IPHONE 6s Plus da yaşadığım olay

Bu konuyu okuyanlar

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba 6s Plus cihazım var bazen parmağımı okumadığı zaman böyle birşey cıkıyor yaşayan varmı, bu donanımsal bir hatamıdır ?

Ekli dosyalar

• IMG_5524.PNG
    IMG_5524.PNG
    657.5 KB · Görüntüleme: 655

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Arkadaşlar merhaba 6s Plus cihazım var bazen parmağımı okumadığı zaman böyle birşey cıkıyor yaşayan varmı, bu donanımsal bir hatamıdır ?
Aynı cihazda bende de var, bazen parmak izini okumuyor bende de ama nadiren. Lakin okumadığında klavye çıkmadı hiç. Sadece sayısal tuş takımı çıkıyor şifreyi yazıp açıyorum. Sorun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı onu bilemiyorum. Bu sorunu 2 ay önce aldığım ve halen kullandığım 6S Plus' ta hiç yaşamadım.

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevabın İÇİN öncelikle teşekkür ederim , eğer donanımsal sa ben cihazı garantiye gönderip cihaz sıfırının talebinde bulunacam

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durum son günlerde çok sık oluyor acaba garanti bitiyor cihazın ondan mı oluyor

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu apple nasıl sunacam ama orası önemli benim icin

I223TTIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sorun yazılımsal temiz kurulum yapıp öyle bir deneyin derim

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben baştan kurulum yapmak istemiyorum cihazı göndermek istiyorum garantiye

I223TTIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
garantiye göndersenizde kurulum yapıp gönderirler kırılmalar yamulmalar hariç bu tür şeylerden değişim yapmıyolar maalesef. bu durumda da kurulum ücreti talep edebilirler

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Link de destek kısmı var ama böyl yaşayan biri varmı ve bunun çözümü veya garantiye yollasam değişim alırmıyım bu önemli

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Link de destek kısmı var ama böyl yaşayan biri varmı ve bunun çözümü veya garantiye yollasam değişim alırmıyım bu önemli
Değişim almak için mi yolluyorsun cihazı,yoksa sorunun çözülmesi için mi?
Ortalık fırsatçı doldu.Sorun %95 yazılımsal.Sıfırlasan geçer.Keyfi olarak garantiye göndersen yalnızca sıfırlar gönderirler.Bizzat yaşadım.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Senin niyetin cihaz değişimi almak sadece. Boşa nefes tüketmesin buraya yorum yapan arkadaşlarda sorun çözmek istemiyor arkadaş açıkça

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözülmesi için çünkü sorun sorunu doğuracak buna Emin'im , ha bu fırsatçılık değil kusura bakma 3.600 tl verdiğim bir cihaz bu kadar boktan şeyler yaratırsa ben isterim bu hakkı

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Sorun çözülmesi için çünkü sorun sorunu doğuracak buna Emin'im , ha bu fırsatçılık değil kusura bakma 3.600 tl verdiğim bir cihaz bu kadar boktan şeyler yaratırsa ben isterim bu hakkı
4 senelik apple kullanıcısı olarak şunu söylüyorum;Değişimde verilen Swap cihazlar her zaman donanımsal hatalar çıkarıyor.4 defa cihazı servise yollayıp değişim aldım,gene sorun yaşadım.Ondan dolayı 3600 tl verdim demeyin bence çünkü Swap cihaz da kullanılmış oluyor,sadece bozuk aksamları temizlenip sıfırlanan cihazları değişimde veriyorlar.Hiç gerek yok,sorunu bir an önce çözmek için bir restore edin sorun çözülmez ise tekrar konu açın.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95

1- Her iPhone parmak izini birkaç defa okuyamadığında ekrana manuel olarak şifre girmen için sayısal veya tam boy klavyeyi çıkarır.
2- Bu bir sorun değil. Ha sorun olarak görüyorsan bağla itunese geri yükle olsun bitsin temiz yazılımla kullan.
Her para veren-verecek olan böyle fırsatçılığa kalkacaksa gerçekten yardıma olan insanların günahı ne?
Değişmesi gereken cihazlar sırf bu yapılan fırsatçılıktan ötürü değiştirilmiyor.
Bilmem anlatabildim mi?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
1- Her iPhone parmak izini birkaç defa okuyamadığında ekrana manuel olarak şifre girmen için sayısal veya tam boy klavyeyi çıkarır.
2- Bu bir sorun değil. Ha sorun olarak görüyorsan bağla itunese geri yükle olsun bitsin temiz yazılımla kullan.
Her para veren-verecek olan böyle fırsatçılığa kalkacaksa gerçekten yardıma olan insanların günahı ne?
Değişmesi gereken cihazlar sırf bu yapılan fırsatçılıktan ötürü değiştirilmiyor.
Bilmem anlatabildim mi?
Açıkladığınız 1. maddede bende hiç tam boy klavye hiç çıkmadı. Hep sayısal tuş takımı çıkıyor.

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ben değişim istememin sebebi cihazın çok sorun açmaması ha eğer dediğin gibi geçerse onu da yaparım amacim cihazımın bozulmaması boşa sende kelime yapma yardımcı olmayacaksan
--- Gönderi Güncellendi ---
Ve aha örnek de bu arkadaşımız ben hıc bu sorunu yaşayan var mı diye merak ediyorum

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Yazılımsal bir problem zorlamayın. Apple servisi de yazılımı sıfırlayıp size cihazı geri gönderecek. O yüzden kendiniz sıfırlayın.

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımsal mı donanımsal mı çözmüş değilim hala

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Mesela örnek vereyim kamera donuyor. Kamera ile işlemci arasındaki uyumsuzluktan olabilir. Yani donanımsal veya yazılım kaynaklı olabilir. ama burda o klavyeyi tetikleyecek bir donanımsal hata yok. Parmak izi okumuyor hata veriyor. Yazılım saçmalıyor ve klavyeyi çıkarıyor. Bunun başka bir açıklaması yok uzatmayın. Garantiye gönderirsiniz ancak yazılım atılması için beklersiniz. Sizin gibi fırsatçılar yüzünden Apple Türkiye tavrını değiştirdi zaten öyle sık cihaz değişimi yapmıyor.

deniz1410

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi kötü yorumlarından dolayı teşekkür ederim arkadaşlar garantiye göndermeye gerek yoK o zaman bir yazılımsal deneyeceğim

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bu sorunun donanımla alakası yok. Boşuna garantiye gönderip telefonsuz kalma. Temiz bir restore et ondan sonra hala devam ediyorsa gönderirsin. Restore etmek zor değil. Verilerini yedeklersin, restore dan sonra tekrar yüklersin.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Sonunda ya.Ben anlamıyorum bizim milletteki değişim alma isteğini.En küçük sorunda değişim de değişim diye ortalığı velveleye veriyorlar.