İnternet hattım kaç MPBS destekliyor?

samett61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, sorunum başlıkdada yazdığı gibi internet hattım en fazla kaç MBPS destekliyor? Hizmet aldığım işletme(superonline) altyapı en fazla 8 MBPS alabileceğimi söylüyor ama ben baktığım kadarıyla daha fazla desteklediğini düşünüyorum. Kesin bir bilgi arıyorum. Modem arayüzündeki bilgiler alt taraftadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

34072c0f62fe60092e4c16f06d4a70f8.png

ben_61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
14-15 mb sağlıklı alabilirsin.

samett61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende öyle düşünüyorum fakat superonline'ı her aradığımda binanız 8 mbps'den yukarı desteklemiyor cümlesinde ısrarcılar. Mahallede ve binada herkesin interneti 16 MBPS kullanıyorlarda, benimki neden desteklemiyor acaba?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Superonlineyi ara baskı yap. Modem arayüzündeki bu bilgileri söyle hala ısrarcı çıkarlara sikayet var'a şikayet aç bak sonra nasıl ilgileniyorlar.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yaa neden süperonline arayıp baskı yapsın ki. Daha yüksek tarife kullanmasını onlar da ister.

Süperonline ın internet sitesinde online işlemler olması lazım mutlaka vardır. Hesabınıza giriş yapın. Orada tarifenizi mutlaka değiştirebilirsiiz. 16 megabit tarifesine kendin geçebilirsin.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yaa neden süperonline arayıp baskı yapsın ki. Daha yüksek tarife kullanmasını onlar da ister.

Süperonline ın internet sitesinde online işlemler olması lazım mutlaka vardır. Hesabınıza giriş yapın. Orada tarifenizi mutlaka değiştirebilirsiiz. 16 megabit tarifesine kendin geçebilirsin.
Daha yüksek tarife kullanmasını mi ister? İss ler yurt dışı çıkışlarını düşürmenin birbir türlü halini ararken dedikleriniz hiç te inandırıcı gelmedi. Superonline calisanimisiniz yoksa :D

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar, sorunum başlıkdada yazdığı gibi internet hattım en fazla kaç MBPS destekliyor? Hizmet aldığım işletme(superonline) altyapı en fazla 8 MBPS alabileceğimi söylüyor ama ben baktığım kadarıyla daha fazla desteklediğini düşünüyorum. Kesin bir bilgi arıyorum. Modem arayüzündeki bilgiler alt taraftadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 16834
modemde 17 mbps görünüyor Süperonline'ı ara baskı yap gerekirse modem arayüzünün görüntüsünü at..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Daha yüksek tarife kullanmasını mi ister? İss ler yurt dışı çıkışlarını düşürmenin birbir türlü halini ararken dedikleriniz hiç te inandırıcı gelmedi. Superonline calisanimisiniz yoksa :D
Yok canım değilim ama bana biraz saçma geldi yüksek tarife demek yüksek ücret demek buna da hiç bir ıss hayır demez. Online işlemlerden hallocak bişey fazla şeyapmaya gerek yok aslında.

Yalnız arkadaşın modem değerlerine şimdi baktım da hat zayıflama db gücü biraz yüksek. Süperonline doğru söylüyor olabilir. Daha yüksek bi hız verirlerse hatta kopmalara neden olabilir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yok canım değilim ama bana biraz saçma geldi yüksek tarife demek yüksek ücret demek buna da hiç bir ıss hayır demez. Online işlemlerden hallocak bişey fazla şeyapmaya gerek yok aslında.

Yalnız arkadaşın modem değerlerine şimdi baktım da hat zayıflama db gücü biraz yüksek. Süperonline doğru söylüyor olabilir. Daha yüksek bi hız verirlerse hatta kopmalara neden olabilir.
Şurada yanılıyorsun. Yüksek tarife yüksek ücret diuorsun ama 16 mbps ile 8 mbps ücreti aynı. Bilerek hızı düşük tutarak yurt dışı çıkışlarını azaltmaya çalışıyor ve böylece illegal kar maksimizasyonu sağlıyor. Bunu çoğu iss yapıyor. Türk Telekom ipi çekiyor :D

samett61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önceden bir kaç kere aradım. 8 MBPS destekliyor hattınız diyor. Modem arayüzündeki bilgileri henüz söylememişdim onlara. Söyleyip tekrar geri dönüş yapacağım. Birde arkadaş kopma olabilir gibi bişey demiş mahallede ve binada çoğu kişi 16 mbps internet kullanıyor onların ki kesilmiyorda benimkinden ne gibi bir sorun olabilir ki acaba? En son santral arayıp sorucam ordaki bilgileri söylesem bile superonline yine kendi bildiğini okuyacak gibi duruyor. Birde ne gibi bir girişimde bulunmamı öneririrsiniz? Baskı yap derken kastınız nedir nasıl bir yol izleyeyim?

zekeriyabey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim hızım nasıl? ben 8mbps kullanıcısıyım ama burda 4mbps var heralde ?

Ekli dosyalar

• AKK'siz hız.PNG
    AKK'siz hız.PNG
    3.3 KB · Görüntüleme: 724