LG G4 mü yoksa Note 4 mü ?

Bu konuyu okuyanlar

canciger13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçem ölçüsünde bu iki telefon arasında kararsız kaldım.Bi ara Note4 almaya niyetlendim ama kafamda bazı soru işaretleri var.Forumları gezdiğimde Note 4 ün arayüzü hakkında olumsuz yorumlar var.Belli bi süre sonra kasmalar takılmalar başlıyor gibisinden.Bir de izlediğim inceleme videolarında note4 te internette gezerken sayfaların açılması diğer telefonlara göre geç oluyor.2 küsür bin TL verip telefon alıyoruz.Bu fiyata alacağım telefonun bu tip sorunları olmasını istemiyorum açıkçası.Bu yüzden biraz LG G4 e kaydım.Sizce hangisini almalıyım ? Note 4 için yazdığım sorunlar gerçekten var mı ? (kasılma,donma,sitelerin geç açılması vs)

efsanae68

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben not4 kullanıcısıyım herhangi bir takilma donma yasamadım ve gayetde seri bir telefon

arruabarrena

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bütçem ölçüsünde bu iki telefon arasında kararsız kaldım.Bi ara Note4 almaya niyetlendim ama kafamda bazı soru işaretleri var.Forumları gezdiğimde Note 4 ün arayüzü hakkında olumsuz yorumlar var.Belli bi süre sonra kasmalar takılmalar başlıyor gibisinden.Bir de izlediğim inceleme videolarında note4 te internette gezerken sayfaların açılması diğer telefonlara göre geç oluyor.2 küsür bin TL verip telefon alıyoruz.Bu fiyata alacağım telefonun bu tip sorunları olmasını istemiyorum açıkçası.Bu yüzden biraz LG G4 e kaydım.Sizce hangisini almalıyım ? Note 4 için yazdığım sorunlar gerçekten var mı ? (kasılma,donma,sitelerin geç açılması vs)

İşlemciye falan bakarsan note 4'ün işlemcisi QS 810'a fark atıyordu. Bildigim kadarıyla QS 808 810'dan performans açısından biraz düşüktü. Yani bu açıdan Note 4 iyi bi seçim. Sony Xperia Z3'ede bakabilirsin. Su geçirmezlik,3200 maH pil,Android 5.1 geldi. Yinede sen bilirsin.

alcatraz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lg nin parçaları zor bulunuyor daha pahalı ayrıca kasmalar G serisinde de olabiliyor.bu yüzden note 4 ü tercih edin derim

daniels35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
note 4 girme hic bir ton sorunla karşılaşabilirsin note 4 kullananlar klübünün aç bak teknik hizmetleri garanti olarak cok kötü samsung süründürüyor resmen 4 ay sonra 1700-1600 düşer note 5 cıkınca lg g4 al kullan kamerası acık ara önde bataryası note 4 daha iyi takılmalar vs yaşamazsın lg g4 de samsungun o lanet touchwizi telefonu öldürüyor tolga bey bile kasılmalardan şikayet edip 6+ gecmişti....note 4 64 bit desteği var fakat onu acmıyor vs vs samsung sorundan başka bişey değildir samsung birdaha kullanmam s4 note 3 note 4 kullanan biri olarak konuşuyorum lg g4 al kardeşim kullan bak keyfine sen

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Yok daha neler ya kasmalar G serisinde de olabiliyor dedi haykırdım [emoji16] [emoji16]

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
LG G4

Kişisel görüşümü söylemek istiyorum, ben tasarım ve arayüz için g4 alırdım. Touchwiz zaten sorunlu, g4'ün arayüzü animasyonlar vs çok hoş. Tasarım olarakta çok güzel, samsung tasarımı bana çin malı 100 dolarlık telefonlar gibi geliyor. Samsung yazısını sil kimse tanımaz :)

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Note 4'de 64 bit kilidi diye bir pazarlama taktiği var. S6/edge dışında hiçbir üst seviye Samsung 64 bit işlemci kullanmıyor. Note 4 de ortada kaldı bu sayede.

Bence G4 bu senenin cihazı. Sony hayal kırıklığı, hTC baştan başa saçmalık olarak çıktı.

Sırf o özel tasarım ve anormal güçte işlemcisi var diye S6 edge profesyonel kamera yeterli ve başarılı işlemci sayesinde LG G4.

Yılın cihazlari bunlar. Bir de Note 4'e lollipop gelene kadar çoğu kullanıcı başka ülke romlarını kurdu.

Luck Star

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 4 unutuldu çoktan. Daha kutudan kasa açıklığıyla çıkma ihtimali var. İşlemci dendiği gibi 32bitte çalışıyor. Onların hepsini geçtim samsung pişmanlıktır. Ne olursa olsun kasar ve kasası soyulur. Kesinlikle deri olan g4 :)

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
İşlemciye falan bakarsan note 4'ün işlemcisi QS 810'a fark atıyordu. Bildigim kadarıyla QS 808 810'dan performans açısından biraz düşüktü. Yani bu açıdan Note 4 iyi bi seçim. Sony Xperia Z3'ede bakabilirsin. Su geçirmezlik,3200 maH pil,Android 5.1 geldi. Yinede sen bilirsin.
Z3 kullanıyorum ; 3100 Mah pili var ve Android 5.0.2 sürümü mevcut :mrgreen: Sana yanlış bilgi vermişler.

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z3 aldım birçok sorun yaşadım. Şimdi onu iade edip senin gibi Samsung note 4 / LG G4 / HTC Desire Eye modelleri arasında seçim yapacağım. Benim için önemli olan kamera'nın(ön ve arka) iyi olması. Ben senin yerinde olsam LG G4'ü tercih ederdim.

RamazaN16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bende yakın zamanda Z3 almayı düşünüyorumda Z3 te ne gibi sorunlar yaşadınız acaba ?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ben olsam LG G4 seçerim , özellikle kahverengi deri model çok güzel :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Lg G4'ün arayüzü çok hantal. G3'te de böyleydi. Ana ekrana basıyorsunuz, 2 saniye sonra tepki veriyor. Batırdı LG bu sene. Tartışmasız Note 4 diyorum.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
performans olarak note4 tasarım göreceli ama bana sorarsan note 4 derim kamerada g4 malzeme kalitesinde benzerler ama note 4 ün yan çerçevelerden dolayı (metal) kazanır büyük ekran artıları var note 4 de yazılımlar ve kalem gibi ekranda benzerler ama ıps panel biraz daha iyi yani g4..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Note 4 unutuldu çoktan. Daha kutudan kasa açıklığıyla çıkma ihtimali var. İşlemci dendiği gibi 32bitte çalışıyor. Onların hepsini geçtim samsung pişmanlıktır. Ne olursa olsun kasar ve kasası soyulur. Kesinlikle deri olan g4 :)
metal kasayıda soydun ya tebrikler.....

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bende yakın zamanda Z3 almayı düşünüyorumda Z3 te ne gibi sorunlar yaşadınız acaba ?

Bir kere telefon çok fazla ısınıyor.Bu kadar para verdiğin cihazın normalin dışında ısınması beni üzdü.Bir de kamera performans olarak çok hoşuma gitmedi.Özellikle ön kamerası çok vasat. Onun haricinde pil performansı mükemmel.Tasarım olarak siyah rengini almıştım çok hoşuma gitti. Bir diğer negatif yanı ise telefon baya baya elinde kayıyor. Biraz hassas ,full cam olduğundan. Su geçirmez diyorlar fakat kullanıcıların birçoğu sorun yaşamışlar.Ben de çekindim ve suya tutmadım. Zaten geri iade ettim aldığım yere.Şu an LG G4 almayı kafama koydum.

Yani telefonun ısınıyor oluşu ve ön kameranın iyi olmaması senin için sorun değilse Z3 te gayet hoş bir telefon. Ben sony markasını çok seven biri olarak maalesef Z3 biraz hayal kırıklığı oldu.

RamazaN16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de Z3 almayı düşünüyodum sonra G4 çıktı şimdi aklım onu al diyor ama biraz daha beklicem kullanıcı yorumlarına falan bakıcağım.

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şakası bir yana her telefonun +/- 'leri olduğundan insanlar ne alacağını da şaşırmış durumda. Birinde metal kasa var tasarımı süper diyorsun ama kamerası kötü oluyor. Ötekinin kamerası performansı süper ama tasarım plastik vb.maddelerden olduğundan verdiğin paraya değmiyor. Bi başkası şarjı mükemmel tasarım fena değil ama ısınıyor,kamerası tatmin etmiyor. Ötekinin özellikleri çok iyi ama sar değeri yüksek ve piyasada kendini kanıtlamış değil.. Yani hala ''mükemmel'' telefon üretilmiş değil :) Beğeninize ve isteklerinize en yakın olanı alın. Bana mesela kamera olarak LG G4 çok yakın. Sınırsız bütçem olsaydı HTC ONE M9 alırdım galiba.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Sd810'lu cihaz alınmaz bence.

Işlemci güzel olmasına da ısınınca performans kaybı yaşatıyor.

G4 iyi ki S808 ile çıktı. Performansında gram kayıp yok çünkü kolay kolay ısınmıyor. SD808'in en büyük artısı 4K çekimlerde kolay kolay ısınmaması zaten.

Bence de G4 almanız mantıklı.

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
LG G4 çok iyi bir cihaz internet üzerinden karşılaştırma videolarını izle ona göre karar ver bence

RamazaN16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki LG G4 uzun kullanımda yani 3-4 yıl gibi bi süre idare eder mi beni yarı yolda bırakır mı?
Telefonu hor kullanmam dikkatliyimdir.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
3. sene zorlar gibimd geliyor.

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün LG G4 aldım. Sony z3'ü iade edip. İlk defa LG kullanıyorum,çok hoşuma gitti. Kameralar süper ötesi. Hoparlörler gayet iyi.Ekran muazzam. Kullanıcıya yönelik çok iyi bir cihaz yapmışlar. Özellikle Deri kapaklı modelleri bana göre çok klas duruyor.
Daha 1 günlük kullanıcı deneyimime göre tek eksi yanı bataryasının yeterince iyi olmaması. Z3'ten tek geri kalır yanı bataryası. Onun haricinde 9/10 veririm G4 'e. Uzun süre sonra bir telefondan memnun kaldım.

Luck Star

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün LG G4 aldım. Sony z3'ü iade edip. İlk defa LG kullanıyorum,çok hoşuma gitti. Kameralar süper ötesi. Hoparlörler gayet iyi.Ekran muazzam. Kullanıcıya yönelik çok iyi bir cihaz yapmışlar. Özellikle Deri kapaklı modelleri bana göre çok klas duruyor.
Daha 1 günlük kullanıcı deneyimime göre tek eksi yanı bataryasının yeterince iyi olmaması. Z3'ten tek geri kalır yanı bataryası. Onun haricinde 9/10 veririm G4 'e. Uzun süre sonra bir telefondan memnun kaldım.
Tarafsız kullanıcı deneyimi. Umarım daha da çamur atmazlar. Hayırlı olsun sene sonunda ben de alacağım kahverengi deri model olandan :)

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238

Genel şikayet batarya zaten. Ama benim gibi çıkarılabilir batarya sevenler bunu pek sorun etmeyeceklerdir. Ama G3 teki bazen olan kalmalar G4 te de olmaz inşallah.