Linux Cafe

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Türkçesever

Profesör
Doğrudur. Sorun biraz Mate'te biraz da sizde. Ara ara fedora kullanırım, uzun bir süre önce Gnome ile kurdum şimdi de KDE ile kullanıyorum. Bir sıkıntısı yok, ama sizin elinize bu kadar sorunlu gelmesi Mate'ın en güncel yazılımlarının zaten sorunlu olması. Fedora ekibi de gayet güzelce sistemi güncel tutuyor. Ayrıca kurar kurmaz bir güncelleme yapmanız lazımdı, zira kurduğunuz ilk paketler ile son güncel paketler arasında dağlar kadar fark var. Asıl kurunca fedora bir anlam ifade eder.
Zaten ilk işim dnfdragora ile güncellemeleri yüklemeye çalışmak oldu. Ne yazık ki dnfdragora da pek kararlı değildi. Ben de güncellemeleri uçbirimden yaptım.

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Solus Mate'in iso dosyasını indirdim. Biraz sonra sanal makinede denemeyi düşünüyorum.

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Solus Mate'in iso dosyasını indirdim. Biraz sonra sanal makinede denemeyi düşünüyorum.
Canlı canlı BUDGIE
Kurulum adımları Türkçe gelmiyor, çeviri yapılmamışsa el atmak gerek.

Screenshot from 2018-02-04 20-11-59.jpg

Bu da yüklenmiş hali..
Kafadan 714 MB güncellememiz var.

Son düzenleme:

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
GitHub - erikdubois/Arc-Theme-Colora: Changing the colour of the standard Arc Theme via scripts
Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=ei7eow2w2mc

ArchMerge - ERiK DuBoiS

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben sadece oyunlar için TRQ ve normal kullanım için TRF klavyelerini eklemiştim. Diğer 3 tane klavye nereden geldi allahınızı severseniz ?
Ekli dosyayı görüntüle 34507

PepperMint'in iso'sunu indiriyordum, tam %80'e geldi, distrowatch'a girdim ki yeni versiyonu çıkmış :p Şimdi onu indirecem baştan.

https://zorinos.com/download/lite/
Son kullanıcıya asıl bunu önermek lazım la :p Eski bilgisayarını alsın, kursun, zaten muhtemelen adamın isteyebileceği her temel şey zaten ön yüklü geliyor yada otomatikleştirilmiş.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Bakın yabancı bir sitedeki editör ne güzel konuşmuş Linux'taki masaüstü ortamları hakkında. :) Ama şunu söyleyeyim. Ben Cinnamon'u önermiyorum.
Daha önce de söylediğim gibi, Linux dünyasında tonlarca seçenek var ve "En iyi Linux masaüstü ortamı nedir" sorusunun kesin bir cevabı yok. Ancak bu karşılaştırmada herkes tarafından sevilen bazı harika seçenekler var. Güçlü ve zengin özelliklere sahip bir masaüstü ortamı arıyorsanız KDE veya Cinnamon'a bakın. Hafif bir Linux masaüstü ortamı arıyorsanız, Xfce'yi seçin.
Yazının aslı:
As I’ve mentioned earlier, there are tons of choices in the Linux world and the question “What is the best Linux desktop environment” doesn’t have a definite answer. However, there are some great choices in this comparison that are loved by all. If you’re looking for a power-packed and feature-rich desktop environment, go for KDE or Cinnamon. If you’re looking for a light Linux desktop, choose Xfce.
Kaynak: 10 Best Linux Desktop Environments And Their Comparison

Türkçesever

Profesör
Linux Mint Cinnamon'u yüklemiştim. Eklentilerin çok iyi olacağını düşünerek yüklemiştim. Ama KDE'deki eklentiler gibi değil. Ayrıca çöktüğüne şahit oldum. Kısacası Cinnamon'u beğenmedim ben. :)
Çok Cinnamon kullanmadım, yani oturup şöyle böyle hakkını vererek hiç kullanmadım. En son kurdum, o zaman henüz sadece Gnome 2'nin devamı olan Mate ve KDE 4'ün yanında çok öyle aman aman bir şeymiş gibi gelmedi. Bana çok yavan görünmüştü, sonra gidip KDE 4 kurmuştum zannederim.

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Çok Cinnamon kullanmadım, yani oturup şöyle böyle hakkını vererek hiç kullanmadım. En son kurdum, o zaman henüz sadece Gnome 2'nin devamı olan Mate ve KDE 4'ün yanında çok öyle aman aman bir şeymiş gibi gelmedi. Bana çok yavan görünmüştü, sonra gidip KDE 4 kurmuştum zannederim.
Bir süre ben heves yaptım ama yok yea. Bize gitmiy. Zaten bizim DNA'mızda Cinnamon kullanacak göz yöoogg. Kodumuz bozuk :tearsofjoy:
Kaynak: https://youtu.be/G1P-_yi9T4s?t=2m37s

Halktan Biri

Dekan
Onursal Üye
Ben de Cinnamon'u çok kullandığımı söyleyemem. Ama çöktüğü oluyordu. Linux Mint'te böyle bir şeyin olmasını pek olumlu bulmadım açıkçası.
Bu arada Linux Mint 17.3 Mate'ten sonrasında 18.1 Mate kurmuştum. RAM kullanımı artmıştı ve yeni gelen ahım şahım bir özellik yoktu bana göre. Ben de o zamandan beri Linux Mint kullanmıyorum. :)

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Kernel 4.15 ile göz yaşlarım dindi YUPPİİİ ! Bugünü Linux bayramı ilan ediyorum arkadaşlar !

stat counter