İş bulma

Bu konuyu okuyanlar

mrdrzoom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dostlar yaşım 16, meslek lisesinde bilgisayar bölümü okuyorum. Kendimi geliştirerek para kazanma gibi bir amacım var hatta para kazanmasam bile olur. Bildiğim yazılım dilleri şu şekilde: başlangıç düzeyi Arduino, vertabanı için SQL, Orta düzey Java ve C# bilgim var. Birazcıkta İngilizce'm var. Gerekirse yeni diller öğrenirim örneğin web için JS ile CSS gibi.
Peki ben kendimi geliştirmek için hangi platform üzerinde proje bulabilirim?

Byilmaz91

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Dostum bana soracak olursan, en değerli sermaye bilgidir. Her şeyden üstündür, zira Bruce Lee'nin bir sözü var "Bin hareketi bir defa çalışandan değil de, bir hareketi bin defa çalışandan korkarım." Diye, yani bence çok fazla dil öğreneyim diye düşünme, bir iki tane üzerinde profesyonel olmaya çalış, her şeyin bir şeyini değilde bir şeyin her şeyini bil.

OuzBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Yazılım şirketlerine git stajyer olarak girmeye çalış para istemiyorum işi öğrenmek istiyorum de.
Biraz çaycı muamelesi yapıyorlar ama gülü seviyorsan dikenine katlanacaksın :)

mrdrzoom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yazılım şirketlerine git stajyer olarak girmeye çalış para istemiyorum işi öğrenmek istiyorum de.
Bizim hocamızda o şekilde bir yerlere gelmiş. :D
Ama bildiğim kadarı ile 18 yaşının altında işe almak yasak diye biliyorum ve stajdan sonra ne yapmalıyım?

OuzBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Bizim hocamızda o şekilde bir yerlere gelmiş. :D

Ama bildiğim kadarı ile 18 yaşının altında işe almak yasak diye biliyorum ve stajdan sonra ne yapmalıyım?
O öyle değil
Şöyle ki bazı şirketler hevesli öğrenmeye açık çocukları alır para ödemez belki ama herşeyi öğrtir sonrada normal eleman muamelesi yapar ve dışardan gelenlere göre kıdemlı bile sayılabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

makinacıydım lisede. 16 yaşımızda devlet zoruyla staj yaptık sigortanı yatırmaları gerekiyor zorunlu olan şey o

mrdrzoom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Peki orada belli bir süre staj yaptıktan sonra ve stajım bittikten sonra ne yapacağım?
ve bu sadece staj için mi geçerli

OuzBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Çıraklık olarak düşün ben staj dedim diye kafan karışmış sanırım. Eğer kendini sevdirdiysen zaten seni alan yerde çalışman muhtemel