Kilo vermek istiyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Yaşım 16 . Şuan 1.70 boyunda , 75 kiloyum(en son) .Ne yapmam gerekir ?Malum öğrenciyim.Sürekli masadayım.ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Dostum bende üniversiteye hazırlanıyorum kilo vermeye uğraşıyorum.. Ben şöyle yaptım öğle yemeğimi böldüm.. Eskiden bi tam tavuk yerdim birde akşam yemeği.. Baya kilo aldım... Sonra öğle yemeğini 2 ye böldüm saat 1 ve 4 te 2 kere yiyorum akşamda 7 de... 1 de lifli çubuk kraker,ayran veya kuruyemiş gibi şeyler yiyorum sana kalmış kalorisi az olmasına dikkat et... 4 tede elma yiyorum... Akşamda sebze ağırlıklı yemekler yersen kilo kaybedersin.. Sporda yapıyosan kilo vermemen içten deil ben 3 haftada baya verdim bu şekilde...

12. Sınıfta 10 kilo vermiştim tabi sonra geri aldım ama:) diyetisyene gitmiştim şöyle söyleyeyim en önemli şeyler bol su içmek,eğer ekmek çok yiyorsan kesinlikle ekmeği kıs yiyebiliyorsan tam buğdaylı ekmek dene bir süre ama çok da şart değil kıssan bile faydalı olur tam Buğdaylı daha çok bağırsak hareketlerini artırıyor posalı olduğu için,3 öğün civarı yeyip aralarda meyve veya yoğurt yiyebilirsin ben 2 veya 1 öğün düzenli yemek yerdim haliyle akşam çok yediğimden dengeli beslenmiyordum ama kahvaltı yapmak çok önemliymiş onu anladım :) bu kadarı yeterli olacaktır bol su meyve ve yoğurt metabolizmanı hızlandırıyor birde ekmeği azalttın mı ekstra aç kalmana gerek yok aç kalacağımı düşünmüştüm ancak öyle korkulduğu gibi değildi sadece vücudundaki su oranını artırsan onunbile hafiflettiğini hissediyorsun

12. Sınıfta 10 kilo vermiştim tabi sonra geri aldım ama:) diyetisyene gitmiştim şöyle söyleyeyim en önemli şeyler bol su içmek,eğer ekmek çok yiyorsan kesinlikle ekmeği kıs yiyebiliyorsan tam buğdaylı ekmek dene bir süre ama çok da şart değil kıssan bile faydalı olur tam Buğdaylı daha çok bağırsak hareketlerini artırıyor posalı olduğu için,3 öğün civarı yeyip aralarda meyve veya yoğurt yiyebilirsin ben 2 veya 1 öğün düzenli yemek yerdim haliyle akşam çok yediğimden dengeli beslenmiyordum ama kahvaltı yapmak çok önemliymiş onu anladım :) bu kadarı yeterli olacaktır bol su meyve ve yoğurt metabolizmanı hızlandırıyor birde ekmeği azalttın mı ekstra aç kalmana gerek yok aç kalacağımı düşünmüştüm ancak öyle korkulduğu gibi değildi sadece vücudundaki su oranını artırsan onunbile hafiflettiğini hissediyorsun
Teşekkürler.

Bence kilonuz gayet iyi hiç bozmayın derim. Zaten sınav stresi zayıflatır bir yandan. Sonra da nasıl kilo alırım diye düşünmek zorunda kalırsınız.

lgsever

Profesör
Yasaklı
Ekmeği kes ama tahıl yemeyi unutma tuvalete çıkamazsın.

stat counter