Led tv seçimi

Bu konuyu okuyanlar

viatka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlarsamsung ve lg(yeni çıkarttığı)nin led tv lerinden üst segmentlerinden almak istiyorum.fakat ikisi arasında kararsız kaldım.sizin görüşünüz benim için çok önemli.yardımcı olursanız sevinirim.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
İkiside sektörün en iyi markalarından.İkiside kendi teknolojisini kendi üretip kendi panelini kendi üretiyor.Diğer firmalar gibi fason ürettirmiyor.Ayrıca diğer fason ürettiren firmalarda zaten Samsung ve LG ye ürettiyor.Tabi en iyisini en kalitelisini kendilerine saklıyor iki firmada :)

Ben Samsung'u seçerdim.Heleki Samsung'un smart tv leri aştı artık.Bilgisayardan farkları yok.Salonunuzun ortasında dev gibi bir bilgisiyar bulundurmak gibi birşey.Büyüklüğü önemli.Kaç inch alıcaksınız ?

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
digitürk yada dsmart kullanmıyorsan seçeceğin modelin çok bir önemi yok şimdilik bizde gaza gelip full hd led med bi ton para werdik aldık digi yada smart kullanmadığımız için hd yayın seyredemiyoruz trt1 hd ve atv hd yayını var normal uyduda diğer kanal zaten albirini vur ötekine görüntü çok farketmez bence

19o3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim seçimim lg olurdu :)
kontrast oranları ve parlaklık canlılığı ile göze ve gönüle hitap ediyor

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Benim seçimimde LG olurdu pasif gözlükleri ve diğer özellikleriyle LG yi seçerdim eniştemlerde var samsung led 3D fakat beni pek tatmin etmedi LG samsung

a göre görüntü ve diğer özellikler bakımından bana daha cazip geliyo fiyatıda samsung la aynı özellikteki bi tv için daha ideal..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
digitürk yada dsmart kullanmıyorsan seçeceğin modelin çok bir önemi yok şimdilik bizde gaza gelip full hd led med bi ton para werdik aldık digi yada smart kullanmadığımız için hd yayın seyredemiyoruz trt1 hd ve atv hd yayını var normal uyduda diğer kanal zaten albirini vur ötekine görüntü çok farketmez bence
Öyle deme ben sizin yerinizde olsam pc yi o tv ye bi bağlarım al sana Dünyanın HD yayını hatta maç yayınları..

Ben olsam seçimimi her ne kadar gıcık olduğum bi marka olsada yinede SAMSUNG u tercih ederdim..

Benimevim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlarsamsung ve lg(yeni çıkarttığı)nin led tv lerinden üst segmentlerinden almak istiyorum.fakat ikisi arasında kararsız kaldım.sizin görüşünüz benim için çok önemli.yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar,

Tv'de hangi özelikleri aradığınız ve 3D yi ne derece izleyeceğiniz,tv de renk değerinin parlaklığı yada matlığı sizin için ne kadar önemli bu konuda bilgiler verebilirseniz sizin için doğru tv seçiminde yardımcı olabiliriz.

Teşekkür ederiz.

QZER34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
led tvye o kadar para verme bence git bir lg plazma al gerçi yeni nesil plazmalar da pek ucuz değil led tvye göre daha fazla yakıyor ama hd veya sd yayınlarda led den daha kaliteli bizzat test ettim 2 lg televizyonumla.

Benimevim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
led tvye o kadar para verme bence git bir lg plazma al gerçi yeni nesil plazmalar da pek ucuz değil led tvye göre daha fazla yakıyor ama hd veya sd yayınlarda led den daha kaliteli bizzat test ettim 2 lg televizyonumla.

Merhabalar,

Dediğiniz gibi Yeni nesil plazmaların fiyatlarıda neredeyse Led fiyatlarıyla birbirine yakın, LED TV lerin görüntüleri plazmalara göre daha parlak ve canlıdır, bu canlılık zaman zaman gerçekçi görüntü elde edilmesini sağlasada, zaman zamanda bazı videolarda nadirde olsa gerçeklikten uzaklaştırabilir fakat bu çok nadirdir.LED Tv yi yerleştireceğiniz yere dikkat etmeniz gerekir,direkt olarak güneş vurduğunda görüntü alamayabilirsiniz.

LED tv ler plazmalara oranlar enerji tüketiminde çok daha az enerji harcarlar.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
50hz yayın varken 200-400-600 hz tvler deki mantık nedir?

Benimevim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
50hz yayın varken 200-400-600 hz tvler deki mantık nedir?

Hz değerini açıklamak gerekirse; resim tarama hızıdır.

Hz değerleri 50-100-200-400-600 ve samsung un 8000 serilerinde 800 hz kadar yükseldi.Fakat hz değerine aldanmamak gerekir.

Türkiye'de şuanda 50-60 hz değerinde yayın yapılmaktadır.Normal yayın izlediğinizde hz değerinin ne kadar yüksek olduğunun bir anlamı kalmayacaktır.

Hz değerini çok daha kaliteli yayınlarda farkedebilirsiniz. Örn; kablolu tv yada harici bir video da gerekebilir.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
smart istiyorsan samsung, 3d istiyorsan lg al...

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5

LG ekran dunyada 1 numaradir..
Samsung Smart Tv'de 1 numaradir..
LG'nin hicbir Smart modeli alinmamali..
Smart alinmayacaksa Samsung'a bakilmamali..

viatka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3d benim için önemli bir konu.arkadşın teki 3d de lg marka daha iyi demiş.samsung çok mu kötü 3d konusunda.....

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Eğer ben televizyonun hakkını veremem, normal uydu izlicem, ATV, STAR, TRT, KanalD izliyeceğim diyorsanız hiç öyle absürt paralar vermeyin 1000-2000TL arasında canavar gibi modeller var.

Ben media player falan kullancam, PC bağlıcam sürekli, HD videolar filmler televizyonun hakkını vereceğim diyorsanız o zaman üst segment alın.

Ben üst segmentler de diğer arkadaşlara katılmıyorum.
Sony'si Samsung'u LG'si Panasonic'i Sharp'ı
Kötü mal bulamazsınızi adı üstünde üst segment elit malzeme.

Görüntü kalitesi olarak aralarında uçurum olmaz ama Samsung'un smart olayı fark yaratacak cinsten.
Yabana atılacak bir teknoloji değil.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
3d benim için önemli bir konu.arkadşın teki 3d de lg marka daha iyi demiş.samsung çok mu kötü 3d konusunda.....

hayır kötü değil... ama pasif gözlük ve fiyatından dolayı lg daha iyi..

viatka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sğl un arkadaşlar led tv seçimi konusunda büyük ihtimalle samsung alıcam.özellikle smart olayı beni etkiledi.bilgiler için teşekkürler...

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
samsung 40ES 6140 ( veya büyük istersen 46ES 6140) alabilirsin. fiyat / performans oranı araştırdım baya iyi. 1700 tl 3d smart led tv. bende araştırıyorum çünki

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Samsung 46es6140 var , bazıları demişki 3d önemli değil felan. Fakat mağazaya gidip baktığımda normal yayınlarda bile 3d olanlar daha iyi görüntü veriyor , bunun nedeni galiba 3d gösterecek bir tv için daha iyi malzeme kullandıklarından normal yayınlarıda daha iyi gösteriyor.(Belki yanlış düşünüyorum ama almaya değer bir televizyon bence.)

zebani56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Smart Tv diye
100MHz üstünde diye
3D diye
TV ye yüksek paralar vermeye gerek yok...

ilk önerim lg dir...