Iphone 5S Dokunmatik Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

omerkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2 senedir Iphone 5S kullanıyorum. Hiçbir sıkıntım yoktu son 2 aya kadar. Bir dokunmatik sorunu baş gösterdi. Fiziksel tuşlarda sıkıntı yok fakat dokunmatik sürekli donuyor. Kilit tuşuna basıp uyku moduna alıp tekrar açtığımda düzeliyor sonra tekrar aynı sorun oluyor. Ben beta sürümden şüpheleniyorum. Ama onuda güncel olandan eski bir sürüme çevirdim hala aynı. Bugün yeni güncelleme geldi onu yaptım yine aynı. Servise götürmek de istemiyorum açıkçası. Servis aldığı zaman yazılım atıp tekrar veriyolar. Sonra yedeği yükle, diğer programları yükle, şunu yap bunu yap bir sürü uğraş. Nasıl halledebilirim bu sorunu ? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim :)

omerkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek biri :) ?

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eğer sürüm beta ise bu problemleri görmen normal. iTunes üzerinden temiz bir kurulum yap beta olmayan sistemle yedeksiz. Eğer sorun bu değil ise Apple Destek hattı ile iletişime geçip sıkıntını bildirebilirsin.

omerkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer sürüm beta ise bu problemleri görmen normal. iTunes üzerinden temiz bir kurulum yap beta olmayan sistemle yedeksiz. Eğer sorun bu değil ise Apple Destek hattı ile iletişime geçip sıkıntını bildirebilirsin.
Aslında öyle yapacaktım ama normal sürüm bulamadım ben 9.3.3 yüklüydü 9.3.2 ye çevirebildim sıkıntı hala devam ediyo :/ nerden bulabilirim normal sürümü ?

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ipsw.me sitesinden temiz ipsw indirip iTunes üzerinden sıfır kurulum yapabilirsin.

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır garanti dışı kalmaz. İmzalı orjinal Apple Yükleme dosyası o. Telefonuna uygun yazılımı seçip indir ve iTunes yardımıyla kur.

omerkaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır garanti dışı kalmaz. İmzalı orjinal Apple Yükleme dosyası o. Telefonuna uygun yazılımı seçip indir ve iTunes yardımıyla kur.
Aynen dediğiniz gibi yaptım ama indireceğim dosya 9.3 O dosyaya tıkladığımda sağ üstte cihaz bilgileri çıkıyor onun altındada küçük bir uyarı var. İmzalı değil falan yazıyor. Bir önemi var mı o uyarının ?

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır! Imzasız olan iOS sürüleri cihazlara yüklenemez. Bu yüzden en son çıkan imzalı sürümü indirip cihazınıza kurun.

hakannas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu yüzden temiz kurulum yap yada yeni sürümün çıkmasını bekle.