Iphone 5S ilk şarj

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


baran11

Üyecik
Katılım
16 Kas 2013
Mesajlar
27
Puanları
0
Arkadaşlar Iphone 5S in ilk şarjı nasıl olmalı heryerde farklı telden çalıyorlar.Telefon açıldığı andaki şarjı bitirip %100 olduktan sonra 1-2 saat bekleyip telefonun şarj kalibrasyonu falan diyorlar bu şekilde mi yapmalıyım ya da daha farklı şekilde mi ?
 

İSS-1

Doçent
Katılım
4 Tem 2012
Mesajlar
973
Puanları
0


Yeniden şarj edilebilir lityum bazlı teknoloji, Apple dizüstü bilgisayarınız, iPod'unuz, iPhone'unuz veya iPad'iniz için günümüzdeki en iyi performansı sağlar. Bu standart pil teknolojisini pek çok başka cihazda da bulabilirsiniz. Apple pilleri, diğer cihazlardaki lityum bazlı teknolojiyle ortak özelliklere sahiptir. Diğer yeniden şarj edilebilir pillerde olduğu gibi, bu pillerin de yenilenmesi gerekebilir.

Standart Teknoloji


Lityum-iyon polimer piller, hafif bir paket içinde uzun pil ömrü sağlayan yüksek güç yoğunluğuna sahiptir. Ayrıca, lityum-iyon polimer pilleri tam şarj ya da deşarj döngüsünün tamamlanmasını beklemeden istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz.
Standart Şarj

Lityum-iyon polimer pillerin çoğu, cihazınızın pil kapasitesinin %80'ini doldurmak için önce hızlı şarj olur, ardından yavaş şarja geçerler. Şarj sırasında kullanılmayan bir iPod ilk iki saatte %80 kapasiteyle şarj olurken, tam olarak şarj olması için iki saat daha şarj edilmesi gerekir. Şarj döngüsü çizelgesinde belirtildiği gibi, tüm lityum-iyon bazlı pilleri oldukça yüksek, ancak yine de sınırlı bir sayıda şarj edebilirsiniz.

Şarj Döngüsü. Pil kapasitesinin %100'ünü kullanmak ve yeniden şarj etmek, bir tam şarj döngüsüne karşılık gelir.

Şarj döngüsü pil gücünün tamamen kullanılması anlamına gelse de, tek bir şarj anlamına gelmek zorunda değildir. Örneğin, gün içerisinde iPod'unuzu birkaç saat dinleyerek gücünün yarısını kullanabilir ve sonra tümüyle şarj edebilirsiniz. Bir sonraki gün aynı şeyi yapsanız da, hâlâ iki değil, tek bir şarj döngüsü içinde olursunuz; yani bir döngüyü tamamlamak için birkaç gün geçmesi gerekebilir. Şarj döngüsünü her tamamladığınızda pil kapasitesi bir miktar azalır; ancak dizüstü bilgisayar, iPod ve iPhone pilleri orijinal pil kapasitesinin sadece %80'ini koruyabilir hale gelinceye dek şarj döngüsünü birçok kez tamamlayabilirler.

Pili Değiştirme ve Zararsız Kılma


Yeniden şarj edilebilir pillerin sınırlı sayıda şarj döngüsü vardır ve sonunda değiştirilmeleri ve imha edilmeleri gerekir. Yerleşik lityum-iyon polimer pile sahip ürünler için, bu piller sadece Apple veya Apple yetkili servis sağlayıcısı tarafından değiştirilmelidir. Pillerin her zaman evsel atıklardan ayrı olarak geri dönüştürülmeleri veya imha edilmeleri gerektiği için, Apple ve yetkili servis sağlayıcıları bitmiş pilin doğru şekilde geri dönüşümünü sağlarlar. Apple pil değiştirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi alın

Güç Kullanımı Nasıl Maksimize Edilir


Pilinizin cihazınıza güç sağlama süresinin uzunluğu, onu nasıl kullandığınıza bağlıdır. Örneğin, film izlemek veya oyun oynamak, dizüstü bilgisayarınızın pilini basit bir kelime işleminden daha fazla harcar. Dizüstü bilgisayar, iPod, iPhone veya iPad'inizin pil ömrünü artırmak için bazı basit adımlar uygulayabilirsiniz.


Kaynak :
http://www.apple.com/tr/batteries/


 
Üst
stat counter