İnternet Hızım 16 mbps ama

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İnternet Hızım 16 mbps ama indirme hızım 8.mbps yükleme hızım da 850 kb/s geçmiyor ne yapabilrim önceden telefonla vardı 8 mbps 1.2 mb görüyodum utorrente yalın 16 mbps aldık 850 kb/s geçmiyor modem airties rt 206

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Hangi servis sağlayıcıyı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bu hızlar konusunda kullanılan tabir 16 mbps kadar yani sizin hızınız 16 mbps olabilir ama illa direkt 16 alacaksınız diye bir kaide yok hattınız ne kadar desteklerse ve santrala yakınlığınız ne kadar iyi ise o kadar hız verilir.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
ttnet yalın ultranet 16 mbps limitsiz 50 gb akk var ama önceden telefonla almıştık 8mbps ttnet 50 gb akk ile utorrentte 1.2 mb görüyorduk aynı yerdeyiz ama yalın 16 mbps de 850 kb/s geçmiyor

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Satın aldığın hız ile bağlandığın hız ve hıza karşılık gerçekte alabildiğin maksimum hız çok farklı olabilir.

16 Mbit benim hattım, bağlantı problemleri nedeni ile 6 MBit'e indirdiler, evin içinde çalışma yapıp tekrar yükseltmeyi deneyeceğim.

Bununla birlikte torrent indiriyorsan, çektiğin dosyanın yeri de hat ne kadar yüksek kapasiteli olsa da bunun karşılığını tam olarak alamamana sebep olabilir...

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
idm(internet download manager) ile youtubeden video indirmeyi veya herhangi bir program setubu indirmeyi deneyin..1.5 mb görüyorsanız 16 mbps alıyorsunuz demektir..torrentte net hızını ölçemezsiniz..aldığın yerdeki seeder ne kadar iyiyse o hızda indirirsin..torrent bide hız düşüp inmesi diye birşey olmadığından devamlı sabit hızda indiriyor..torrenttin en kötü yanıda budur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım 16 mbps 16 mb olmasın lazım sen bunu 10 da birini kullanabilirsin ttnet de yani buda 1.6 mb olur zaten sana 16 mbps ye kadar derler yani 16 mbps olmaz hiçbirzaman torrente indirme oranı değişiyor nedenini bende bilmiyorum ama ben hipernet kullanıyorum 24 mbps saniyede 2.4 mb indirme yapıyor anlıcan ne kadar uğraşsanda 1.6 yı çok zor geçer torrent dışında

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Adil kullanım hakkını kullandıysan hızın 3mbps düşer ay başında yine 16 mbps olur ama o hızı hattın desteklerse kullanırsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
birde diğer internet sağlayıcılarında yada yalın internette sen türktelekoma para vermediğin için sana altyapının belirli bir yüzdesini kullandırıyorlar mesala ben başka bi sağlayıcıdan internet aldığımda ttnet den aradılar ve bana sizin servis sağlayıcınız altyapının sadece yüzde %30 unu kullanabiliyor dediler anlıcan tüm telefon hatları tekel olduğundan buda internet hızını etkiler.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Modem konsol modül değeri olarak ne kullanıyorsunuz ? DSL2+ , Plus vs ?

Ayrıca modem değerlerinizi paylaşır mısınız; SNR , uplod ve download değerlerinizi bir görelim ?

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
JLZvRQ.jpg
[/URL][/IMG]

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
TTnet ile görüşün, sanırım hattınızı 8 Mbps sabitlemişler ama görünen 16 Mbps alabilirsiniz ve sunulan da 12 Mbps.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar internet hızım 16 mb olmasına rağmen 300 kb alıyorum bilen yardım edebilirmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim aynı sorunu bende yaşıyorum ya indirmeye başladıgında 1 mbti görüyo sonra yavaş yavaş 350ye kadar düşüyo çözümünü bulduysan yardımcı olurmusun

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Bende 16 mb hız var ama 8 geliyor tabi düşüyor arada,indirmem 1.3 ve değişken

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hızınız 2 katı kampanyası 61 tl ile 100 gb akn mi geçsem yoksa ev tel ve internet kampanyası mı daha mantıklı? Ev tel var.

k_sevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
size aktarlan port 12 mb bende de benzer sorun vardı 16mb paketim olmasına rağmen 4 mb port bağlamışlardı itiraz ettim 16 mb veremeyiz hattınız desteklemiyor dediler. kaç verebilirsiniz dedim en fazla 4 mbit dediler o zaman paketi değiştirin dedim ona da yanaşmadılar. sonra araştırdım 16mb ye kadar destekliyormuş ama öyle herkese vermiyorlarmış en son şikayetvara yazdım ttneti de aradım ağzıma geleni saydım tüketici mahkemesinde görüşürüz dedim kapattım...1 gün sonra baktım hızım 16 mbit olmuş...bizim mahallede komple 4mbit var bi bende 16mbit...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim internet hızım 16 mbps şuan 60 kbs ile indiriyorum çıldırıcam

reiis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
birde diğer internet sağlayıcılarında yada yalın internette sen türktelekoma para vermediğin için sana altyapının belirli bir yüzdesini kullandırıyorlar mesala ben başka bi sağlayıcıdan internet aldığımda ttnet den aradılar ve bana sizin servis sağlayıcınız altyapının sadece yüzde %30 unu kullanabiliyor dediler anlıcan tüm telefon hatları tekel olduğundan buda internet hızını etkiler.

boyle bir sey varmi gercekten eger boylese hat almak mantikli yalin 15 tl sabit hat 17 lira

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet hızın 16 mbps kardes ama 60 kbs diyor..:hammer::hammer::hammer::cursing::cursing::cursing:
1.internet hıznın tamamını alamssın mesela internet 16 mbps/benim aldıgım hız 8 mbps gibi..:blink::blink::blink::blink::thumbdown:
2.ya turbobitten indiyorsundun dosyayı yada retitbit gibi sitelerden alternatif sitelerden indirmeyi dene..:biggrin:

MUHAMMED BERKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim de internetim 16 mbit ama taş çatlasa 7 mbps indirme hızı görüyodum aradım sizin en fazla 13 mbit e kadar destekliyor dedi en az 8 mbit olması gerekiyor diyor ama halan 5 veya 6 ne yapmam lazım?

Son düzenleyen moderatör:

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Benim de internetim 16 mbit ama taş çatlasa 7 mbps indirme hızı görüyodum aradım sizin en fazla 13 mbit e kadar destekliyor dedi en az 8 mbit olması gerekiyor diyor ama halan 5 veya 6 ne yapmam lazım?
1. Öncelikle bütün soruyu büyük harflerle sorma, büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir, ayrıca gözleri de yorar.
2. Yapman gereken şey, Türk telekom hattının geldiğini noktadan modeme gelene kadar, tüm bağlantıları kontrol etmek, paralel hatları iptal etmek. Böylelikle daha yüksek hızlara ulaşabilirsin.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Ttnet 16 MB internetim indirmede 1.6 MB görünüyor.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
16 Megabit demek Megabayta çevrilince aşağı yukarı 10'a bölünmesi anlamına gelir. Maksimum 1.6 MB/sec hıza ulaşabilirsiniz. Gayet normal.

Bit: Tek ampül, açık ya da kapalı olabilir.
Bayt: 8 tane ampül yanyana 256 farklı değer taşıyabilir.

Bunların dışında kontrol baytları filan var, paketlerin headerları filan yani 16 Megabit megabayt'a çevrilirken 1'e 8 değil 1'e 10 oranı uygulanır.

isimsizkahraman43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük bir yanlışı düzeltelim. Sizin İnternetiniz gerçekten 16 Mbps ama bu bit başına değer olduğu için Sizin internetiniz aslında en fazla
2MB kadar çıkabilir. Şöyle ki; bir piksel 8bit dir 16mbps/8bit= 2MB
İnternet sağlıyıcıları bu mantıkla haraket ediyor. sizin aslında 16MBps diye verdiğiniz internet parası sadice 2MB için.
Kendi internet hızınızı 8 e bölerseniz gerçek internet hızınız çıkar.