Kendini Aşan Bim Marketleri

Bu konuyu okuyanlar

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
IMG_0410.JPG

@FOM Bu bim varya kendini aştı, ilk süper kahraman orjinal ürünleri sonra XBOX sonra da iPhone 6s aştı kendini :D

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Ekli dosyayı görüntüle 11189

@FOM Bu bim varya kendini aştı, ilk süper kahraman orjinal ürünleri sonra XBOX sonra da iPhone 6s aştı kendini :D

Bizim sokakta 20 yıllık bir bim var bu gözler neler gördü bir bilsen :D güzel ama bak ilk yıl apple ikinci yıl ihtalatçı garantlili diyor alacak olsam gider alırım ama bizim sokaktakinden tanıdık bi nevi artık :D

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Bizim sokakta 20 yıllık bir bim var bu gözler neler gördü bir bilsen :D güzel ama bak ilk yıl apple ikinci yıl ihtalatçı garantlili diyor alacak olsam gider alırım ama bizim sokaktakinden tanıdık bi nevi artık :D
Acaba 7 getirir mi bir de birşey duydum donanım haber de Türkcell Vodafone Türk Telekom 7 satışlarını ilk parti de nakit satacakmış ? Sizce doğru mu acaba

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Acaba 7 getirir mi bir de birşey duydum donanım haber de Türkcell Vodafone Türk Telekom 7 satışlarını ilk parti de nakit satacakmış ? Sizce doğru mu acaba

öyle birşey olacağını tahmin etmiyorum kim gider apple store veya büyük teknoloji marketleri teknosa vatan media mark vs varken türk telekomdan nakit alır veya alsın zaten şöylede birşey var türk telekom nakit cihaz satmıyor zaten nakit alacağım de satmıyor.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
İphone 7 den kaç milyar kaç edicek faturalı hiç nakit satarmı

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
öyle birşey olacağını tahmin etmiyorum kim gider apple store veya büyük teknoloji marketleri teknosa vatan media mark vs varken türk telekomdan nakit alır veya alsın zaten şöylede birşey var türk telekom nakit cihaz satmıyor zaten nakit alacağım de satmıyor.
Bende öyle düşündüm fakat öyle dediler hatta Türkcell de çalışan bir tanıdığım dedi acaba bize fake mi attı ne yaptı bilemedim.
Böyle birşeyin kesinliği olmaz değil mi ?

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309

Ama turkcell satıyor nakite bildiğim kadarıyla

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bende öyle düşündüm fakat öyle dediler hatta Türkcell de çalışan bir tanıdığım dedi acaba bize fake mi attı ne yaptı bilemedim.
Böyle birşeyin kesinliği olmaz değil mi ?

Öyle birşey olacağını tahmin etmiyorum çok yüksek ihtimal de olmayacaktır söylediğim gibi apple storelar teknoloji marketleri varken türk telekomdan kim alır zaten operatörler cihaz satsın diye faturaya yansıtma var ve bu işten milyarlar kazanıyorlar neden iphone 7 çıkmışken çoğu kişi alacakken nakit satıp çok az kar etsin çok mantıksız.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Evet turkcell nakit cihaz satıyor ama iphone 7'ui ilk seferde nakit satarmı bilmiyorum kâr etmek için satmayabilir.
Ben çünkü faturaya ek alacağım annemin hattı Türkcell veya Türk Telekom benim hattım ondan da alabilirim ilk hangisine gelir ise

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
ben ilk defa bim de telefon satıldığını görüyorum.daha önce sadece laptop falan görmüştüm.başka markalarda varmıdır ?

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Ben çünkü faturaya ek alacağım annemin hattı Türkcell veya Türk Telekom benim hattım ondan da alabilirim ilk hangisine gelir ise

Faturayla satacaklardır nakit satmazlar türk telekom zaten satmıyor turkcell de ilk çıktığında nakit satmayacaktır satsa bile sadece nakit olmaz isteyen nakit alır isteyen faturasına yansıtarak

FoLLow

Doçent
Reaksiyon puanı
309

Valla nakit almak daha mantıklı operatörler kar koyuyolar fiyat katlanıyor misal 7 alırsın 128 gblık 7 plus fiyatına :D bence değmez

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Faturayla satacaklardır nakit satmazlar türk telekom zaten satmıyor turkcell de ilk çıktığında nakit satmayacaktır satsa bile sadece nakit olmaz isteyen nakit alır isteyen faturasına yansıtarak
Tek nakit satamaz zaten alan olmaz bence

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Türk Telekom artık nakit ile telefon satıyor.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Türk Telekom artık nakit ile telefon satıyor.

Olabilir en son haziran gibi cihaz bakıyordum oyalanıyordum girdim mağazaya ne kadar felan sordum nakit satmıyoruz demişlerdi. Değişmiştir

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tabiki kimse almaz hatta apple storelar varken hadi onları geçtim kocaman teknoloji marketleri var
Fiyat farkı olmadıktan sonra, ha TT'dan almışsın, ha Vatan Bilgisayar'dan, ha Apple'dan..

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Fiyat farkı olmadıktan sonra, ha TT'dan almışsın, ha Vatan Bilgisayar'dan, ha Apple'dan..

Zorlu veya akasya apple store ayırırsak diğer hiç birinden fark yok zorlu ve akasyada farkıda 15 gün koşulsuz şartsız iade hakkı var o avantajı var

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Olabilir en son haziran gibi cihaz bakıyordum oyalanıyordum girdim mağazaya ne kadar felan sordum nakit satmıyoruz demişlerdi. Değişmiştir
Her cihazı satmıyor da olabilirler tabi ama bugün Honor 7 sorduğumda -ki kendi logolarını bastıkları bir cihaz- nakit parayla direkt olarak herkesin alabileceğini söylediler..

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Her cihazı satmıyor da olabilirler tabi ama bugün Honor 7 sorduğumda -ki kendi logolarını bastıkları bir cihaz- nakit parayla direkt olarak herkesin alabileceğini söylediler..

Kendi cihazı olduğu için olabilir haklısınız zaten nakit kârsız satmaları mantıksız bence faturaya yansıtıp o kadar kâr edecekken.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Şuraya bak rezillik, imkan olmasına rağmen istediğimiz şeyi almakta zorlanıyoruz

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kendi cihazı olduğu için olabilir haklısınız zaten nakit kârsız satmaları mantıksız bence faturaya yansıtıp o kadar kâr edecekken.
Aslına bakarsan faturaya yansıtıp kâr ediyorlar ama parasını 24 ayda alıyorlar. Aslında burada kar ettikleri şey telefon değil, seni kendilerine 24 ay kilitlemeleridir. Yani nakit satmak da her türlü işlerine gelir ki zaten piyasadan en az 50-100₺ yüksek satıyorlar nakit olsa da.. Mesela Note 4 fiyatı 1999₺ idi bugün. Kim alıyorsa?..

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Aslına bakarsan faturaya yansıtıp kâr ediyorlar ama parasını 24 ayda alıyorlar. Aslında burada kar ettikleri şey telefon değil, seni kendilerine 24 ay kilitlemeleridir. Yani nakit satmak da her türlü işlerine gelir ki zaten piyasadan en az 50-100₺ yüksek satıyorlar nakit olsa da.. Mesela Note 4 fiyatı 1999₺ idi bugün. Kim alıyorsa?..

Orada çok haklısınız cihazların fiyatları ne kadar düşsede inatla indirime fiyat düşürmeye gitmiyorlar. Bide yüksek birde paket kitliyorlar cihazın fiyatı artsın hemde paketten kazansın diye. Hiç bulaşmadan nakit almak lazım aslında.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Orada çok haklısınız cihazların fiyatları ne kadar düşsede inatla indirime fiyat düşürmeye gitmiyorlar. Bide yüksek birde paket kitliyorlar cihazın fiyatı artsın hemde paketten kazansın diye. Hiç bulaşmadan nakit almak lazım aslında.
Aynen öyle. Paran varsa nakit ve en uygun yerden alacaksın. Yoksa elindekiyle idare edeceksin. Telefonu eski diye dayak yiyen mi var? Hatta telefon piyasasını 1 yıl geriden takip etmek en mantıklısı.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Turkcell cihaz ve model olarak degismekle birlikte 250-400 lira arasinda kar aliyor. Ustelik simdi 36 ay taksite basladilar. Ev alir gibi telefon aliyirsun yani.

Su da var, 36 ay boyunca faturan kurus değişmiyor. Hep ayni geliyor. Ocak ayindaki zamlardan ve paketin kapansa bile sen etkilenmiyorsun. Mesela ben turkcell kullaniyorum, paketimi gecen yil almistim halen ayni. Hatta interneti 1 gb daha arttirdi, dergilik uygulamasi icin 5gb internet verdi falan. Bunlari disaridan pakete ekletmeye kalksan 20 lira en az. Bunlarla birlikte ozellikle iphonelarda kafa kafaya geliyor gibi bir sey oluyor. Ustelik kredi notu vs isleriyle de ugrasmiyorsun bankalarla.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Turkcell cihaz ve model olarak degismekle birlikte 250-400 lira arasinda kar aliyor. Ustelik simdi 36 ay taksite basladilar. Ev alir gibi telefon aliyirsun yani.

Su da var, 36 ay boyunca faturan kurus değişmiyor. Hep ayni geliyor. Ocak ayindaki zamlardan ve paketin kapansa bile sen etkilenmiyorsun. Mesela ben turkcell kullaniyorum, paketimi gecen yil almistim halen ayni. Hatta interneti 1 gb daha arttirdi, dergilik uygulamasi icin 5gb internet verdi falan. Bunlari disaridan pakete ekletmeye kalksan 20 lira en az.

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Şimdi ben bimden kredi kartıyla alışveriş yapabiliyorum bunuda kredi kartıyla alsam anlamazlar herhalde :D:D:D

Son mesajlar