İntel Hd 4400 Graphics Sorunu

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 15477Arkadaşlar öncelikle merhaba. İntel denetim masasına girdiğim kernel security check failure hatası verıyor. Uyumsuz olduğu aşikar ancak grafik sürücüsünü kaldırıp intelin sitesindeki en güncel sürücüyü kurmama izin vermiyordu. Bu bilgisayar için uygun değil diyordu. Halbuki indirdiğim şeyden kesinlikle eminim. Tamamen kaldırdıktan sonra windows'a bırakıyorum güncelleme işini update'i yapıyor ve alttaki sürüm 10.18.xxx sürümünü indiriyor.Bir şekilde intelin sitesinden Download Intel® Graphics Driver for Windows® 10 [15.40][4th Gen] sürümünü indirdim(20.19xx.xx sürümü) ve hallettim,ancak yine İntel grafik Paneli> seçenek> Bilgi merkezine girdiğimde 2 sürümde de kernel_security_check_failure hatası veriyor.Bir türlü işin içinden çıkamadım.. Akıl verirseniz sevinirim. Bios güncel.

Laptop:Asus S551LB
AYGIT Yöneticisindeki SÜRÜCÜ SÜRÜMLERİ:

Windows update'den indirdiği İntel sürücü Tarihi ve Sürümü:
Tarih:17.07.2015
Sürüm:10.18.15.4256

Manuel Olarak indirdiğim:
Download Intel® Graphics Driver for Windows® 10 [15.40][4th Gen]
Tarih:1.10.2015
Sürüm:20.19.15.4300

İşlemci: İntel(R) Core(TM) İ7-4500U CPU

Resimlerde grafik kartlarının bilgileri bulunmakta. Ayrıca benle aynı donanıma ve OS'ye sahip olanlarınızda da bu hata varmı bir deneyebilir mi?. Sanırım bu uyumsuzluk bilgisayarın kapanmamasına da sebep oluyor.Tamam intelin bilgi merkezine girmeyeyim sıkıntı değil ancak bazen bilgisayar kapanmıyor.Harddisk sesi gelmiyor duruyor,ancak power ışığı ve wifi ışığı saatlerce bıraksam açık kalacak..2 gündür uğraşıyorum bir akıl verin lütfen.Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 15488Ekli dosyayı görüntüle 15489Ekli dosyayı görüntüle 15490Ekli dosyayı görüntüle 15477

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Hocam benim dahili grafik kartı da HD 4400 dediğiniz yere girdim bir sıkıntı yok :)

a2gqYQ.png

Kullandığım pc: Lenovo G50-70

Ben direk sürücüyü intelin sitesinden indirmiştim.

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki sen laptop u ilk aldığında windows 10 mu vardı.?. yükseltme yaptınmı yani, ben 2 sene once aldım laptop u asusun sitesinde windows 10 sürücülerine baktım intel sürücüsü yok. Acaba uyumsuzluğu o yüzden mi yapıyor. Yıllardır her hata ile karsılastım ilk defa böylesini görüyorum.Şaşkınım

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
2015'in mayıs ayında almıştım cihazı ve içinde 8.1 yüklüydü + Kendi sitesinde de Windows 10 için İntel driveri mevcut.

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende mevcut değil.Ben şimdi windows update e bırakıp bana yukarıdaki sürümü yüklüyor intel kullanıcı denetim masası özellikleri yine aynı ancak onda da böyle bir durum yaşanıyor.Mantık olarak en güncel sürüm olması gerekmezmi.Nvidia nın da sürücüsü bulunmuyor benim laptop sayfamda ama onda sıkıntı yok ve en güncel sürümü çalışıyor.Bu durumda ne yapmam gerekiyor açıkçası kararsız kaldım.Laptop da sıkıntı yok kasmıyor,hızlı.Oyun da oynamıyorum sadece internet ve programlama araçlarını kullanıyorum onlarda mavi ekran falan vermedi.Tek sıkıntı bazen bilgisayarın kapanmaması.bunu halletsem yeter.Fakat şimdi böyle bir durumda windows un otomatik yüklediği intel sürümüne mi yoksa kendi indirdiğim sürüme mi devam edeyim karar veremedim?. sen Intel® Graphics Driver for Windows® 10 [15.40][4th Gen] bunu indirdin demi. 4 th generation benimki de öyle olması lazım sonucta?.intel driver utility de bana 3th generation olanı indirmeye çalışmıştı bende silmiştim sonra.Bundan da eminiz sanırım??

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Aygıt yöneticisinden baktığımda sürücü sürümü bu şekilde

rZyYN7.png

Windows'un kuruduğunu değil sen direk intelin sitesinden indirip kur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sanırım bende ki sürüm eski şimdi sizin paylaştığınız linkte ki sürümü indirip kurayım bakalım sizde ki hatayı verecek mi

Şimdi kurdum her şey normal bir sıkıntı yok.
Eğer intel sıkıntı çıkarıyorsa harici grafik kartını varsayılan olarak ayarlayın onu kullanın.

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
intel Bilgisayarı kullanımda hata cıkartmıyor.Muhtemelen bilgisayarın arada bir kapanmamasına da sebep olan intel olabilir.Peki İntel Yönetim Motoru bileşenleri driverının hangi sürümünü yüklediniz siz?. Benimki o eski gibi duruyor

bende Sürücü Tarihi:7.07.2015
sürücü Sürümü:11.0.0.1157

bu var. Bu da windows 10 kurulumunda gelen sanırım. Ben elle yüklemedim program ekle/kaldır da da gözükmüyor.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
İntel yönetim motoru bileşenleri driverini kendi sitesinden indirip kurmuştum

VvBg6r.png

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptop un kendi sitesinden mi,intelinkinden mi.İntelin sitesinden ise işlemci türüne göre mi aratmıstın hd graphics sürücüsüne göre mi. Seni de çok yoruyorum ama kusura bakma.

eğer bunuda düzgün bulursam geriye uyumsuz programların yarattığı sorunlar oluyor.Ben temiz kurulum yapmamıştım son arayışta onun için yaparım artık.Çok programlar olduğu için temiz kurulum yapmadım.Aslında en temizi temiz kurulum.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Yok hocam ne kusuru :)
Ben direk lenovo'nun kendi sitesinden indirmiştim driveri.Sadece dahili ve harici grafik kartı driverini kendi sitelerinden indirdim.

Siz en iyisi temiz kurulum yapın sorun büyük bir ihtimal yükseltmekle alakalı olabilir.

Windows 10 İso dosyasını buradan indirebilirsiniz: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben laptopla gelen 8 lisansını yükselterek yükledim hep temiz kurulumda lisans sorar mı.Çünkü keyi bilmiyorum:)

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Sistemi bir kere yükseltmeniz yeterli artık sıfırdan kurulum yapabilirsiniz key sorma ekranını es geçin kurulumdan sonra kendini etkinleştirecektir.

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sıkıntı olmaz diyorsun yani tamam o zaman bir deneyim.Çok teşekkür ederim.Dönüş yaparım sorun hallolursa.

SercanBaydar09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz kurulum yaptım yine aynı yerde mavi ekran hatası aldım. Abi nasıl oluyor hala anlayamadım olayı ya..