Kuzenime xiaomi al dedim

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar kuzenim telefon alacaktı. Abi hangi marka alım dedi xiaomi al dedim hatta xiaomi nin alt markası redmi al felan dedim.. telefoncu onların bozulma sorunu cok arttı diyip caydırmış.. doğru mu acaba bu?

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Poco x3 nec önerdim oda yokmuş..

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Değildir redmi kullanıyorum bi sorunu yok
Bence yoktu öyle dedi ben bir şey daha düşünüyorm ama olma ihtimali var mı bilmiyorum.. fatura üzerinden aldı ya şimdi ne kadar pahalı cihaz satarlarsa o kadar komisyon olayı felan mi var

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Açıkçası 2-3 yıl öncesine kadar Xiaomi modelleri gerçekten güzel kaliteli ve ucuz oluyordu.

Ama piyasada rakiplerinin arması ile xiaomi bana biraz bozdu gibi geliyor. Özellikle daha ucuz olsun diye iyice kısarak ürettiği Redmi ve Poco serileri konusunda sağda solda forumlarda aşırı şikayet görüyorum.

Çevremdede 1-2 kişiye Redmi telefon aldırdık. Ufak tefek rahatsız edici sorunlar yaşanıyor gerçekten. Birinde mesela telefonla konuşurken telefonu kulağına götürünce ekran kararmıyor kulağında tuşlara basabiliyor. Diğerinde blueetoot ta kopmalar oluyor birinde çekme sorunları oluyor flan can sıkıcı işler...

Açıkçası yeni telefon alacaklara şu aralar Oppo ve Realme öneriyorum ben genelde... Al kafan rahat kullan.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba arkadaşlar kuzenim telefon alacaktı. Abi hangi marka alım dedi xiaomi al dedim hatta xiaomi nin alt markası redmi al felan dedim.. telefoncu onların bozulma sorunu cok arttı diyip caydırmış.. doğru mu acaba bu?
Son dönemlerde Xiaomi cihazlarda özellikle Redmi modellerde çok şikayet oluyor.Telefoncu doğru söylemiş.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Bozulma sorunu yok. Kronik sorunlu cihazlar var. Mesela Redmi Note 8'de Wİ-Fİ sorunlu. Redmi Note 9 serisi kameraya toz alıyor. Gibi gibi.

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
birbirleriyle yarışıp çok model piyasaya sunmak yerine, zamana oturtup güzel bir model çıkarsalar her şey çok farklı olabilirmiş gibi. (tüm markalar için geçerli)

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
11 aylık mi 9t kullanıcısıyım bir sorun görmedim

tobraki

Asistan
Reaksiyon puanı
515
Xiaomi Redmi Note 9 Pro kullanıyorum 6 aydır falan. Bir sorun görmedim. Telefonculara güvenmek mantıklı değil muhtemelen daha pahalı bir telefon satmak için vazgeçirmiştir.
Bende 3 haftadır Redmi 9 kullanıyorum hiç bi sorun yaşamadım 3 hafta az ama olsun hatta telefon 2 kere düştü ve hiçbir şey olmadı.

Reaksiyon puanı
8,023
Evet Xiaomi sorunları çok arttı. Şikayetler gün geçtikle artıyor. Donanım sorunu şans işi bozuk gelirse uğraşısın, ama yazılım sorunlarını çekeceksin. MIUI berbat bir yazılım optimizasyonu 0

Reaksiyon puanı
6,381
Adamın demek istediği şey doğru ama yanlış ifade etmiş. Evet sıkıntılı, özellikle yazılımı çok garip derecede kötü ama telefon bozulmuyor. Yani yazılımdan kaynaklı çok hata görüyorum ben özellikle dengesiz performansı gibi. Ama bozulma öyle kolay olacak bir şey de değil.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Açıkçası 2-3 yıl öncesine kadar Xiaomi modelleri gerçekten güzel kaliteli ve ucuz oluyordu.

Ama piyasada rakiplerinin arması ile xiaomi bana biraz bozdu gibi geliyor. Özellikle daha ucuz olsun diye iyice kısarak ürettiği Redmi ve Poco serileri konusunda sağda solda forumlarda aşırı şikayet görüyorum.

Çevremdede 1-2 kişiye Redmi telefon aldırdık. Ufak tefek rahatsız edici sorunlar yaşanıyor gerçekten. Birinde mesela telefonla konuşurken telefonu kulağına götürünce ekran kararmıyor kulağında tuşlara basabiliyor. Diğerinde blueetoot ta kopmalar oluyor birinde çekme sorunları oluyor flan can sıkıcı işler...

Açıkçası yeni telefon alacaklara şu aralar Oppo ve Realme öneriyorum ben genelde... Al kafan rahat kullan.
Ben Mİ9T kullanıyorum gayet memnunum ama bundan sonraki telefonum OnePlus olacak

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Huewai'in neden forumda hiç önerilmediğini merak ediyorum açıkçası.Elimde p20 pro var canavar gibi.

Son mesajlar