iPhone 5'teki ciddi hata!

Bu konuyu okuyanlar

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
iphone_5teki_ciddi_hata13476194540_h924462.jpg

[h=2]ABD ve Avrupa'da bugün ön sipariş verilmeye başlanacak olan Apple'ın son akıllı telefonu iPhone 5'te yine anten sorunu çıktı.[/h]
4. nesil iletişim (4G) teknolojisine uyumlu olan iPhone 5'in, 4G LTE şebekesinde aynı anda hem ses hem de data/veri iletişimi yapabilmesi için üçüncü bir antene ihtiyacı olduğu belirlendi. New York Times'ın ABD'deki iPhone tedarikçisi GSM operatörlerine dayandırdığı habere göre ABD'deki operatörlerden Verizon ve Sprint'in 4G şebekesi üzerinden iPhone 5 kullanacaklar, ses iletişimi sırasında internete bağlanamayacak veya internete bağlıyken de cepten 'Alo' diyemeyecek. ABD'li diğer büyük GSM operatörü AT&T'nin 4G şebekesinde böyle bir sorunun yaşanmayacağı belirtildi.
TÜRKİYE ETKİLENMEYECEK ÇÜNKÜ...
iPhone 5'te 2 anten kullanan Apple'ın Verizon ve Sprint dışında Avrupa'daki 4G'ye geçen ülkelerdeki operatörlerin şebekelerinde gelecek 2 yıl içinde 4G LTE şebekesinin, 3. bir antene gerek kalmadan eş zamanlı ses ve data iletişimine imkan verecek şekilde gelişmesi bekleniyor. Bu konuda Türkiye ise yeni nesil iletişimde geç kalmış olmanın faydasını görecek! Türkiye'de henüz 4G şebekesi olmadığı için iPhone 5 ile bu iletişim sorunu yaşanmayacak.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Bunlarda bu sorunlar moda oldu.
Ama bence Gündemde kalmak için yapılan işlermiş gibi geliyor bana.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
İlk defa geri kalmamız iPhone fanlarının yüzünü güldürdü :D

ubifb99nba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allahınızı seviyorsanız bizene yahu 4g 2 yıl sonra gelecek o zamana kadarda halledilir bu sorun.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
iphone 5im olmayacak olsa bile 4g kullanmam:D

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Şu anten sorununu ne 4 te ne 4S te gördüm. Muhtemelen alırsam 5'te de göremeyeceğim :) Bana mı denk geliyor sağlam cihazlar anlamadım ki ? :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Şu iPhone haberlerinden (reklamlarından) dolayı yemin ederim forumdan soğuyorum.
Birgün tepem atacak bir daha SDN'ye girmeyeceğim.
Bu nedir ya; 20 başlık varsa 5'i Apple ile ilgili.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Daha büyük bir sorunu var iphone 5'in.. Telefonunun 1 hafta içinde boyası kalkmaya başlıyor

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Şu anten sorununu ne 4 te ne 4S te gördüm. Muhtemelen alırsam 5'te de göremeyeceğim :) Bana mı denk geliyor sağlam cihazlar anlamadım ki ? :D

Gördüğüm her iphone 4 e anten testini yaptım.
Avucumun içine aldığımda sadece 1 telefonda 1 çizik anten gidiyor, ellerimi çektiğimde geri geliyordu 1 çizik oda.
Hiç bir telefonda o youtube da dolaşan videolardaki gibi avucuna alınca şebekenin falan gittiğini görmedim.

4G yi dert edenleride anlamak güç. Eminim 3G bile kullanmayan kişilerdir :)

İlgi alanıma girmediği için düzgün okumadım ama otobüsde okuduğum kadarı ile de şebeke kaynaklı bir problem. AT&T de yokmuş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gördüğüm her iphone 4 e anten testini yaptım.

Avucumun içine aldığımda sadece 1 telefonda 1 çizik anten gidiyor, ellerimi çektiğimde geri geliyordu 1 çizik oda.
Hiç bir telefonda o youtube da dolaşan videolardaki gibi avucuna alınca şebekenin falan gittiğini görmedim.

4G yi dert edenleride anlamak güç. Eminim 3G bile kullanmayan kişilerdir :)

İlgi alanıma girmediği için düzgün okumadım ama otobüsde okuduğum kadarı ile de şebeke kaynaklı bir problem. AT&T de yokmuş.
elin çok küçükse veya vücudunda bio enerji miktarı azsa ondan etkilemez... tüm telefonlarda elinle anteni kapatınca sinyal azalır... Iphone 4 için kesilir... 3G kullanıyorum... sende kullan... 4G gelmiyecek LTE gelecek...