İntel rapid storage-Bu platform desteklenmiyor hatası

Bu konuyu okuyanlar

Erenali123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
i3 4. nesil işlemcim var eskiden Rapid Storage vardı ama silindi veya galiba ben sildim şimdi ise bayağı işe yaradığını anlıyorum ve tekrar yüklemeye çalışınca bu platform desteklenmiyor hatası alıyorum. Chipsetim HM86 ve en son yayınlanmış driverlar var buna eminim ama her seferinde aynı hatayı alıyorum. Yüklemek istiyorum. Performans artışı için yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada HDD AHCI BIOS 'tan da kontrolunu yaptım. Ve benim pc imin biosunda windows 8 default ayarları var ama pc windows 10 eğer bios update varsa onu da söylermisiniz ayrıca BİOSTA İNTEL RAPİD STORAGE ENABLE ŞEKİLDE 3 kere tertemiz şekilde format attım pc ye bütün hdd yi sildim süpürdüm ama her seferinde pc de kasma sorunları yaşadım ufak tefek ama can sıkıcı şekilde yardımcı olursanız sevinirim

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı 2.PNG

Ekran Alıntısı 3.PNG

Son düzenleyen moderatör:

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Her seferinde bunu yapıyorsa yazılımsal değil donanımsal dır bu takılmalar günümüzde hdd lerin ömrü doldu diyebilirim, bence ssd alın sisteminize çünkü win 10 hdd üzerinde stabil çalışmıyor. (=

Erenali123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Her seferinde bunu yapıyorsa yazılımsal değil donanımsal dır bu takılmalar günümüzde hdd lerin ömrü doldu diyebilirim, bence ssd alın sisteminize çünkü win 10 hdd üzerinde stabil çalışmıyor. (=
teşekkür ederim yalnız r
apid storage için bir öneriniz varmı nasıl yükleyebilirim?

Erenali123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Son düzenleme: