Laptop Ekran Sorunu

Konusu 'Dizüstü Bilgisayar Sorunları' forumundadır ve PROchemist tarafından 23 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. PROchemist

PROchemist Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Laptop Ekran Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Laptop'umun ekranına görüntü gelmiyor. baştan anlatayım en ince ayrıntısına kadar isterseniz;

dün bütün gece açıktı bilgisayar, sabah 6 civarında falan kapattım. Bütün gece nette takılıp, film falan izledim. Bugüne kadar herhangi bir sorunu olmadı, düşme faln gibi. Sadece bataryasız kullandığım için evde 2-3 defa ani elektrik kesintisi nedeniyle kapandı.
    Bugün power tuşuna bastığımda bilgisayar başlıyor. caps lock, num lock ve vebcam'ın ışıkları yanıyor. Ancak ekranda hiçbir görüntü yok ve bilgisayar o ışıklar yanık vaziyette bekliyor. Bios falan gelse en azından format atcam ama simsiyah ekran...

Acaba donanımsal olarak mı sorun var yoksa ekranda mı sorun var? Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. REDFOKS

REDFOKS Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    63
    Ekranın led aydınlatmaları gitmiş olabilir (aslında çalışıyor ekrana dikkatli bakınca görüntü var ama ledler patladığı için aydınlatmıyor o nedenlede ekran siyah)

3. PROchemist

PROchemist Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Acil cevap bekleniyor arkadaşlar...

Bu hafta yetiştirmem gereken 3 tane sunumum var:crying:

---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

Yok, normalde bilgisayar açılırken bios herşeyi kontrol eder ya, capslock,webcam ışığı falan kontrolden sonra söner ve işletim sistemi ekranı gelirdi biostan sonra. Bunda o ışıklar falan sönmüyor öylece kalıyor. Ekrana da hiçbir görüntü gelmiyor...

4. yer6

yer6 Profesör

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    sorunun donanımsal.yapabileceğin birşey yok.hemen garanti firmasıyla irtibata geç.sunumlar için internet kafeyi deneyebilirsin :)

bende de oldu böyle bir sorun.15 iş günü bekledim.yurt dışından parça beklemişler.

5. PROchemist

PROchemist Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yapma yaa...:crying: Garanti de bitti. Öfff tam zamanında oldu he:cursing: Zaten para yok, bir de en yoğun olduğum zamana denk geldi:cursing:

6. yer6

yer6 Profesör

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    sana verebileceğim tavsiye sadece şu : bir monitör bağla harici olarak.bende işe yaramıştı.ama ekran kartı çipi yanmışsa sonuç elde edemezsin muhtemelen.istanbuldamısın?laptobunun markası ne ?

7. PROchemist

PROchemist Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Harici olarak bir ekran bağlama gibi bir seçeneğim yok. Çünkü sürekli okula götürüyorum.

İzmir'deyim. Markası; Fujitsu Siemens Amilo Pi2550

8. blauzahn

blauzahn Asistan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sorun sadece lcd de ise lcd tamir eden bir arkadaşım bana şunları söylemişti, bu cihazlar bozulmuyorlar sadece florasanlarının miadı doluyor, yenisini takınca düzeliyor demişti. Eliniz yatkın ise biraz kurcalama ile halledebilirsiniz bence...

9. raxetul

raxetul Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Kendi servisine verme garantisi dolduysa makinenin değerinden daha fazla para isteyebiliyorlar utanmadan :) Arkadaşın 3 yıllık dizüstünde aynı sorun oldu, makineden daha iyi makinelerden daha fazla fiyat istediler :) Monitör bulamıyorsan internet cafeden başka seçeneğin yok üzgünüm :(

10. serkanbb06

serkanbb06 Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    38
    harddiskte kapanıyor mu bunu kulagını laptopa dayıyarak bir dene bak eğer calısmıyorsa harddisk ses yoksa aynı sorun benim de basıma gelmişti harddiskten sorun oldugunu düşünüyordum anakartı değiştirdiler benimde durduk yere öyle oldu hiç pilsizde kullanmadım alakası yok yani

11. PROchemist

PROchemist Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet hdd ışığı yanmıyor. zaten dediğim gibi capslock num lock ve webcam ışığı yanık kalıyor ekranda goruntu yok. hhd ışığı ise power tuşuna ilk bastığımda yanıyor 1 sanıye sonra sonuyor. Yani hdd okunkuyor heralde. bıldıgım kadarıyla hdd okunduğu zaman yanar ışığı...

12. clients

clients Profesör

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    48
    geçmiş olsun anakart çip yada ekran kartı çipi yanmış. anakrt tamırı yapan yerler var istanbuldaysan kadıkoye götür
    yada çıkma anakart bakacaksın.

13. PROchemist

PROchemist Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hdd'yi çıkardım şimdi başka bilgisayara bağladım. hdd sağlam. donanımsal hata var belli oldu. bana da çiplerden biri yandı gibi geliyor.
    Anlamadığım durduk yere bişey yokken nasıl yanıyor!!!

14. clients

clients Profesör

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    48
    durduk yere cok yanan cihaz var. ilk senınkı değil. servise gotur şanslıysan ucuza yapılır yoksa anakart değişimi derken 200 250 civarı fiyat cıkar.

15. metehanpolat

metehanpolat Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şayet ekran sorunu varsa buraya, Ekran harici bir sorun varsa şuraya bir göz at istersen.

16. technomind

technomind Dekan

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    Bence senin sorunun dizüstü bilgisayarın bataryasını çıkartıp kullanman :) Bunu neden yapar insanlar bilmiyorum cidden, bataryaya hiçbir faydası olmadığı gibi bu tür ciddi sorunlara yol açma ihtimali çok yüksek. Bu şekilde bir elektrik kesintisi yakın zamanda oldu mu?

Çözüme gelirsek bir harici monitör bağlayabilirsen büyük ihtimalle anlaşılır nerde hata olduğu. Monitörde veya ekran kartında bir hata olduysa servis bilgisayar değerinden fazla para isteyebilir evet. Geçmiş olsun talihsiz bir durum.

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

bak sımdı ctr alt del yap grw yonetıcsını ac dosya tıkla yeni görev calıstır de expolur.exe yaz tamam de olur ama kesın cozum deıl hep bole yapcan benımde ole

18. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

aynen bende öyle capslock numlock webcam ışıkları yanık kalıyor ekrana da görüntü gelmiyor he bide benim laptopda Fujitsu Siemens Amilo Pi2550

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

Arkadaşlar bilgisayar ısındıgı için ekran filmi yanıyo bende 3 kere oldu 100 lira civarında yapıyolar.

20. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

slm herkezinkisi gibi bende ki sorunda aynı monitor acılıyor ama ekranda görüntü yok harici monitorde de calışmıyor sorun ekran kartından mı olabilir yoksa ekran ciphi diye bir parca varmış ondan mı acil cevap bekliyorum lütfen yardımcı olunuz

Sayfayı Paylaş