İphone 6S İthalatçı Firma Garantili

Bu konuyu okuyanlar

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bu siteyi hiç görmedim güvenilir olduğuna emin misin?

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Ekşi sözlükten bakardım ben genellikle yorumlara bir şey yazılmamış bu site ile ilgili de o yüzden dedim :D oradan sipariş veren arkadaşlar varsa yardımcı olurlar şimdi.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben de ilk defa duydum

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
O zaman biraz daha araştırır alırım ya da başka bir siteden alırım. Gittigidiyorda da var bundan bi 100 lira fazla o da 1 yıl ithalatçı firma garantili. Asıl merak ettiğim bu 1 yıl Apple 1 yıl ithalatçı firma garantili olunca bir problem çıkarır mı

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Eğer bu doğruysa Apple işini zaten iyi yapıyor. Ama ben olsam 1 yıl sonra Apple garantisi bittiğinde ithalatçıdan çok bir şey beklemezdim. Ve ben sitenin güvenli olduğunu düşünmüyorum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Apple iPhone 6S 64 GB Cep Telefonu
Arkadaşlar bu telefonu almak istiyorum. 1 Yıl Apple 1 Yıl İthalatçı Firma garantili. Sizce bir sorun çıkarır mı garanti konusunda?

Merhaba,

Bu tarz terddut yaratan bir merciden almak yerine sahibinden'de bircok esnaf telefoncudan 1 yil ithalatci garantili sifir 64 gb iphone 6s 2800 tl civarinda satilmakta. Bu tarz bir yerden gidip bizzat elden kontrol ederek almak daha mantikli. En azindan daha guvenilir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ortada sözleşme yoksa ben şahsen güvenmem. Örneğin hepsiburada gibi firmalar ürün satısında satış sözleşmesini gösteriyor ve herşeyi detaylı olarak açıklıyorlar. Aynısı burada var mı şirket batar mı oraları bilmem ama bizim ülkmizde ürünleri satıp satıp şirketi borca sokup iflas ettim diyip kapatma çok fazladır onu göz önünde bulundurmak lazım :)

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ya bu fiyat civarında 6s 64 gb yok 2 yıl garantili sanmıom sorun çıkaracağını başka telefon da almak istemiyorum. Ne yapacağımı bilemedim

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Usta satıcısı turuncu magaza mi ne oyle bisey onuda hiç duymadım yani ne kadar ilgilenirler hiç bilmiyorum :)
Ya mesele garanti 1 yıl benim için yeter 1 yılda firmanın garantisi var orası problem olabilir ama ben telefonun bozulacağını sanmıyorum. Acaba ikinci el mi alsam 1 ay felan kullanılmış

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Merhaba,

Bu tarz terddut yaratan bir merciden almak yerine sahibinden'de bircok esnaf telefoncudan 1 yil ithalatci garantili sifir 64 gb iphone 6s 2800 tl civarinda satilmakta. Bu tarz bir yerden gidip bizzat elden kontrol ederek almak daha mantikli. En azindan daha guvenilir.
Hepsiburada linki de attım bir de ona bakıp bir yorumda bulunur musun :D

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Usta ilk 1 yıl normal apple garantisindeyse al zaten sorun çıkarsa o zaman apple degistirir sonrası Allah kerim sorun olmaz :D

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Hepsiburada linki de attım bir de ona bakıp bir yorumda bulunur musun :D
Hepsiburada alisveris sitesinde satilan her urun bizzat hepsiburada tarafindan satilmiyor bunu fark etmissinizdir. Bu site icin kendi sattigi urunler ve baskasinin urunlerini satmasi konusunda bir guvensizlik konusu duyumu almadik. Ama size tavsiyem sadece guvenilirlik konusunda degil aldiktan sonra herhangi bir ariza ile karsilasirsaniz bir muhatap bulabilme imkaninizinda olmasi gerek. Bunu da dusunun. Cihazin 64gb'lik varyasyonunun 2 yil garanti ile bu fiyata satilmasi oldukca uygun. Biz bunu bu fiyata esnaf telefonculardab 1 yil kvk-genpa-basari garantili bir sekilde temin ediyoz alacak oldugumuzda. Burda 2 yil garanti avantaji var. Muhatap bulabilceginizi dusunuyorsaniz alinabilir. Bu noktada insiyatif sizin. Mesela ben hepsiburada dan bizzat hepsiburada bu fiyata verirse alirdim ama baskasinin malini almam. Prensip. Sizde kendinize gore hareket edin. Ama fiyatta uygun hani.

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Hepsiburada alisveris sitesinde satilan her urun bizzat hepsiburada tarafindan satilmiyor bunu fark etmissinizdir. Bu site icin kendi sattigi urunler ve baskasinin urunlerini satmasi konusunda bir guvensizlik konusu duyumu almadik. Ama size tavsiyem sadece guvenilirlik konusunda degil aldiktan sonra herhangi bir ariza ile karsilasirsaniz bir muhatap bulabilme imkaninizinda olmasi gerek. Bunu da dusunun. Cihazin 64gb'lik varyasyonunun 2 yil garanti ile bu fiyata satilmasi oldukca uygun. Biz bunu bu fiyata esnaf telefonculardab 1 yil kvk-genpa-basari garantili bir sekilde temin ediyoz alacak oldugumuzda. Burda 2 yil garanti avantaji var. Muhatap bulabilceginizi dusunuyorsaniz alinabilir. Bu noktada insiyatif sizin. Mesela ben hepsiburada dan bizzat hepsiburada bu fiyata verirse alirdim ama baskasinin malini almam. Prensip. Sizde kendinize gore hareket edin. Ama fiyatta uygun hani.
Çok sorun çıkcağını sanmıyorum. Zaten 1 yıl Apple garantisi var. O bana yeter. İleriki zamanlarda olacak arızalara bi çözüm bulabilirim. Fiyatı çok cazip geldi. Yani normalde 2 yıl Apple garantili hali 3.400 - 3.500 civarı garantisi 1 Yıl olsun fiyatı 2.800 olsun. Büyük ihtimalle alacağım zaten. Bu arada fikirlerin için teşekkür ederim. :D

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bir de bir şey daha danışmak istiyorum. Bazıları - hepsiburadadan attığım link için konuşuyorum - telefonun yurtdışı cihazı olup 2 ay sonra felan kapanacağını pasaporta kaydettirmem gerektiğini söylüyor. Öyle mi olur

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Bir de bir şey daha danışmak istiyorum. Bazıları - hepsiburadadan attığım link için konuşuyorum - telefonun yurtdışı cihazı olup 2 ay sonra felan kapanacağını pasaporta kaydettirmem gerektiğini söylüyor. Öyle mi olur

işte o konuda herhangi bir malumatım yok. Hepsiburada'nın bizzat kendi sattığı ürünlerde böyle bir sorun olmaz. Güvenilir kaynaklar sitenin sattığı ürünlerde bu şekilde sorunlar oluşmadığını bahsediyor. Fakat hepsiburada üzerinden başka firmalardan aldığınız ürünler hakkında tabiki kesin birşey söylemek doğru olmaz. Bu konuda işiniz biraz şansa kalmış. Mümkün merttebe hepsiburada'nın bizzat satığı ürünlere veya güvendiğiniz bir merciden alışveriş yapmaya özen gösterin.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Öyle birşey olamaz. 2 ay sonra bile kayıttan düşse seni bağlamaz garantiye gönderirsin max 20 iş günü içinde problemini çözmeleri gerekir çözmezlerse aynı telefondan kullanman için sana gönderirler. Azami tamir süresi dolduğunda yine sorunu çözmezlerse ücret iadesi talep edersin ücret iadesi alırsın ama bu olayları yaşama olasılığın o kadar az ki....

Çünkü bunlar 1 er 2 şer kayıt edilmiyor seri olarak toplu alınıyor ve ticaret için yani satmak amacıyla Türkiye'ye toplu cihaz getirmek için firma olman lazım ve hepsinin vergisini eksiksiz yatırman lazım. Yani bu şirket o telefonu satmak için bu aşamalardan geçiyor, yoksa o telefonu ithalatçı garantili satamaz.

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
işte o konuda herhangi bir malumatım yok. Hepsiburada'nın bizzat kendi sattığı ürünlerde böyle bir sorun olmaz. Güvenilir kaynaklar sitenin sattığı ürünlerde bu şekilde sorunlar oluşmadığını bahsediyor. Fakat hepsiburada üzerinden başka firmalardan aldığınız ürünler hakkında tabiki kesin birşey söylemek doğru olmaz. Bu konuda işiniz biraz şansa kalmış. Mümkün merttebe hepsiburada'nın bizzat satığı ürünlere veya güvendiğiniz bir merciden alışveriş yapmaya özen gösterin.
Tamam karar verdim alacağım. Fikirlerin çok işime yaradı teşekkürler :)

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Öyle birşey olamaz. 2 ay sonra bile kayıttan düşse seni bağlamaz garantiye gönderirsin max 20 iş günü içinde problemini çözmeleri gerekir çözmezlerse aynı telefondan kullanman için sana gönderirler. Azami tamir süresi dolduğunda yine sorunu çözmezlerse ücret iadesi talep edersin ücret iadesi alırsın ama bu olayları yaşama olasılığın o kadar az ki....

Çünkü bunlar 1 er 2 şer kayıt edilmiyor seri olarak toplu alınıyor ve ticaret için yani satmak amacıyla Türkiye'ye toplu cihaz getirmek için firma olman lazım ve hepsinin vergisini eksiksiz yatırman lazım. Yani bu şirket o telefonu satmak için bu aşamalardan geçiyor, yoksa o telefonu ithalatçı garantili satamaz.
Aynı düşünüyorum ben de kararımı verdim alıyorum fikirlerin için teşekkür ederim :)