İşlemcinizde PrefetchW Desteği Olmadığından Windows 10 Yüklenemez Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kelkit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba değerli ShiftDelete,

Umarım yanlış bir yere konu açmamışımdır. Şayet böyle bir durum oldu ise lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Sorunum başlıkta ilettiğim üzere, Windows 7 Pro kullanıyorum Windows 10 yüklemek istediğimde ekte resimde belirttiğim sorun ile karşılaşıyorum. Bu sorunun cevabını araştırdım fakat bulamadım. Nasıl bir yol izlemem gerektiği yönünde yardımcı olabileceğinizi ümit ediyor,teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• özellikler.png
    özellikler.png
    13.7 KB · Görüntüleme: 672
  • İşlemcinizde PrefetchW desteği olmadığından Windows 10 yüklenemez..png
    İşlemcinizde PrefetchW desteği olmadığından Windows 10 yüklenemez..png
    33.7 KB · Görüntüleme: 678

Kelkit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Öncelikli olarak öneri ve desteğiniz için teşekkür ederim @ConfickerBelasi.
Verdiğiniz link üzerinden kurulum yapmak istediğimde daha önce de aldığım sorun ile karşılaştım.
Çok donanımsal bilgim olmamakla beraber sorunun sürekli ''işlemci'' olarak belirtilmesinden dolayı ''işlemciyi'' mi değiştirmem gerekiyor bu sorunu aşabilmem için?
Windows 10'u, 64bit şeklinde kullanabilmem için hangi özelliklerde bilgisayarıma uygun bir bilgisayar parçası(örnek:işlemci) almalıyım?

Ekte belirttiğim sorun ile alakalı resim sunulmuştur.

Ekli dosyalar

• Bu bilgisayarın işlemcisi kritik bir özelliği desteklemiyor. (PrefetchW)..png
    Bu bilgisayarın işlemcisi kritik bir özelliği desteklemiyor. (PrefetchW)..png
    45.5 KB · Görüntüleme: 869
Reaksiyon puanı
16,118
7 üzerinden kuramazsın isoyu usbye yazdır boot edip kurcan 32 oluyor ona uyacak cpu yok ki..

Kelkit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 üzerinden kuramazsın isoyu usbye yazdır boot edip kurcan 32 oluyor ona uyacak cpu yok ki..

32bit olarak kurulum için deneyeceğim. Şayet olmaz ise; Windows Pro 64bit kullanabilmem için bilgisayarıma uygun yeni bir ''işlemci'' mi almam gerekiyor?

Reaksiyon puanı
16,118
10240a.PNG
aygıtlar.PNG
Ekran Alıntısı4elvga.PNG

bu pcde 10 pro 32bit vardı pentium d820 2,80ghz 7 üzerinden kurulmuyor...
8.1 enterprise 64 de o hatayı vermişti:
8.1-uyumsuz.PNG
ama 32bit kuruluyordu...
9600.PNG

--- Gönderi Güncellendi ---
32bit olarak kurulum için deneyeceğim. Şayet olmaz ise; Windows Pro 64bit kullanabilmem için bilgisayarıma uygun yeni bir ''işlemci'' mi almam gerekiyor?
artık sadece cpu değil anakart ve ramler de değişmeli g4400 ve uygun anakart,ramler...

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Eğer işlemci değişimi yapacaksanız ; anakart , PSU belirtirseniz ona göre öneri yapabiliriz. LGA 775 pin bulunmakta onlara , XEON işlemcilere yönelebiliriz anakartınız da sorun çıkarmazsa.Böylece uygun fiyata güçlü bir işlemciye sahip olursunuz ve 64 bit kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Merhaba değerli ShiftDelete,

Umarım yanlış bir yere konu açmamışımdır. Şayet böyle bir durum oldu ise lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Sorunum başlıkta ilettiğim üzere, Windows 7 Pro kullanıyorum Windows 10 yüklemek istediğimde ekte resimde belirttiğim sorun ile karşılaşıyorum. Bu sorunun cevabını araştırdım fakat bulamadım. Nasıl bir yol izlemem gerektiği yönünde yardımcı olabileceğinizi ümit ediyor,teşekkür ediyorum.
Merhabalar,
Sistem açılırken BIOS'a girip, şu seçeneği ''Enabled'' yaparsan sorun çözülecektir... Genelde bu seçenek ''Disabled'' olarak gelir. El ile aktifleştirin...
s1r85.jpg

Kelkit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 29574 Ekli dosyayı görüntüle 29575 Ekli dosyayı görüntüle 29576
bu pcde 10 pro 32bit vardı pentium d820 2,80ghz 7 üzerinden kurulmuyor...
8.1 enterprise 64 de o hatayı vermişti:
Ekli dosyayı görüntüle 29577 ama 32bit kuruluyordu...
Ekli dosyayı görüntüle 29578

artık sadece cpu değil anakart ve ramler de değişmeli g4400 ve uygun anakart,ramler...

Sanırım aynı işlemcilere sahibiz, 4GB ram mevcut şu anda ama siz yeni bir anakart olacaksa ona uygum ram yeniden 4GB olmalı diyorsunuz sanırım.

Ekli dosyalar

• işlemci.png
    işlemci.png
    66.3 KB · Görüntüleme: 529
Reaksiyon puanı
16,118
Eğer işlemci değişimi yapacaksanız ; anakart , PSU belirtirseniz ona göre öneri yapabiliriz. LGA 775 pin bulunmakta onlara , XEON işlemcilere yönelebiliriz anakartınız da sorun çıkarmazsa.Böylece uygun fiyata güçlü bir işlemciye sahip olursunuz ve 64 bit kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.
ekran-alintisi4elvga-png.29576

onun cpu bu benim ki ile aynı muhtemelen psu da 300watt xeon uyumsuz anakart...
ramler ddr4 oldu g4400 ise ddr3 yani elinde ki ddr2ler olmaz.
Merhabalar,
Sistem açılırken BIOS'a girip, şu seçeneği ''Enabled'' yaparsan sorun çözülecektir... Genelde bu seçenek ''Disabled'' olarak gelir. El ile aktifleştirin...
s1r85.jpg
onun pentium d 820'sinde o yok.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Anlaşılan bu hatayı Windows 10'a yükseltme yaparken alıyorsunuz.
Windows 10'un iso dosyasını indirip en az 4GB olan bir USB belleğe yazdırıp temiz kurulum yaparak denemenizi öneririm.
Iso dosyalarını yazdırabilmeniz için Rufus ya da Universal USB Installer isimli programı kullanabilirsiniz.
Ayrıca Windows 10 iso dosyasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Windows 10 Sürüm 1709 Redstone 3 İndirme Linkleri:
64 bit indirmek için tıkla
32 bit indirmek için tıkla

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
ekran-alintisi4elvga-png.29576

onun cpu bu benim ki ile aynı muhtemelen psu da 300watt xeon uyumsuz anakart...
ramler ddr4 oldu g4400 ise ddr3 yani elinde ki ddr2ler olmaz.

geçen sefer Hüseyin hocamla bir arkadaşa XEON işlemci konusunda yardımcı olmuştuk da ordan aklımda kaldı , ASROCK olunca sıkıntı çıkar denmişti websitesinde satıcının , o yüzden arkadaşın anakartını sormuştum.

sinan sevimli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
kelkit windows 10 kullanman için para harcaman gerekli işlemci değişecek sadece işlemci ile de bitmeyebilir anakart ram ekran kartı power uzar gider ki işlemcini değiştirip w10 kursan bile sistem şuankinden daha hızlı ve performanslı çalışmayacak bence oldugu gibi bırakman daha mantıklı

Reaksiyon puanı
16,118
geçen sefer Hüseyin hocamla bir arkadaşa XEON işlemci konusunda yardımcı olmuştuk da ordan aklımda kaldı , ASROCK olunca sıkıntı çıkar denmişti websitesinde satıcının , o yüzden arkadaşın anakartını sormuştum.
775i945GZ(L1).jpg

benim antika bu buda fransız...

Reaksiyon puanı
16,118
Screenshot_20171110_175323.png

KDE 18.2 64bit çalışıyor xfce ses ayarını kaybetti kısaca bozdum onu...