İzmir'i kurtaracak merkez de sular altında!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
izmir-i-kurtaracak-merkez-de-sular-altinda-3813339.Jpeg

İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı Acele Kurtarma Sağlık Merkezi (AKS)'ni su bastı. Şehirde metrekareye 54 kg. yağış düşmesi ve denizin 75 santimetre kabarması, Meles Çayı'nın taşmasına ve kanalizasyon sisteminin geri tepmesine sebep oldu. Aşırı yağışla birlikte Konak ilçesi Yenişehir semtindeki itfaiye merkez binası su altında kalırken "110" numaralı hat da uzun süre hizmet veremedi. Şehrin birçok yerinden vatandaşlar, yetkililere ulaşamayınca gazete ve televizyon merkezlerini aradı. Bu arada Yenişehir'deki karayolu alt geçidi de tamamen suyla doldu. Birçok araba, burada mahsur kaldı. (CİHAN)

BASMANE GARI SU ALTINDA

Meles Deresi’nin taşması sonucu, Basmane Tren Garı ve İZBAN hattı sular altında kaldı. Metro seferleri uzun süre yapılamadı. Basmane Tren Garı’nı yıllar sonra bu halde görenler şaşırdı. Ödemiş’e 09.25’te kalkması gereken ’Anadolu’ adlı yolcu treni, garın sular içinde olmasından dolayı hareket edemedi. Diz boyunu geçen sular yüzünden, trende bulunan yaklaşık 80 yolcu, iki saat sonra trendan tahliye edilebildi. Görevliler trene ahlap banklardan köprü yapıp, yocuları indirdi. Tren seferleri Kemer istasyonundan yapıldı. Yenişehir yolu sular altında kaldığından, bu yöne gidecek olan belediye yolcu otobüsleri, Basmane Tren Garı yakınlarında, içerisinde yolcuları ile bekletildi. Vatandaşlar işlerine, öğrenciler de okullarına gidemedikleri için bu duruma isyan etti. Kemeraltında’da dükkanlarını su basan esnaf kova ve süpürgeyle, dışarı attı.

DENİZ SUYU 75 CM YÜKSELDİ

Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün Pasaport’ta kurduğu Meteorolojik ve Akım İstasyonu, bu sabah 06.00 ile 10.30 saatleri arasında deniz suyunun 75 santimetre yükseldiğini belirledi. Deniz suyunun kabarması, derelerin taşıdığı suyun geri tepmesine yol açtı ve kentin çeşitli bölgelerinde su baskınları yaşandı.

DHA

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Allah belasını versin böyle belediyenin, logar kapaklarının kenarlarını kazdılar daha kötü oldu hiç birşey yaptıkları yok! sabah isyan ettim resmen ya! yazık yazık

seppuku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece izmir mi bu halde ? ankarada istanbulda durum ne onuda paylaşsanıza ?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sabah evdeydim ama bir ara yağmura uyandım allaj dışarıdakilere yardımcı olsun.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
[SDNTV]http://hurriyet.mobil.cubecdn.net/Haber/2013/11/yeni_proje6_25112013_1511_480p_wmp4.mp4[/SDNTV]

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
sadece izmir mi bu halde ? ankarada istanbulda durum ne onuda paylaşsanıza ?

Ankara'yı bilmem ama İstanbul'un bu günkü durumu gayet iyi eskiye nazaran, hele günlük insan hacminin 7 8 milyonu bulduğu İstanbul için mükemmel. İzmir'de yaşıyorsan eğer benden daha iyi bilmen lazım, bu reva mı İzmir'e ?

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu görüntülerin yaşandığı saatlerde ben de tam o civarlardaydım. Sırılsıklam olarak kendimi Alsancağa zor taşıdım. Zaten metro çalışmadığı için millet İzban a yüklendi metrekareye yaklaşık 12 kişi düşüyordu :)
27 yılda bir mahalleye park yapan kaldırım yapan belediye söz konusu.Ben gördüğümü söylerim.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Belediye de suç değil izmirimde alt yapı yok tabi belediyede önceden önlemler alabilirdi sonuçta meteroloji kaç gündür uyarı yapıyor.ama istanbul ve ankara iktidar partsinde olduğu için konuşulmuyorda izmiri karalamak için niye hep gündeme taşınıyor.izmirde deniz suyu yetmişbeş cm artmış bu normal mi dir

sumer35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belediye de suç değil izmirimde alt yapı yok tabi belediyede önceden önlemler alabilirdi sonuçta meteroloji kaç gündür uyarı yapıyor.ama istanbul ve ankara iktidar partsinde olduğu için konuşulmuyorda izmiri karalamak için niye hep gündeme taşınıyor.izmirde deniz suyu yetmişbeş cm artmış bu normal mi dir

Az Önce Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan cnnturkte tamda bu konudan bahsetti istanbulu ankarayı sel alırken haberler sadece sel haberi veriyor İzmir olunca belediyeyi suçluyolar İstanbul ve ankarada belediye yok mu

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İzmirli arkadaşlara geçmiş olsun..