LG G5'e BUFF ekran koruyucu takmak için üzerinde ki kendi koruyucusunu çıkartmalı mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. Yeni aldığım G5 telefona BUFF ekran koruyucuyu takmak için G5'in üzerinde ki, fabrika çıkışı takılı gelen bu jelatin benzeri koruyucuyu çıkartıp çıkartmamakta kararsız kaldığım için LG'yi aradım ve müşteri temsilcisi bayan beni hatta 3dk bekletip teknik ekiple konuştuktan sonra geri dönüp, emin olmayan bir ses tonu ile "O koruyucuyu çıkartmayın, aldığınız ekran koruyucuyu onun üzerine takın" dedi. Sonra BUFF'ı tedarik eden Seta firmasını arayıp durumu arz ettiğimde onlarda "BUFF ekran koruyucu filmi takarken cihazın üzerinde hiç bir koruyucu, jelatin vs bir şey olmaması gerekiyor" dedi. Lakin bu işte bir gariplik yok mu? Başta Seta firmasının müşteri temsilcisinin sözüne itibar edip bu koruyucuyu bir kaç tırnak darbesi ile çıkartmaya çalıştığımda bayağı bir sağlam olduğunu gördüğüm için zorlamadım. Acaba LG müşteri hizmetleri haklı mı diye düşünmeden de edemedim. Zira normal bir jelatin olsa basit şekilde çıkardı.

G5 alıp üzerine BUFF koruyucu film takan yahut bu konu hakkında kesin bir bilgiye sahip arkadaşlar fikir beyan ederse müteşekkir olurum. Ona göre BUFF ekran koruyucuyu telefona takacağım.

G5'in üzerinde ki koruyucu:

o7b4Z2.jpg

l1M5yk.jpg

L3B541.jpg

Ve telefonun üzerinde ki koruyucu ile ebatlarını kıyaslamak için üzerine koyduğum BUFF ekran koruyucu.

nrX0gg.jpg

VYkWLV.jpg

1d8OkD.jpg

Görüldüğü gibi BUFF ekran koruyucusunun üst kısmı, telefonun üzerinde ki bu koruyucudan daha kısa. Uzun olsa kesinlikle telefonun üzerindekini çıkartmayı düşünürdüm zira o durumda BUFF ile ekran arasında, arada kalan bu fabrika çıkışı koruyucu yüzünden hava hoşluğu olacaktı. Ama BUFF, bu koruyucunun gerisinde kaldığı için LG müşteri hizmetlerinin "Kendi koruyucusunu çıkartmadan üzerine takın" ikazına uysam mı diye düşündüm. Lakin onlar da pek emin değil.

Ayrıca BUFF koruyucuyu, ekranın alt kısmı ile kasanın birleştiği yere sıfıra sıfır mı yapıştıracağım? Zira ikinci fotoğrafa bakarsanız, telefonun kendi korumasında ki bu bölge de ekran ile alt kasa arasında yaklaşık 0,5mm bir boşluk var. LG de bu koruyucuyu alttan sıfıra sıfır yapıştırmamış yani.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız minnettar olurum.

Son düzenleme:

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Altındaki jelatin'e benzer olanı çıkarın Buff'ı takın. İkisi üst üste olmaz.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Altındaki jelatin'e benzer olanı çıkarın Buff'ı takın. İkisi üst üste olmaz.

Cevap için teşekkürler. LG müşteri temsilcisinin beyan ettiğinin aksine, onun basit bir jelatin olduğuna eminseniz sökebilirim hocam. Zira söktükten sonra geri dönüşü olmayacağından ve LG ile Seta müşteri hizmetlerinin birbirine zıt yorumlarından dolayı hala tereddüt içerisindeyim.

Peki kendi jelatininin alt kısmına baktığımda, jelatin ile metal kasa arasında 0.1 mm gibi bir boşluk olduğunu görüyorum ki 2. fotoğrafa bakarsanız bunu siz de fark edersiniz. Acaba ben BUFF'ı takarken de, alt kısmını, bu takılı olan koruyucunun konumundan mı takacağım yoksa kasaya sıfıra sıfır mı takmalıyım? Üst tarafta ise her halükarda boşluk kalacak.

Yani internette G5'e BUFF koruyucu film takıp videoya alan bir kişiye rastlamadım. Bu telefona, BUFF koruyucu takan ilk ben olacağım sanırım. Ne yapsam, sırf takmayı düşünen millet benim gibi ikilemde kalmasın diye ben mi çeksem :)

Son düzenleme:

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Cevap için teşekkürler. LG müşteri temsilcisinin beyan ettiğinin aksine, onun basit bir jelatin olduğuna eminseniz sökebilirim hocam. Zira söktükten sonra geri dönüşü olmayacağından ve LG ile Seta müşteri hizmetlerinin birbirine zıt yorumlarından dolayı hala tereddüt içerisindeyim.

Peki kendi jelatininin alt kısmına baktığımda, jelatin ile metal kasa arasında 0.1 mm gibi bir boşluk olduğunu görüyorum ki 2. fotoğrafa bakarsanız bunu siz de fark edersiniz. Acaba ben BUFF'ı takarken de, alt kısmını, bu takılı olan koruyucunun konumundan mı takacağım yoksa kasaya sıfıra sıfır mı takmalıyım? Üst tarafta ise her halükarda boşluk kalacak.

Yani internette G5'e BUFF koruyucu film takıp videoya alan bir kişiye rastlamadım. Bu telefona, BUFF koruyucu takan ilk ben olacağım sanırım. Ne yapsam, sırf takmayı düşünen millet benim gibi ikilemde kalmasın diye ben mi çeksem :)
Ekranda bosluk olusturmayacak sekilde takın. Youtube 'da Lg G5 screen protector diye aratın sonuca ulasirsiniz

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ekranda bosluk olusturmayacak sekilde takın. Youtube 'da Lg G5 screen protector diye aratın sonuca ulasirsiniz

Telefonun üzerinde ki jelatini söküp BUFF ekran koruyucuyu takmaya çalıştım ama takma esnasında araya kaçan bir kaç toz yüzünden neredeyse 30 kere sök tak yaptım. En son BUFF koruyucunun yapışkan yüzeyi de toz olduğu için koruyucuyu komple çeşmenin altında yıkayıp duruladım. Ardından üzerinde ki tozları da bantla çektim, telefonda ki tozları da silip yapıştırdım. Ama koruyucuyu, köşelerden tırnağım ile çok sök tak yaptığım için bu köşeler hafifçe zedelendi ve tekrar yapıştırdığımda tam oturmadılar. Gece gece öyle küfür ettim ki. Sadece kime küfür edeceğimi kestiremedim; kendime mi, BUFF'a mı, telefona mı...

Bu BUFF'da ki hava kabarcıkları için "Telefonu bırakın, koruyucunun ağırlığından sabaha kadar bu kabarcıklar kendiliğinden kaybolup yapışacaktır" diye duymuştum ama sanırım 60TL param çöpe gitti. Zira bu köşedekiler hava kabarcığı değil, koruyucu köşelerinin tırnak darbesi ile zedelenmesi sonucu oluşan kalıcı bir sorun. Uğraştığım 2 saate yanıyorum. Neyse sağlık olsun. Bu konu hakkında, bir çözüm biliyorsanız denemeye hazırım zira şu anda bile telefonda ki bu kabarcıkları görmeye tahammül edemiyorum.

DJzEly.jpg

mLOdG2.jpg

Başka bir konuyu daha arz etmek istiyorum. Oda, G5'in modüler alt kısmında ki boşluk ile ilgili. Zira benim telefonum sıfır olmasına rağmen bu bölümde ki boşluk haddinden fazla ayrık gözüküyor. Yani bataryayı bile hiç çıkartmadığım halde böyle ise, bir kaç kere bataryayı çıkardıktan sonra ki hali tahmin bile edemiyorum.

aE9jDR.jpg
NEa34N.jpg

EJGbq9.jpg

jn0L2G.jpg

Halbuki bu durumu fark ettikten sonra yol üstünde rastgele görüp girdiğim bir Turkcell'de ki teşhir ürünü G5'i incelediğimde aynı durum söz konusu değildi. Yani en azından Turkcell'de ki G5'in modüler alt kısmı, benim G5'in modüler alt kısmından daha kapalıydı.

YbnMla.jpg

mLOdzy.jpg

Gz6ENN.jpg

DJzER1.jpg

Benim telefonun modüler alt kısmında ki bu haddinden fazla ayrıklık, bir sorun mu acaba? Yoksa durum, çoğu G5'de de aynı mı? Zira eğer değil ise (ki Turkcell'de ki G5'de değildi) telefonu aldığım gibi garantiye gönderebilirim.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Çok yanlış yapmışssın dostum. Yıkamak çok saçma olmuş. 60 lirayı çöpe atmışssın.

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Eski koruyucuyu çıkar kırılmaz camı öyle tak.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Çok yanlış yapmışssın dostum. Yıkamak çok saçma olmuş. 60 lirayı çöpe atmışssın.

Hocam BUFF koruyucunun yapışkan yüzeyi toz içinde kaldı. Bu tozları, o yapışkan yüzeyden nasıl çıkartacaktım ki? Kaldı ki yıkayıp fön makinesi ile kuruttuktan sonra tüm tozlar temizlendi onda bir sorun yok. Sorun, tırnakla köşeleri sök tak yapa yapa oralardan hava almasıydı.

alpervipaco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Orjinal buff ekran koruyucusunda LG G5 için üst tarafındaki kavisli bölgede hava kabarcığı sorunu olur mu acaba ?

ulanonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
kardeş telefondan memnunmusun nasıl ? bende almayı planlıyorum da

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
kardeş telefondan memnunmusun nasıl ? bende almayı planlıyorum da

Telefonu kullandığım ilk 1 hafta da gerek hızı olsun gerek işlevselliği olsun gerekse tasarımı olsun çok memnun kaldım. Lakin telefonu kutusundan açtığım ilk gün kısmetime, modüler batarya kısmında ki, beni her baktığımda rahatsız eden bir ayrıklıktan dolayı telefonu ilk hafta teknik servise gönderdim ve şu anda değişim bekliyorum. Zira telefon şu anda LG Merkez serviste bekliyor.

İlk haftada ki, hevesimi kursağımda bırakan bu ayrıklık da olmasa tadından yenmezdi lakin sonuçta modüler bir telefon olduğu için kimisi bu durumu hoş karşılasa da, ben daha telefonu sıfır aldığım ve bir kere bile bataryayı sök-tak yapmadığım için, üretim hatası olduğunu düşündüğüm diğer G5'lere nazaran bu haddinden fazla ayrıklığı hoş karşılamadan sıcağı sıcağına duruma müdahale etmek istedim. Onlar da bu durumu kabul etti zaten. Yoksa bu şekilde de kullanabilirdim.

Sonuç olarak ben telefonu çok çok uygun bir fiyata, sıfır şekilde aldığım için F/P olarak çok memnundum. LG, inşallah cihazın yenisini göndermede bir aksilik çıkartmazsa memnuniyetime kaldığım yerden devam etmek istiyorum :)

ulanonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Telefonu kullandığım ilk 1 hafta da gerek hızı olsun gerek işlevselliği olsun gerekse tasarımı olsun çok memnun kaldım. Lakin telefonu kutusundan açtığım ilk gün kısmetime, modüler batarya kısmında ki, beni her baktığımda rahatsız eden bir ayrıklıktan dolayı telefonu ilk hafta teknik servise gönderdim ve şu anda değişim bekliyorum. Zira telefon şu anda LG Merkez serviste bekliyor.

İlk haftada ki, hevesimi kursağımda bırakan bu ayrıklık da olmasa tadından yenmezdi lakin sonuçta modüler bir telefon olduğu için kimisi bu durumu hoş karşılasa da, ben daha telefonu sıfır aldığım ve bir kere bile bataryayı sök-tak yapmadığım için, üretim hatası olduğunu düşündüğüm diğer G5'lere nazaran bu haddinden fazla ayrıklığı hoş karşılamadan sıcağı sıcağına duruma müdahale etmek istedim. Onlar da bu durumu kabul etti zaten. Yoksa bu şekilde de kullanabilirdim.

Sonuç olarak ben telefonu çok çok uygun bir fiyata, sıfır şekilde aldığım için F/P olarak çok memnundum. LG, inşallah cihazın yenisini göndermede bir aksilik çıkartmazsa memnuniyetime kaldığım yerden devam etmek istiyorum :)
kardeş gelişmeleri aktarırsan sevinirim

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Konuyu okudum kardeş ama buff uyumlumu anlayamadım orasını.

Uyumlumu dan kastın nedir dostum bende orasını anlayamadım? BUFF, bu ekran koruyucu filmi zaten G5 için üretmiş. Koruyucu ekranı tam kaplıyor mu? demek istediğini varsayarak seni bu konuya yönlendirdim ki koyduğum fotoğraflardan bunu anlayabilesin.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Uyumlumu dan kastın nedir dostum bende orasını anlayamadım? BUFF, bu ekran koruyucu filmi zaten G5 için üretmiş. Koruyucu ekranı tam kaplıyor mu? demek istediğini varsayarak seni bu konuya yönlendirdim ki koyduğum fotoğraflardan bunu anlayabilesin.
Üstünde durduğundan anlaşılmıyor resimden demek istediğim o 2.5D kavisi varya ona uyumlumu o :D

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Üstünde durduğundan anlaşılmıyor resimden demek istediğim o 2.5D kavisi varya ona uyumlumu o :D

Dostum sen bu G5'i, forumlarda sürekli mesaj yazmak sureti ile soru sorarak, hayali olarak mı kullanıyorsun yoksa gerçekten bir G5'in var mı? Zira soru sormaktan G5'ini kullanamıyorsun anlaşılan :) Spigen kılıftan daha ekonomik bir kılıf olmadığına göre, BUFF ekran koruyucusundan da daha iyi başka bir koruyucu olmadığına göre, bu ikisini almak F/P olarak senin için en mantıklı seçim olacaktır. Yani can sıkıntısından mı mesaj yazıyorsun, mesaj mı kasıyorsun ben anlamadım seni. Sanırım sabah 8 akşam 6 düzenli bir işte çalışmadığın için hep can sıkıntısından bunlar. Zira düşünecek daha ciddi hayat sıkıntın olmadığı belli ki bu denli ufak şeylerle uğraşıyorsun. :) Tamam burası forum ve bu tür sorulara cevap için var ama gerçekten nokta soruların olduğunda onları sormanı tavsiye ederim. Diğer sorular kıl, tüy oluyor artık.

Benim G5'im hala gelmedi, 15 gündür bozuk bir Nokia N8 ile İstanbul'da hayatta kalma mücadelesi veriyorum. Cihazın faturası yok, değişecekler mi yoksa değişmeyecekler mi orası da meçhul, yani zaten sinirim, endişem tepemde, BUFF ekran koruyucusunu tam takamadığım için 60TL'yi hiç ettik vs; bir de buradan telefon ile ilgili garip garip soru sorulunca yarama tuz biber oluyor. Özetle, artık biraz şu telefonunu kullanmayla meşgul ol be mübarek kardeşim :)

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
İnsanlar bilmiyor çok soru soruyor diye insanları hor görmen bu senin ayıbın bana kalkmış burda sahtekar diyemezsin al göxün doysun geçen gün telefon almaya karar verirken sen biz hiç öyle demedik niye bilmiyorsun vesaire benim çalışıp çalıimamam seni ilgilendirmez ben çalışmıyorsam sen çalışoyorsan sanane illa merak ediyorsan sabah 6 öglen 13 arası vardiyalı çalışıyorum demir döküm fabrikasında insanların durumlarını bilmeden onlar hakkında yorum yapman senin küçüklüğünü gösterir bak biz burada forum olarak ben g5 almışsın benimki sorunlu çıkar ama başka g5 kullanan biriyle konuştuğumda uyuz olmam onun ki sorunsuz çalışıo der onun adına sevinirim burda hainlik kıskançlık yapmanın luzmü yok haa bunuda g5 ten yazıom verdiğin bilgiler için teşekkürler hadi Allaha emanet ol.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-08-17-15-55-44.png
    Screenshot_2016-08-17-15-55-44.png
    218.1 KB · Görüntüleme: 474

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
İnsanlar bilmiyor çok soru soruyor diye insanları hor görmen bu senin ayıbın bana kalkmış burda sahtekar diyemezsin al göxün doysun geçen gün telefon almaya karar verirken sen biz hiç öyle demedik niye bilmiyorsun vesaire benim çalışıp çalıimamam seni ilgilendirmez ben çalışmıyorsam sen çalışoyorsan sanane illa merak ediyorsan sabah 6 öglen 13 arası vardiyalı çalışıyorum demir döküm fabrikasında insanların durumlarını bilmeden onlar hakkında yorum yapman senin küçüklüğünü gösterir bak biz burada forum olarak ben g5 almışsın benimki sorunlu çıkar ama başka g5 kullanan biriyle konuştuğumda uyuz olmam onun ki sorunsuz çalışıo der onun adına sevinirim burda hainlik kıskançlık yapmanın luzmü yok haa bunuda g5 ten yazıom verdiğin bilgiler için teşekkürler hadi Allaha emanet ol.

Yukarıda yazdığım şaka dolu bir mesajı bu denli ciddiye alıp çok kırıcı bir uslupla cevap verdiğin için muazzam derecede kırıldığımı ve üzüldüğümü bilmeni isterim dostum. Ben, senin mesajıma gülüp aynı şekilde mizah dolu bir mesajla cevap vereceğini düşünmüştüm. Lakin mesajımı ciddiye alıp, kendine hakaret algılayıp kırıldığını düşünerek hakka girmemek adına ben senden özür diliyorum. Zira ben, fıtratım gereği bu yaşıma kadar hiç bir insan ile ne dalga geçtim, ne haset ettim, ne kıskanıp hor gördüm. Hatta tam aksine, ben G5'i alırken seninde bildiğin gibi, senden daha çok ve daha detaylı bir sürü soru sordum burada, hiç dikkat etmedin mi? Etseydin yaptığım ironiyi de anlardın. Ben kendim kimim ki karşımda ki ile dalga geçecek kadar küstahlaşayım? Bu söylediğin sözleri hak edecek, emin ol son insanımdır. Gene de söylediğin tüm sözler için eyvallah diyor ve hakkımı helal ediyorum. Yanlış anlaşılma deyip, seninde o sözleri, benim gibi bir insana ciddi ciddi söyleyecek bir kişiliğe sahip olmadığını varsayarak gülüp geçiyorum. Allah a emanet.

Son düzenleme:

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
@radyoaktif bana şaka yapmayın ben senin asker arkadaşınmıyım bana şaka yapıyorsun tamam ufak tefek şakalar yapıyorsun ama yazışma dilinde ne yaptığın belli olmuyor anlaşılmıyor eğer ilk cümlenin başına gülen surat koysaydın tamam derdim cümle sonuna koyduğun için böyle bir açıklama yaptım.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
@radyoaktif bana şaka yapmayın ben senin asker arkadaşınmıyım bana şaka yapıyorsun tamam ufak tefek şakalar yapıyorsun ama yazışma dilinde ne yaptığın belli olmuyor anlaşılmıyor eğer ilk cümlenin başına gülen surat koysaydın tamam derdim cümle sonuna koyduğun için böyle bir açıklama yaptım.
Burasının devlet dairesi, üyelerinin de birer memur olmadını ve cana yakın insanlar olduklarını 2009 dan beri bildiğim için‚ mizacım gereği şakayla karışık bir uslüpta mesaj yazıyorum. Bazen de dozunu kaçırıp yanlış anlaşılmaya mahal verebiliyorum; tıpkı şimdi olduğu gibi. Yoksa esprili mesaj yazan da karşısındakini tanımıyor ki. Ama forum bizim evimiz olduğu için aynı ailenin ferdi sayılırız. Şaka dolu bir mesaj yazma cürretini burdan buldum. Suç benim dostum, dediğin gibi mesaja daha çok gülücük koymam yada en altına, yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için "şaka" yazmalıydım. Kolay gelsin.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Burasının devlet dairesi, üyelerinin de birer memur olmadını ve cana yakın insanlar olduklarını 2009 dan beri bildiğim için‚ mizacım gereği şakayla karışık bir uslüpta mesaj yazıyorum. Bazen de dozunu kaçırıp yanlış anlaşılmaya mahal verebiliyorum; tıpkı şimdi olduğu gibi. Yoksa esprili mesaj yazan da karşısındakini tanımıyor ki. Ama forum bizim evimiz olduğu için aynı ailenin ferdi sayılırız. Şaka dolu bir mesaj yazma cürretini burdan buldum. Suç benim dostum, dediğin gibi mesaja daha çok gülücük koymam yada en altına, yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için "şaka" yazmalıydım. Kolay gelsin.
İlk yorumumda bende dedim burası aile ortamı gibi yer diye sıkıntı yok olabiliyor böyle sorunlar aynısını yaşamıştım :)

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
İlk yorumumda bende dedim burası aile ortamı gibi yer diye sıkıntı yok olabiliyor böyle sorunlar aynısını yaşamıştım :)
O halde barıştığımıza sevindim dostum. Kaldığımız yerden devam edebiliriz. Eve geçince soruna, bu sefer memur havasında, gayet ciddi bir şekilde elimden geldiğince cevap vereceğim :)

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
O halde barıştığımıza sevindim dostum. Kaldığımız yerden devam edebiliriz. Eve geçince soruna, bu sefer memur havasında, gayet ciddi bir şekilde elimden geldiğince cevap vereceğim :
Sıkıntı yok hocam akşam karar vericem spigen veya buffa tetiği çekçem :)

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Sıkıntı yok hocam akşam karar vericem spigen veya buffa tetiği çekçem :)

Dostum kusura bakma biraz geciktim lakin inanması güç olsa da eve şimdi girdim :)

Arşivimde telefon ile alakalı 1 haftalık sana yarar ne kadar fotoğraf varsa ekliyorum:

pEjEzL.jpg

kEAEBm.jpg

aXjX3O.jpg

Nk3kAP.jpg

Y4M4kz.jpg

Bunlar da telefonu Vintek servise vermeden önce, sevgi ve özlem dolu son bakışım zira o gün bu gündür kendisinden haber alamıyorum :)

88k8ZV.jpg

D3E32z.jpg

Fotoğraflardan da gördüğün üzere BUFF ekran koruyucusu, ekranın altını tam kapatsa da yukarıyı tam kapatmıyor zira kamera ile hoparlör için boşluk bırakılmış ama sanki bu boşluk biraz fazla bırakılmış. Lakin ekranı hemen hemen komple kapladığını söyleyebilirim zira yukarıda ki o siyahlığın hepsi ekran değil zaten. Kenarlarda da belki 1 mm boşluklar kaldı lakin bunun kavis ile bir alakası yok zira ekranda bir kavis yok yada ben göremedim. Yani bu bir sorun değil. Özetle buff ekran koruyucu, ekranı koruma konusunda gerekli tüm yerleri kapatıyor. Artık bahtsız bedevi isen de, telefonu düşürdüğünde ya o üstte ki 1 cm'lik boşluğa yada milyonda bir ihtimal ile kenarlarda ki 1 mm boşluğa denk gelip kırılır. Ona da olacağı varmış, kader deyip geçeceksin bir zahmet :)

"BUFF ekran koruyucu ve Spigen Rugged Armor kılıf" bu ikisi, en ekonomik yoldan işini fazlası ile görecektir. Ama sakın BUFF'ı takarken benim gibi dengesizlik yapıp koruyucuyu hiç etme. Tamamen tozsuz ortamda alttan üste doğru tak. Yani önce koruyucunun jelatinini 1cm ye kadar söküp alttan takmaya başla ve yukarıda doğru yapıştıra yapıştıra giderek koruyucunun üzerinde ki jelatini sök. Yada ben böyle bir riske girmek istemiyorum diyorsan da işinin erbabı bir telefoncuya git 5,10TL ver taktır. En azından takamadığında yada toz kaçırdığında vs, kendine değil telefoncuya hesap sorarsın :) Hadi kolay gelsin.

alpervipaco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum kusura bakma biraz geciktim lakin inanması güç olsa da eve şimdi girdim :)

Arşivimde telefon ile alakalı 1 haftalık sana yarar ne kadar fotoğraf varsa ekliyorum:

pEjEzL.jpg

kEAEBm.jpg

aXjX3O.jpg

Nk3kAP.jpg

Y4M4kz.jpg

Bunlar da telefonu Vintek servise vermeden önce, sevgi ve özlem dolu son bakışım zira o gün bu gündür kendisinden haber alamıyorum :)

88k8ZV.jpg

D3E32z.jpg

Fotoğraflardan da gördüğün üzere BUFF ekran koruyucusu, ekranın altını tam kapatsa da yukarıyı tam kapatmıyor zira kamera ile hoparlör için boşluk bırakılmış ama sanki bu boşluk biraz fazla bırakılmış. Lakin ekranı hemen hemen komple kapladığını söyleyebilirim zira yukarıda ki o siyahlığın hepsi ekran değil zaten. Kenarlarda da belki 1 mm boşluklar kaldı lakin bunun kavis ile bir alakası yok zira ekranda bir kavis yok yada ben göremedim. Yani bu bir sorun değil. Özetle buff ekran koruyucu, ekranı koruma konusunda gerekli tüm yerleri kapatıyor. Artık bahtsız bedevi isen de, telefonu düşürdüğünde ya o üstte ki 1 cm'lik boşluğa yada milyonda bir ihtimal ile kenarlarda ki 1 mm boşluğa denk gelip kırılır. Ona da olacağı varmış, kader deyip geçeceksin bir zahmet :)

"BUFF ekran koruyucu ve Spigen Rugged Armor kılıf" bu ikisi, en ekonomik yoldan işini fazlası ile görecektir. Ama sakın BUFF'ı takarken benim gibi dengesizlik yapıp koruyucuyu hiç etme. Tamamen tozsuz ortamda alttan üste doğru tak. Yani önce koruyucunun jelatinini 1cm ye kadar söküp alttan takmaya başla ve yukarıda doğru yapıştıra yapıştıra giderek koruyucunun üzerinde ki jelatini sök. Yada ben böyle bir riske girmek istemiyorum diyorsan da işinin erbabı bir telefoncuya git 5,10TL ver taktır. En azından takamadığında yada toz kaçırdığında vs, kendine değil telefoncuya hesap sorarsın :) Hadi kolay gelsin.
yani sen toz olduğundan yıkadığın için altta ve üstte hava kabarcığı oldu diyosun sanırım değil mi dostum

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
yani sen toz olduğundan yıkadığın için altta ve üstte hava kabarcığı oldu diyosun sanırım değil mi dostum

Yok dostum, koruyucuyu tırnağımla köşelerden 15-20 kere kaldırmak sureti ile sök-tak yaptığım için koruyucu köşelerini deforme ettim. Yoksa eminim bunu yapmasaydım suyun altında yıkamama rağmen koruyucu tam yapışacaktı.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Buff ekran koruyucu taktım takmayı bilmediğimden yönergesiyle takmayı çalıştım fakat toz girdi felan bantla tozu aldım taktım üst kısım çok hafif açılıyordu ağırlıktan bir süre sonra çöker yazıo diye saat başı gidip gelip ekranı sildim yukarıya doğru sorunsuz oldu memnunum şuanlık ama işini bilen birine yaptırmak daha mantıklı

alpervipaco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Buff ekran koruyucu taktım takmayı bilmediğimden yönergesiyle takmayı çalıştım fakat toz girdi felan bantla tozu aldım taktım üst kısım çok hafif açılıyordu ağırlıktan bir süre sonra çöker yazıo diye saat başı gidip gelip ekranı sildim yukarıya doğru sorunsuz oldu memnunum şuanlık ama işini bilen birine yaptırmak daha mantıklı[/QUOT
Buff ekran koruyucu taktım takmayı bilmediğimden yönergesiyle takmayı çalıştım fakat toz girdi felan bantla tozu aldım taktım üst kısım çok hafif açılıyordu ağırlıktan bir süre sonra çöker yazıo diye saat başı gidip gelip ekranı sildim yukarıya doğru sorunsuz oldu memnunum şuanlık ama işini bilen birine yaptırmak daha mantıklı
tamamdır sağolasın bende yarın getirticem inşallah sıkıntı olmaz bendede senin gibi umarım

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Vallahi sevindim dostum zira ben senin yaptığını yapamadım. Üstelik elektronik okuduğum üniversite yıllarından kalma alışkanlık gereği, hobi amaçlı da olsa, şu çalışma masasına sahip biri olarak yapamadım, utanıyorum. Buff ekran koruyucunun köşelerini aşındıran tırnaklarım kopsun emi :)

lELAQr.jpg

Son düzenleme:

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Vallahi sevindim dostum zira ben senin yaptığını yapamadım. Üstelik elektronik okuduğum üniversite yıllarından kalma alışkanlık gereği, hobi amaçlı da olsa, şu çalışma masasına sahip biri olarak yapamadım, utanıyorum. Buff ekran koruyucunun köşelerini aşındıran tırnaklarım kopsun emi :)

lELAQr.jpg
Ya normalde telefoncuya taktırcaktım girdim dükkana G4 telefona takıor o arada ekran açıldı çift tıklamayla kapatıcam diye gavur gibi vuruo ekrana adam diye hop naptın ekrana vurma kolay kazanılmıo para felan dedi müşteri her gün böyle takıyorum bir şey olmuyor deyince gittim kendim taktım iyi ki kendim takmışım öğrendim takmasını daha az uğraşırım artık :D