Laptop ekran kartı sorunu nvidiayı görmüyor (kullanmıyor) intel hd graphic kullanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Beterиetor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaşlar, laptopu alalı 2,5 sene civarı oluyor eskiden bi sorun yoktu uzun zaman oyun oynamadım, son zamanlarda 3-4 tane oyun indirdim ama acayip derece donuyor ve low ayarda oynamam gerekiyor donmaması için, [1] bende girdim aygıt yöneticisine baktım intel hd graphic ve nvidia gt540m yazıyor nvidia düzgün çalışıyor diyor, [2] ekran çözünürlüğünden girip çözünürlüğü seçtiğimiz yani 1366x felan yazan yerin üstündeki şeye tıklayınca yine intel hd graphic görünüyor bide son çare, [3] dxdiag'a bakayım dedim ve gene intel hd graphic yazıyor, [4] en son olarak nvidia denetim masasından 3d ayarlar bölümünden yüksek performanslı nvidia işlemcisini seçiyorum uygula diyorum reset atıyorum yine olmuyor program seçme bölümünden oyun seçiyorum yine olmuyor, PhysX yapılandırmasından gt540m yi seçiyorum yine olmuyor ek olarak son driver güncelleme 327 de indirdim yine olmadı yani bir türlü çözüm bulamadım yardımcı olursanız çok sevinicem vallahi gına geldi.

Resimler;

[1]

qhk7.png

[2]

etpy.png

[3]

etpy.png

[4]

w9zq.png

Beterиetor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3. resmi yanlış koymuşum arkadaşlar ;
64lx.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba benim leptoun nvidia ekran kartı üzerinde ünlem işareti var bi türlü apamadım lütfen yarddımcı olurmusunuz :(

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
İşletim sistemini, ekran kartını ve tüm sürücülerini güncelle geçer.