LG'nin NFC'li TV'leri geldi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,325
[h=2]LG'nin NFC'li TV'leri geldi[/h]
lgnin-nfcli-tvleri-geldi_611950_340_226.jpg

Kısa süre önce Kavisli OLED TV için ön sipariş sürecini başlatan LG, bu yıl içinde Türkiye piyasasına süreceği NFC özellikli Cinema 3D Smart TV’sini düzenlediği basın toplantısıyla görücüye çıkardı.

Yeni nesil TV'ler kullanıcıya 2D ve 3D TV izleme seçeneği, oyun oynama, internette gezinme ve diğer akıllı cihazlarla bütünleşik çalışma gibi birçok özelliği pratik şekilde sunuyor.

Sihirli kumandası var

Ses tanıma özelliği sayesinde komut verilerek arama yapabilen ve özel hareket tuşu ile seri tercihlere imkan tanıyan 'sihirli kumanda'sıyla öne çıkan cihazda kullanıcılarının daha önceden TV’ye tanımladıkları basit el-kol hareketleriyle de işlem yapılabiliyor.

Telefona entegre olabiliyor

NFC (Yakın Alan İletişimi) veri iletim teknolojisini kullanan uygulaması sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarını bir TagOn etiketine dokundurarak TV'lerini akıllı telefonları ile kolay ve hızlı şekilde eşleştirebiliyor.

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, Türkiye düz ekran televizyon pazarının 2012’de 3 milyon adedi ve 2.1 milyar dolar ciroyu aştığını dile getirdi. Global trendlere benzer şekilde 2012’de Türkiye’de de en hızlı büyüyen segmentin 3D olduğunu ve bir önceki seneye göre yüzde 358 büyüme gerçekleştirdiğini belirtti.

kaynak

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
cok merak ediyorum bu kavisli televizyonlari.. cok ilginc geliyor bana..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
İyi güzel ama ne kadar kullanılıyorki bu NFC özelliği ?

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu tvlerin çıkması şu an piyasada bulunan led tv'lerin fiyatlarını etkilermi düşme olurmu sizce

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Smart TV'lere çok gereksiz diyordum. Şimdi de NFC'li televizyonlar çıktı ne işe yarar acaba? Televizyonu yanımızda taşıyıp kredi kartı olarak mı kullanacağız?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
bu tvlerin çıkması şu an piyasada bulunan led tv'lerin fiyatlarını etkilermi düşme olurmu sizce
Çok fazla etkilemez bence

Smart TV'lere çok gereksiz diyordum. Şimdi de NFC'li televizyonlar çıktı ne işe yarar acaba? Televizyonu yanımızda taşıyıp kredi kartı olarak mı kullanacağız?

olaya sadece ödeme şekli olarak bakmayın nfc farklı amaçlar içinde kullanılabiliyor ama tvlerde biraz kısıtlı kalır gibi kullanım alanı

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
etkilesede bizde yararlansak hala düşmesini bekliyorum ve benim bekleyen birsürü insan topluluğu :)

Yeni modellerin fiyatı yılın son çeğreğinde düşüyor şimdilerde ise sağlam kampanya lazım onları takip et bence :)

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yeni modellerin fiyatı yılın son çeğreğinde düşüyor şimdilerde ise sağlam kampanya lazım onları takip et bence :)

ufak tefek kampanyalar oluyoda beni tatmin etmiyo kampanyalar 47LM660s hala 2000 tl'nin üstünde bi 1800 tl falan olsa havada kapıcam :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Çok fazla etkilemez bence

olaya sadece ödeme şekli olarak bakmayın nfc farklı amaçlar içinde kullanılabiliyor ama tvlerde biraz kısıtlı kalır gibi kullanım alanı

kullanımı aşırı çok potansiyel taşımakla beraber DLNA ya gerek duymadan yönetmeyi sağlar bence. Örneğin tv ye dokundurup istediğimiz şarkıyı çalmasını sağlarız anında ;) bu ve benzeri çok şey katılabilir mesela telefonu dokundurduğuk tv ye hemen sinema kanalını açıyor, ekran aydınlatmasını sinema moduna alıp sesi de güzelce ayarlıyor. NFC bunların hepsini yapabilir ;)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
kullanımı aşırı çok potansiyel taşımakla beraber DLNA ya gerek duymadan yönetmeyi sağlar bence. Örneğin tv ye dokundurup istediğimiz şarkıyı çalmasını sağlarız anında ;) bu ve benzeri çok şey katılabilir mesela telefonu dokundurduğuk tv ye hemen sinema kanalını açıyor, ekran aydınlatmasını sinema moduna alıp sesi de güzelce ayarlıyor. NFC bunların hepsini yapabilir ;)

Bu tip olaylar smartphone gibi taşınabilir cihazlarda daha aktif kullanılmaz mı ?

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
mcj ilk defa senden duyuyorum nasıl bir alışveriş sitesidir üründe yok orda :)

Genelde Tv üzerinden satış yapan bir yer ama internet siteleride var. Her ürün yok olduğu zamanda fiyatları fena düşürüyorlar. Forumda oradan tv alanlarda oldu. O siteye gelirse fiyatı senin istediğin seviyelerde olur.

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Genelde Tv üzerinden satış yapan bir yer ama internet siteleride var. Her ürün yok olduğu zamanda fiyatları fena düşürüyorlar. Forumda oradan tv alanlarda oldu. O siteye gelirse fiyatı senin istediğin seviyelerde olur.

teşekkür ederim takipte olacağım :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu tip olaylar smartphone gibi taşınabilir cihazlarda daha aktif kullanılmaz mı ?

Muhakkak ki sonuçta tv çok durağan bir eşya ama yine de teknolojiyi adapte edip denemek lazım, belki çok farklı yetenekleri olur LGnin yazılımı ile kullanılabilecek. Bu örneği de ben cep telefonlarından uyarladım hani :)

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG her sene TV lere yeni bir teknoloji ekliyor smart Tv isteyen herkez LG ye baksın bence hem ince tasarımı hemde görüntü kalitesi mükemmel.en keyif aldığım TV LG yani.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
2013 tvlerde de samrt tag vardı extra bi yenilik gibi durmuyor olay sadece smart tag ise...