç esnasında bile farketmiştim onu değiştiremez kimsede acaba neden kendi futbolcularının yaptığı birşeyi kabullenemiyorlar anlamıyorum bunu yazanlarada sen modsun sana yakışmadı sen yapma ortamı germe türünden komik şeyler söylüyorlar şuan yönetimdeki fenerasyondur bunu tescilli mahkeme kararları olmasına rağmen fenerbahçe klübüne ceza veremeyen aziz yıldırımın kankası bu olayda da ne yanlı olduğunu açıkça ortaya koymuştur çıkıp televizyonlarda şerefli futboldan bahseden başkan dahil tüm bu cirkinlikleri savunan herkesedir sözüm bunun adı şereften yoksun futboldur gözgöre göre şampiyonluk yolunda hakkı yenmiş bir takım ve futbolcusu futbolcularının yaptığı tüm çirkinlikler cezalandırılmak yerine ödüllendirilen bir takım halindedir fenerbahçe hiçkimse aksini iddaa edemez artık göz gördüğüne inanır görenlerde buna inanıyor kim ne derse desin ama ben eminim adım kadar adalet elbet yerini bulacaktır

EropaKING

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
"SAYIN Modlarımız LÜTFEN DOĞRULARI yazmayınız" ...demek istemiş bazı fenerli kardeşlerimiz...
Peki o zaman arkadaşlar... Hep beraber susalım, fenerli kardeşlerimiz kendi doğrularını söylesinler...
Ben fenerli kardeşlerimizin DUYMAK İSTEDİKLERİ birkaç doğru ile başlayayım...Gerisini de diğer kardeşlerim getirsin...

Meireles hakeme tükürmedi
Anelka el ile gol atmadı
Lugano bir Galatasaray derbisinde 90. dakikada topa elle vurmadı
Galatasasaray UEFA kupasını hiçbir zaman kazanamadı
fenerbahçe'nin taraftar sayısı 25 milyon değil 50 milyon civarlarında
aziz Yıldırım ve fenerbahçe hiçbir zaman $ikeye bulaşmamıştır, aziz hiçbir zaman ihalelere fesat karıştırmamıştır, fenerbahçeyi zengin yöneticileriyle paravan gibi kullanıp servetine servet katmamıştır, ayrıca asker kaçağı da değildir
Hakemler hep fenere karşı hatalar yapmaktadır
fenerbahçe her zaman masumdur ve haklıdır..

Evet..Benim aklıma şimdilik bunlar geliyor... inşAllah duymak İSTEMEDİĞİNİZ şeyler söyleyip sizi üzmemişizdir..
Son olarak MOD kardeşlerime DOĞRULARI söylerken daha dikkatli OLMALARINI rica ediyorum... fenerli kardeşlerimiz alınabiliyor çünkü...

HAKEM çıkıp o sözleri söyledikten sonra daha neyin tartışması yapılıyor anlamış değilim ya...Yazık gerçekten...Fanatiklik insanları işte böyle kör ediyor..
inşAllah gün gelecek ve bir fenerli de çıkıp ALLAH RIZASI için doğruları konuşacaktır.. inşAllah..ama ne zaman bilmiyorum tabi...

---------------------------
Halis Özkahya'nın açıklamaları:

---------------------------

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
söylediklerin arasında şuna takıldım
"fenerbahçe'nin taraftar sayısı 25 milyon değil 50 milyon civarlarında"
bunun en büyük kanıtı gelirleridir feneriumlardır..başka bir ekleme yapmıyorum.
25 milyon taraftar gerçeği 3 aşağı 5 yukarı doğrudur..