Laptop için ekran kartı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Blueande

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Blueande

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartını değiştirmenin bir yolu yokmudur yani önerebileceğiniz farkı bir alternatif varmı ?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
M serisi anakarta entegre olduğu için değiştirme gibi bir seçeneğiniz yok maalesef.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Resimlere baktım da sisteminizde Intel Hd Graphics 4000 mevcut. Ekran kartınız çok ta kötü değil belki oyunlarda Nvidia değil de Intel ekran kartı devreye giriyordur.

Blueande

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Nvidia kartının sürücüsü güncel olarak yüklüyse oyunun simgesine sağ tıkladığın zaman grafik işlemciyle çalıştır diye bir seçenek olur üzerine geldiğinde sağ tarafa Nvidia ve İntel HD çıkar orada nvidia ya basarak oyunu açmayı dene. Zaten grafik işlemciye çalıştır yazısının üzerine geldiğinde sağ tarafa doğru açılacak yerde Nvidia GPU'sunun yanında muhtemelen (Varsayılan) yazıyordur. Yani oyunlar Nvidia kartı ile açılır. Varsayılan değilse nvidia denetim masasından varsayılan yap.

Blueande

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nvidia kartının sürücüsü güncel olarak yüklüyse oyunun simgesine sağ tıkladığın zaman grafik işlemciyle çalıştır diye bir seçenek olur üzerine geldiğinde sağ tarafa Nvidia ve İntel HD çıkar orada nvidia ya basarak oyunu açmayı dene. Zaten grafik işlemciye çalıştır yazısının üzerine geldiğinde sağ tarafa doğru açılacak yerde Nvidia GPU'sunun yanında muhtemelen (Varsayılan) yazıyordur. Yani oyunlar Nvidia kartı ile açılır. Varsayılan değilse nvidia denetim masasından varsayılan yap.

öyle yapıyorum zaten ama değişen birşey yok laptop u aldığımda ilk 1 ay herşey sorunsuzdu oyunlarda falan gayet güzeldi fakat 8.1 çıkınca laptop kendiliğinden geçiş yaptı ve herşey rezalet oldu yeniden 8 e döndüm bütün driverları kurdum herşeyi yaptım ama o günden sonra laptop hiçbir şekilde düzelmedi oyunlarda hep rezalet performans gösteriyor

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
öyle yapıyorum zaten ama değişen birşey yok laptop u aldığımda ilk 1 ay herşey sorunsuzdu oyunlarda falan gayet güzeldi fakat 8.1 çıkınca laptop kendiliğinden geçiş yaptı ve herşey rezalet oldu yeniden 8 e döndüm bütün driverları kurdum herşeyi yaptım ama o günden sonra laptop hiçbir şekilde düzelmedi oyunlarda hep rezalet performans gösteriyor

8.1 pro'yu sıfırdan kurup denedin mi hiç?

Blueande

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
win 8 den 8.1 e geçiş yaptım defalarca casper ve nvidia dan sürücüleri indirdim ayrı ayrı kaldırıp kurdum herhangi birşey değişmedi pc ekran kartını görüyor oyunlarda falanda geçiş yapıyor diye gözüküyor ama ben pek geçiş yaptığını düşünmüyorum bukadar kötü değildi eskiden

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Driver sıkıntısı yaşıyorsunuz, oyunlar Nvidia kartı görmüyor.