logitech g430 kulaklık

Bu konuyu okuyanlar

bilgeoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, 3 gün önce mikrofonu sorunsuz çalışan kulaklığım windows'un yeni gelen güncellemesinden sonra çalışmıyor. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ama internette gördüğüm çoğu yöntemi denedim, hiçbiri işimi görmedi. Alternatif bir çözümünüz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Yüklediğin Windows güncellemesini kaldır tekrar dene.

bilgeoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,
Yüklediğin Windows güncellemesini kaldır tekrar dene.

Sanırım kaldıramayacağım çünkü dün bilgisayarı kurtar moduna girip sıfırladım yani en güncel halini attı geçmiş güncellemelere baktığım zaman 17.06.2018 gösteriyor sadece daha gerisi yok, yine de yapabilir miyim?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Denetim Masası > Ses > Kayıt sekmesine girip orda Mikrofonunuzu görmelisiniz. Bu esnada mikrofona konuşarak yanındaki yeşil bar' ın yükselip yükselmediğini kontrol edin.
Ayrıca, Ayarlar > Gizlilik > Mikrofon > Uygulamalarınızın Mikrofonunuza Erişmesine İzin Verin seçeneğinin açık olmasına dikkat edin.

bilgeoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Denetim Masası > Ses > Kayıt sekmesine girip orda Mikrofonunuzu görmelisiniz. Bu esnada mikrofona konuşarak yanındaki yeşil bar' ın yükselip yükselmediğini kontrol edin.
Ayrıca, Ayarlar > Gizlilik > Mikrofon > Uygulamalarınızın Mikrofonunuza Erişmesine İzin Verin seçeneğinin açık olmasına dikkat edin.

bunların hiçbirisinde sorun yok... kulaklığın kablosunu çıkarıp takarken ki ses karşıya gidiyor fakat benim sesim gitmiyor. Başka bilgisayarda denedim yine aynı durum hiçbir şekilde mic çalışmıyor ama kulaklığın hoparlöründe bir sıkıntı yok o düzgün bir şekilde çalışıyor. Anlamadığım şey şu; bilgisayarıma yapılan güncellemeden sonra bu hatayı almaya başladım, öncesinde bir sorun yoktu. Sorun bilgisayarda mı kulaklığımda mı anlamadım...

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
bunların hiçbirisinde sorun yok... kulaklığın kablosunu çıkarıp takarken ki ses karşıya gidiyor fakat benim sesim gitmiyor. Başka bilgisayarda denedim yine aynı durum hiçbir şekilde mic çalışmıyor ama kulaklığın hoparlöründe bir sıkıntı yok o düzgün bir şekilde çalışıyor. Anlamadığım şey şu; bilgisayarıma yapılan güncellemeden sonra bu hatayı almaya başladım, öncesinde bir sorun yoktu. Sorun bilgisayarda mı kulaklığımda mı anlamadım...
Birde telefon ya da tablitte dener misiniz?

onlyMirana

Asistan
Reaksiyon puanı
34
realtek driverını güncelle, logitech driverına bak, hangi mikrofonu kullandığını kontrol et. driverdan kaynaklı bence

bilgeoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
realtek driverını güncelle, logitech driverına bak, hangi mikrofonu kullandığını kontrol et. driverdan kaynaklı bence

benim bilgisayarımda smart audio diye bir sistem var her şeyine bakıyorum fakat bir eksik yok izinler tamam ama ses gitmiyor kayıt aldığımda bir boşluk sesi geliyor. Kardeşimde realtek var oradan denedik yine aynı mikrofonu seçiyoruz, ayarlar izinler tamam fakat yok, ses gitmiyor

Birde telefon ya da tablitte dener misiniz?

Onu maalesef deneyemiyorum iki girişi var mic ve hop olarak ve ikisini tek bir karta bağlıyoruz usb girişli telefonlarda deneyemiyorum aynı şekilde ipadde de

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Onu maalesef deneyemiyorum iki girişi var mic ve hop olarak ve ikisini tek bir karta bağlıyoruz usb girişli telefonlarda deneyemiyorum aynı şekilde ipadde de
Sadece mikrofonun girişini takmayı deneyin. Ben bu şekilde bilgisayar kulaklığını telefonda kullanıyordum. Sizde de işe yarayabilir. Olmaz ise bilgisayarın ön jackı bulunuyorsa oraya takıp deneyin.

Reaksiyon puanı
40
buradaki mic ayarını etkinleştirin. Olmazsa Ses simgesine sağ tıklayın ses efekti diyin kayıt aygıtlarında kulaklık mic i görünüyor mu ona bakın konuştunuzda ses seviyesi oynuyor mu.Eğer gri şekilde kapalı ise sağ tıklayıp etkinleştir yapınız.

bilgeoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
buradaki mic ayarını etkinleştirin. Olmazsa Ses simgesine sağ tıklayın ses efekti diyin kayıt aygıtlarında kulaklık mic i görünüyor mu ona bakın konuştunuzda ses seviyesi oynuyor mu.Eğer gri şekilde kapalı ise sağ tıklayıp etkinleştir yapınız.

açık konumdaymış baktım

Reaksiyon puanı
40
kaç mikrofon simgesi var eğer laptop ise 2 tane olması lazım açık konumda olanda ne yazıyor açıklaması ? ve konuştuğunuzda ses seviyesinde yeşil işaret ile yükselme oluyor mu?

bilgeoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kaç mikrofon simgesi var eğer laptop ise 2 tane olması lazım açık konumda olanda ne yazıyor açıklaması ? ve konuştuğunuzda ses seviyesinde yeşil işaret ile yükselme oluyor mu?

Hayır bir yükselme olmuyor. Eş zamanlı olarak discord açıp oradan da bakıyorum yok, zaten discord mikrofonundan ses gelmiyor uyarısı da veriyor hiçbir sistem nedense mikrofonu kabul etmiyor ama kayıttan yürütme aygıtlarında seçili bir şekilde duruyor, sorun gider yaptığımda da bu cihazda bir sorun yok diyor.

Son mesajlar