Internet hızı ~Wifi hızı

Bu konuyu okuyanlar

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Yeni internet alicam. 16 Mbps ile 25 Mbps arasında kaldım. Bu ikisi arasındaki fark, modemin wifi 'ndan telefonuma aldığım hızı da aynı oranda etkiler mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soruyu yanlışlıkla telefon önerileri bölümüne sormuşum. Düzeltemedim de. Kusura bakmayın

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yeni internet alicam. 16 Mbps ile 25 Mbps arasında kaldım. Bu ikisi arasındaki fark, modemin wifi 'ndan telefonuma aldığım hızı da aynı oranda etkiler mi?

Soruyu yanlışlıkla telefon önerileri bölümüne sormuşum. Düzeltemedim de. Kusura bakmayın
Etkiler.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,749
Elbette etkiler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Turksat Kablo alicam. Modemini bilmiyorum

Aynı oranda mı?
Arkadaşım bu nasıl saçma soru ya.

16 mpbs interent alrısan telefonuna 15-16 mpbs hız gelir wifiden. 24 MPBS alırsan teledfona 23-24 mpbs hız gelir bu kadar basit daha neyi uzatıyorsun.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bir tane daha sorayim cahilliğim iyice ortaya çıkmışken... modem lerin wifi ları için 2.4 Ghz ve 5 Ghz farkı nereden çıkıyor?

M

Murat Burç

SDN Okuru
16 mbps internet demek 16 mbps'ye kadar demektir. Yani kablolu bağlantıyla en fazla 16 alabilirsiniz. Telefona gelecek hız günlük yoğunluğa göre değişecektir. Yani kimi gün 3 olur kimi gün 12. Fakat 16 alamazsınız.

Soruya gelecek olursak ben de 24 mbps almanızı öneririm fakat çok bir fark beklemeyin.
Arkadaş onu mu soruyor? Uzun uzun anlatıyorsun bana. Aslında arkadaş ne sorduğunun bile farkında değil.
Kablolu bağlantıda modemden kabloyla 8 mpbs geliyorsa modemin yanında wifiye gelecek hız taş çatlasın 7 olur aşağısı olmaz. 16'ysa taş çatlasın 15 olur daha fazla kayıp olmaz.
Neyin yoğunluğu? Nerenin yoğunluğu? Adam mobil operatör hızı sormuyor.

Allah aşkına akşam akşam beni sınıyor musunuz arkadaşlar kırıcı olmak da istemiyorum.