Iphone 8 Plus mı Note 8 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Ibrahimgökcen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler iki telefon arasinda gidip geliyorum note serisini hic kullanmadim ios serisinide hic kullanmadim ama 2sinide kullanmak istiyom sizce hangisini almaliyim

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
1526753835582.png

1526753892772.png

fazla söze gerek yok. samsung düşünüyorsanız s9+ önerebilirim note 8 yerine.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Son düzenleyen moderatör:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Fazla söze gerek yok.
Apple fanboylugunu başka yerde yap.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca Samsung düşünüyorsan değil. Telefon alacaksan S9 Plus Note 8'den ve ios tarafından çok daha mantıklı bir seçim.
Evet fanboyuyum çünkü Apple Samsung kadar ileriki dönemlerde yavaşlamıyor. iPhone 6 ile S5'in çıkış süreleri çok yakın, s5 kullanan var mı acaba şu anda? evet çıktığı anda çok hızlı olabilir Samsung ama 1, 2 yıl sonra tekrar teste sokulsalar sonuç çok farklı olur. hiç Apple kullandınız mı acaba?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet fanboyuyum çünkü Apple Samsung kadar ileriki dönemlerde yavaşlamıyor. iPhone 6 ile S5'in çıkış süreleri çok yakın, s5 kullanan var mı acaba şu anda? evet çıktığı anda çok hızlı olabilir Samsung ama 1, 2 yıl sonra tekrar teste sokulsalar sonuç çok farklı olur. hiç Apple kullandınız mı acaba?
Samsung'un iyi döneminin Note 4 ve sonrası olduğu bariz. Hala bir S5 öne sürmeleri falan. Note 4 o zamanın amiraliydi ve aynı anda alına bir 6'dam çok daha iyi çalışıyor üstelik. Başka bir şey söylememe gerek yok. Apple önce planlı eskitmeyi bıraksın(pil meselesinden bahsetmiyoeum. )

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Samsung'un iyi döneminin Note 4 ve sonrası olduğu bariz. Hala bir S5 öne sürmeleri falan. Note 4 o zamanın amiraliydi ve aynı anda alına bir 6'dam çok daha iyi çalışıyor üstelik. Başka bir şey söylememe gerek yok. Apple önce planlı eskitmeyi bıraksın(pil meselesinden bahsetmiyoeum. )
Planlı eskitmeyi sadece Apple yapmıyor ki. Note 4 sonrası tamam da, Samsung ondan öncesini de düşünmeli bence. geçmişini hiçbir marka kenara atamaz. bari kötü yaptı telefonu bari güncelleme versin. mesela şu an note 4 güncelleme konusunda geri kaldı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Planlı eskitmeyi sadece Apple yapmıyor ki. Note 4 sonrası tamam da, Samsung ondan öncesini de düşünmeli bence. geçmişini hiçbir marka kenara atamaz. bari kötü yaptı telefonu bari güncelleme versin. mesela şu an note 4 güncelleme konusunda geri kaldı.
Gömecegine güncelleme vermesin daha iyi. Güvenlik guncellemesi de veriyordu 4 ay öncesine kadar ondan sonrasını takip etmedim. Aslolan güvenlik güncellemesi
Planlı eskitmeyi Apple'dan başka kimse yapmıyor. Yapıyorsa bile Apple yanında bir hiç derecesinde yapıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
dostum iyi güzel de o zaman s3 mini'de neden kasmalar sonucu çıldırırken, bir iphone 4 kullanıcısı hala telefonunu kullanabiliyor? s3 mini eğer planlı eskitmeye uğramasaydı kasmaması gerekmez miydi?
Ben ne diyorum sen ne saçmalıyorsun. Samsung'un adam olduğu zamanın Note 4 ve üzeri olduğunu soyledikce sen hala eski cihazları önüme sürüyorsun ne iş?

M

Murat Burç

SDN Okuru
evet ama note 4 de güncelleme almıyor s4 de. yani açıkçası bana göre pek bir gelişme olmadığını açıklamaya çalışıyorum..
Önce stabilite dedim sonra guncellemeyemedigi döndük hani stabilite konuşuyorduk? Araya bir güncelleme meselesi geldi ama anında lafı tekrar stabiliteye çevirdin.
Net söylüyorum acik ve net. Apple'ın o abartılan stabilitesi artık yok. YOK.
Note 4 ve üstünün hiçbir eksiği yok. Ve bunun yanında bugün S9 Plus ve Note 8 herhangi bir iPhonedan çok çok daha iyi cihazlar net.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Ama s5 çok sıkıntılıydı samsung şuan baya gelişti eskisi gibi değil android te öyle 6.0 dan sonra stabilleşti
dostum iyi güzel de o zaman s3 mini'de neden kasmalar sonucu çıldırırken, bir iphone 4 kullanıcısı hala telefonunu kullanabiliyor? s3 mini eğer planlı eskitmeye uğramasaydı kasmaması gerekmez miydi?
iphone 4s 5s ler can çekişiyor

[/QUOTE="Murat Burç, post: 4548557, member: 493063"]Önce stabilite dedim sonra guncellemeyemedigi döndük hani stabilite konuşuyorduk? Araya bir güncelleme meselesi geldi ama anında lafı tekrar stabiliteye çevirdin.
Net söylüyorum acik ve net. Apple'ın o abartılan stabilitesi artık yok. YOK.
Note 4 ve üstünün hiçbir eksiği yok. Ve bunun yanında bugün S9 Plus ve Note 8 herhangi bir iPhonedan çok çok daha iyi cihazlar net.[/QUOTE]
Aynen iphone eskisi gibi değil

Son düzenleme:

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Tartışmasız Note 8. iPhone 8 Plus benim gözümde o tasarımıyla buzdolabını andırıyor.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kullanıcısı olarak kesinlikle note 8 öneririm çok işlevsel ve şık bi telefon 8 plusın tasarımı eskidi artık x desen belki tasarımdan yırtardı ama ikisi arasından note 8 daha mantıklı

oglcn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kesinlikle Note 8 hem tasarım olarak hem özellik olarak Iphone 8 e oranla çok daha iyi bir telefon

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
2 Kuzenim şimdiye kadar note 4 kullanıyordu, okulumda s5 hatta kursta s3 mini kullanan arkadaşlarım var. Annem de uzun süre s4 kullandı. Evet applenin telefonları daha uzun süre kullanılabiliyor ama doğru kullanırsanız ve giriş-orta segment samsung almazsanız kesinlikle apple bir telefon kadar kullanabilirsiniz. Bu arada applenin iphone 6 ları planlı yavaşlatıp batarya değişimini de ücretli yaptığını unutmayın.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Note 8

Hâlâ Iphone 4 kullanan varsa valla ne sabır be helal olsun. Benim arkadaşlar Iphone 6 kullanıyorlar günün yarısı telefona sövmekle geçiyor.

Son düzenleme:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Ama s5 çok sıkıntılıydı samsung şuan baya gelişti eskisi gibi değil android te öyle 6.0 dan sonra stabilleşti iphone 4s 5s ler can çekişiyor

Dostum s3'e göre kıyaslarsan CAN ÇEKİŞMİYOR...

Önce stabilite dedim sonra guncellemeyemedigi döndük hani stabilite konuşuyorduk? Araya bir güncelleme meselesi geldi ama anında lafı tekrar stabiliteye çevirdin.
Evet çevirebilirim. örnek vermiş olamaz mıyım? tartışmalar çok yönlü olur.

Note 8

Hâlâ Iphone 4 kullanan varsa valla ne sabır be helal olsun. Benim arkadaşlar Iphone 6 kullanıyorlar günün yarısı telefona sövmekle geçiyor.
Dostum akrabalarımdan biri kullanıyor. s3 mini ile karşılaştırılınca s3 mini çok geride kalıyor. madem eskisini yapamadın bari ölüme terk etme.

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Arkadaşlar sakin...

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Murat burça bak seenn insanlarin daha iyi kandırabilmek için bi de profil fotosunu apple logosu yapmış gelmis bi de burda insanlara fanboy diyor apple düsmanı zihniyetsiz

Dostum bosuna murat burc denen zihtineysizle tartismaya girme sabaha kadar da konussan laf anlatamazsın bırak ne almak istiyorsa alsın arkadaş sen tavsiyeni verdin burdaki bos zihniyetsizle tartisip zamanini bosuna harcama
:D :D güldüm

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dostum s3'e göre kıyaslarsan CAN ÇEKİŞMİYOR...

Evet çevirebilirim. örnek vermiş olamaz mıyım? tartışmalar çok yönlü olur.

Dostum akrabalarımdan biri kullanıyor. s3 mini ile karşılaştırılınca s3 mini çok geride kalıyor. madem eskisini yapamadın bari ölüme terk etme.
Tartışma çok yönlü olsa bile senin yaptığın gibi olmaz dönüp dönüp ortalığa S3u sürüyorsun çünkü söylemek başka sözün yok. Aradan 6 sene geçmesine rağmen hala dilinizden düşmedi. 7 sene önceki Apple şimdi Apple mi diye sorarım bende? Laf değil mi söylemesi bedava.
Bir kez daha söylüyorum Note 4 ve üstündeki hiçbir amiral ile Apple cihazlarının rekabet etme şansı yok. Üstelik hepsi de daha uzun ömürlü

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Tartışma çok yönlü olsa bile senin yaptığın gibi olmaz dönüp dönüp ortalığa S3u sürüyorsun çünkü söylemek başka sözün yok. Aradan 6 sene geçmesine rağmen hala dilinizden düşmedi. 7 sene önceki Apple şimdi Apple mi diye sorarım bende? Laf değil mi söylemesi bedava.
Bir kez daha söylüyorum Note 4 ve üstündeki hiçbir amiral ile Apple cihazlarının rekabet etme şansı yok. Üstelik hepsi de daha uzun ömürlü
Ona bakılırsa sürekli Note 4'ten sonra samsungun düzelttiğini söyleyip duruyorsun benim lafıma karşı şekilde. ben diyorum ki samsung eskiyince appledan daha fazla performans düşüşü yaşıyor. ayrıca soruma hala cevap vermedin hiç Apple kullandın mı?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ona bakılırsa sürekli Note 4'ten sonra samsungun düzelttiğini söyleyip duruyorsun benim lafıma karşı şekilde. ben diyorum ki samsung eskiyince appledan daha fazla performans düşüşü yaşıyor. ayrıca soruma hala cevap vermedin hiç Apple kullandın mı?
Ben sürekli odaklanmamiz gereken şeyleri söylüyorum.
Leğen plastiği ile yapılmış telefonu üreten Samsungla bugün yaptığı cihazları inadına inadına kiyaslamaya çalışan sensin burda S3 vs iPhone 4 yapmıyoruz. Konu 8 Plus vs Note 8
Samsung eskiden iyiydi de bozdu desen neyse ama tam tersi hala fanboylugunu konuşturup 6 sene önceki cihazı sımsıkı cihaza bağlıyorsun ben de diyorum ki sana 4 sene önceki Note 4'den sonra çıkan her cihaz bir kanıt. Anlamam kıtsa şöyle daha konuşmayayın
Ha verceek cevabın yoksa S3 kasıyor yhaa demeye devam da edebilirsin.
Hep söylediğimi tekrar edeyim Note 4 ve üstündeki hiç bir Samsung amirali ile bir Apple amirali mukayese edildigindd Samsung amirali her zaman için üstün çıktı. Bugün bu durum Note 8 vs X ve S9 Plus vs X'de de geçerli 8 Plusu o aygır gibi cercevelerle telefondan sayamiyorum sayan sayabiliriz tabi ios 12 ile ağlamasın sonra.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Şöyle bir gerçek var samsung önceden berbat tasarım ve yazılıma sahipti ama s6 dan sonra iyi bir gelişme yakaladı çığır aşmaya başladı sonraları s7 güzeldi s8 çıkınca piyasayı alt üst etti yani eski samsung yok artık geliştiler ve piyasayı sürdürüyor

Gelelim iphone önceden stabildi 5s le rekor kırdı sonra 6 yı çıkardı ve oda tuttu 6s 7 derken ios 11 güncellemesiyle afalladı bilinçli eskiltme olayı çıktı şuan eskisi gibi değil ios kim ne derse desin

Kabul etmek lazım iki markada farklı gelişmeler ve sorunlarla kariılaştı ama samsung çabuk üstesinden geldi bu bir başarı

Ben iki markayıda nedense bir türlü sevmiyorum ama yinede bence bu 2 marka arasından samsung galip

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Evet ama ileride de iphone 7, s7 edge geride kalacak. ben 6 sene önceki iyi cihazların şimdiki hallerini kıyaslıyorum. yani telefonlar eskimiş işte kanıtlı örneği var. madem 6 yıl önceki telefonu kıyaslamamı hoş bulmuyosun o zaman biraz daha şimdiki zamana yaklaşayım note 4 ile iphone 6'yı kıyaslayayım. şu an ciddi ciddi note4 almayı düşünen kullanıcı sayısı iphone 6 almayı düşünen kullanıcı sayısından azdır. bu kadar güveniyorsun samsung'a ama örneği açıkça sence de yok mu? bir samsung cihazı kullansan değeri hemen düşüyor mesela(alakasız biliyorum ). apple'da öyle bir şey yok. her şeyi kenara bırak performans, kamera vs. bu bile yeterli değil mi?
her telefon kısa vadede iyidir ama uzun vadedeki sonuçlarını da görmek gerekmiyor mu? sen telefonların ilk çıktığı andaki hız testlerini bana atıyorsun. ben de örnek olarak 6 yıl sonraki hallerini kıyasladım. note 4'ten sonra düzelmiştir bir şey diyemem ama belki 2, 3 yıl sonra da note 4 gene kötü bir konumda olacak iphone 6'ya göre? zaten note 4 resmen ölüme terk ediliyor yeni sürüm dahi eklenmiyor. mesela bi adam 4 yıl note 4 kullansa bir süre sonra telefondan sıkılmayacak mı? güncelleme almıyor bişey olmuyor. adam satmaya kalksa değer düşük. ancak rom falan atmak zorunda kalıyor.
samsung kısa vade çok hız; apple uzun vade az hız. nokta.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet ama ileride de iphone 7, s7 edge geride kalacak. ben 6 sene önceki iyi cihazların şimdiki hallerini kıyaslıyorum. yani telefonlar eskimiş işte kanıtlı örneği var. madem 6 yıl önceki telefonu kıyaslamamı hoş bulmuyosun o zaman biraz daha şimdiki zamana yaklaşayım note 4 ile iphone 6'yı kıyaslayayım. şu an ciddi ciddi note4 almayı düşünen kullanıcı sayısı iphone 6 almayı düşünen kullanıcı sayısından azdır. bu kadar güveniyorsun samsung'a ama örneği açıkça sence de yok mu? bir samsung cihazı kullansan değeri hemen düşüyor mesela(alakasız biliyorum ). apple'da öyle bir şey yok. her şeyi kenara bırak performans, kamera vs. bu bile yeterli değil mi?
her telefon kısa vadede iyidir ama uzun vadedeki sonuçlarını da görmek gerekmiyor mu? sen telefonların ilk çıktığı andaki hız testlerini bana atıyorsun. ben de örnek olarak 6 yıl sonraki hallerini kıyasladım. note 4'ten sonra düzelmiştir bir şey diyemem ama belki 2, 3 yıl sonra da note 4 gene kötü bir konumda olacak iphone 6'ya göre? zaten note 4 resmen ölüme terk ediliyor yeni sürüm dahi eklenmiyor. mesela bi adam 4 yıl note 4 kullansa bir süre sonra telefondan sıkılmayacak mı? güncelleme almıyor bişey olmuyor. adam satmaya kalksa değer düşük. ancak rom falan atmak zorunda kalıyor.
samsung kısa vade çok hız; apple uzun vade az hız. nokta.
Ölüme terk edilse bile6 gibi güncellemelerle içine edilmiyor Note 4'un bunun yanında 2-3 sene derken? 6 ve Note 4 çikali 4 sene oldu aynı vakit alınan iki cihaz arasında Note 4 her şekilde daha iyi? Sıkılma durumu başka telefonun dayanması başka. Apple'ın güncellemeler ile 4 sene de yaydığı özellik Note 4'de çıktığı gün vardı zaten. Fazlası var hatta.

Al sana test kullanılmış cihazların 2017de hız testi Note 4'un önde olduğu açık.
Samsung uzun vade uzun hız. Apple kısa vade kısa hız uzun vadede sürünme aşaması.

ben 6 sene önceki iyi cihazların şimdiki hallerini kıyaslıyorum.
Sen 6 sene önceki çıktığı vakitbile çöp olan S3 miniyi ortaya sürerek fanboylugunu ancak buna yettiğini gösteriyorsun. Ben de diyorum ki Note 4 öncesi çöp. Önümüzde Note 4ve sonrasında ele alınabilecek bir 4 sene var dedikçe ama S3 mini yhaa diyerek acizligini belli ediyorsun.

QUOTE="kaanm55, post: 4549139, member: 522139"], kamera vs. bu bile yeterli değil mi?[/QUOTE]
Kamera mi? Apple kamerası mı? :D :D
note 4 ile iphone 6'yı kıyaslayayım. şu an ciddi ciddi note4 almayı düşünen kullanıcı sayısı iphone 6 almayı düşünen kullanıcı sayısından azdır.
Çünkü gözüne Note 4'ü kestiren arkadaşlar akıllı gidip Note 4 yerine aynı fiyata Mi6 alır 6 fiyatına XZ1 alır. Aklımı kullanıyor çünkü.

Son düzenleyen moderatör:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Ölüme terk edilse bile6 gibi güncellemelerle içine edilmiyor Note 4'un bunun yanında 2-3 sene derken? 6 ve Note 4 çikali 4 sene oldu aynı vakit alınan iki cihaz arasında Note 4 her şekilde daha iyi? Sıkılma durumu başka telefonun dayanması başka. Apple'ın güncellemeler ile 4 sene de yaydığı özellik Note 4'de çıktığı gün vardı zaten. Fazlası var hatta.

Al sana test kullanılmış cihazların 2017de hız testi Note 4'un önde olduğu açık.
Samsung uzun vade uzun hız. Apple kısa vade kısa hız uzun vadede sürünme aşaması.

Sen 6 sene önceki çıktığı vakitbile çöp olan S3 miniyi ortaya sürerek fanboylugunu ancak buna yettiğini gösteriyorsun. Ben de diyorum ki Note 4 öncesi çöp. Önümüzde Note 4ve sonrasında ele alınabilecek bir 4 sene var dedikçe ama S3 mini yhaa diyerek acizligini belli ediyorsun.

QUOTE="kaanm55, post: 4549139, member: 522139"], kamera vs. bu bile yeterli değil mi?
Kamera mi? Apple kamerası mı? :D:D

Çünkü gözüne Note 4'ü kestiren arkadaşlar akıllı gidip Note 4 yerine aynı fiyata Mi6 alır 6 fiyatına XZ1 alır. Aklımı kullanıyor çünkü.[/QUOTE]

Attığın videoda bence ikisi de birbirine çok yakın ve birbirine +, - olduğu yönler var. ben son mesajındaki kamerasını falan kenara at dedim. değerin önemini göstermeye çalıştım.
kimse Apple seviyor diye apple fanboy olmak zorunda değil.
s3 mini çıktığında çöp değildi.
ayrıca ikisinin ne kadar değer kaybettiğine bakarsak note 4 kullanıcısının cihazını çok ucuza satmak zorunda olduğunu anlayabiliriz...

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Kamera mi? Apple kamerası mı? :D:D

Çünkü gözüne Note 4'ü kestiren arkadaşlar akıllı gidip Note 4 yerine aynı fiyata Mi6 alır 6 fiyatına XZ1 alır. Aklımı kullanıyor çünkü

Attığın videoda bence ikisi de birbirine çok yakın ve birbirine +, - olduğu yönler var. ben son mesajındaki kamerasını falan kenara at dedim. değerin önemini göstermeye çalıştım.
kimse Apple seviyor diye apple fanboy olmak zorunda değil.
s3 mini çıktığında çöp değildi.
ayrıca ikisinin ne kadar değer kaybettiğine bakarsak note 4 kullanıcısının cihazını çok ucuza satmak zorunda olduğunu anlayabiliriz...
Doğru, ikisinin de + ve - yönleri var mesela note 4 bilinçli yavaşlatılmıyor.
Kamerasını falan kenara atsak geriye ne kalıyor ya :D mesela ben telefonu sosyal medya, arama ve kamera için kullanıyorum.